Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Tam Seramik Kaplama Nasıl Yapılır?

Tam Seramik Kaplama, Diş Estetiği Tedavisinde Kullanılan En Gelişmiş Kaplamalardır!

Tam seramik kaplama, porselen malzemeden yapılan estetik dişlerdir. Tam seramik kaplama, dişlerdeki boşlukları kapatmak ve kırıkları gidermek amacıyla kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir.

Estetik diş hekimliği uygulamalarından biri olan tam seramik kaplamalar, dişlerdeki kırık, çatlak, boşluk gibi problemleri çözüme kavuşturur. Tam seramik kaplamalar, güçlendirilmiş porselen kullanıldığından ve tamamen blok olarak yapıldığından en gelişmiş kaplamalardır. Peki tam seramik kaplama nasıl yapılır merak ediyorsanız birlikte inceleyelim.

Tam Seramik Kaplamalar, Diğer Kaplamalara Göre Dişe Daha Güçlü Tutunduğundan Daha Sağlamdır!

Tam seramik kaplamalar metal içermediğinden tıpkı orijinal dişler gibi ışık geçirebilirler. Diğer kaplamalara göre dişe çok daha güçlü bir şekilde tutunduklarından daha sağlamdır. Tam seramik kaplamalar, diş eti çekilme problemi yaşansa bile estetik görünümlerini koruyabilirler.

Tam seramik kaplamalar, diş kırıklarını kapatmak ve diş boşluklarını kapatmak için kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. Bunun dışında düşen dolguları tedavi etmek, diş simetrisini sağlamak, ileri derecede olmayan diş çapraşıklığını düzeltmek için tam seramik kaplama tedavisine başvurulabilir. Tam seramik kaplama tedavisi, doğal görünümü ve sağlamlığı ile kişinin estetik gülüşe sahip olmasını sağlamaktadır. 

[widget-87]

Tam Seramik Kaplama Tedavisi, Dişlerdeki Problemler Tedavi Edildikten Sonra Başlanılmalıdır!

Tam seramik kaplama yapımına başlanmadan önce ilk olarak hastanın ağız ve diş röntgeni çekilir. Varsa çürük dişler tedavi edilir. Kırık ve dolgu tedavileri tam seramik kaplama yapımına başlanmadan önce yapılmalıdır.

Tam seramik kaplama nasıl yapılır sorusunun cevaplarından biri hastanın diş ölçümlerine göre olacaktır. Dişlerdeki problemler tedavi edildikten sonra hastanın diş ölçüleri alınır. Alınan ölçülere göre tam seramik kaplama yapımına başlanır. Öncelikle hastaya geçici kaplama hazırlanır. Geçici kaplamalar hastanın ağzında denenerek uyum sorunu olup olmadığına bakılır. Son düzenlemeler geçici kaplamalar üzerinden yapılır. 

Düzenlemeler bittikten sonra tam seramik kaplamalar genellikle 2 seansta hastanın dişlerine yapıştırılmaktadır. Hastada kaplamayı destekleyecek kadar diş olmaması durumunda tam seramik kaplama nasıl yapılır diyorsanız bu durumda postlardan faydalanılmaktadır. 

Tam Seramik Kaplama Tedavisi, Doğru Tedavi ve Doğru Ağız ve Diş Sağlığı Temizliği ile Uzun Yıllar Kullanılabilir!

Tam seramik kaplama yapımı tamamen kişiye özel olarak yapılmaktadır. Hastanın istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda tam seramik kaplama yapımı gerçekleşir. Tam seramik kaplama tedavisinde kaplamaların renk ve uzunluk açısından orijinal dişlerle uyumlu olmasına özen gösterilir. Tam seramik kaplama tedavisinin süresi, kaç dişe kaplama yapılacağına göre değişkenlik gösterir. Ortalama 2 seansta tam seramik kaplama tedavisi tamamlanacaktır.

Tam seramik kaplama tedavisi, ağrısız ve acısız bir işlemdir. Hem kolay hem de diğer kaplamalara göre daha sağlam olması tercih sebebidir. Doğru tedavi ve doğru ağız ve diş sağlığı temizliği ile tam seramik kaplamalar uzun yıllar kullanılabilmektedir.

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173