Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Full Porselen (Empress) Nedir? Neden Tercih Edilmelidir?

Full Porselen Kaplama, Yüksek Dayanıklılığa Sahip Porselenden Yapılmaktadır!

Full porselen kaplama, estetik diş hekimliği tedavisinde kullanılan yöntemlerden biridir. Empress kaplama da denilen full porselen kaplama, yüksek dayanıklılığa sahip porselen dişlerden yapılmaktadır. Bu porselen dişler, cam seramiğin pişirilmesi ile elde edilmektedir. Yüksek ışık geçirgenliğine sahip olması sebebiyle doğal dişlere en yakın forma sahip tedavi yöntemi empress diş kaplamadır.

Full porselen kaplamanın maliyeti, diğer kaplama tedavilerine göre biraz daha yüksektir. Fakat estetik görünümü, doğallığı ve sağlamlığı açısından empress kaplama doğal dişlerinizle mükemmel uyum sağlamaktadır. Full porselen (empress) nedir, full porselen kaplama neden tercih edilmelidir, empress diş kaplama avantajları nelerdir merak ediyorsanız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Empress Kaplama İle Hayalinizdeki Estetik Gülüşe Sahip Olun!

Empress diş kaplama, ağızda ve diğer dişlerle son derece estetik bir görünüme ve gülüşe ulaşmanızı sağlamaktadır. Ayrıca sağlamlığı sebebiyle iyi bakıldığı ve ağız temizliğine yeteri kadar özen gösterildiği takdirde uzun süreli kullanılabilmektedir. Full porselen kaplamanın avantajlarından şu şekilde bahsedebiliriz. 

  • Full porselen kaplama neden tercih edilmelidir diyorsanız ilk olarak diğer kaplamalara göre çok daha sağlam olduğunu söyleyebiliriz. Full porselen kaplamalarda herhangi bir metal kullanılmamaktadır. Tamamen cam seramiklerin pişirilmesi ile elde edilmektedir. Dolayısıyla bu uygulama empress kaplamaların dayanıklılığını da arttırmaktadır.
  • Estetik gülüşe sahip olabilmek için, full porselen kaplama neden tercih edilmelidir sorusunun bir diğer cevabıdır. Empress diş kaplama avantajlarından biri seramik yapının doğal bir görüntü oluşturmasıdır. Doğal dişe en yakın kaplama türü empress diş kaplamadır. Bu da gülüşünüzün de daha doğal olmasını sağlayacaktır.
  • Full porselen kaplamanın avantajlarından biri de uzun süreli kullanım imkanı sağlamasıdır. Empress kaplamalar kullanılan porselenin dayanıklılığı sebebiyle diğer kaplamalara göre çok daha sağlamdır. Bu da doğru tedavi ve düzenli ağız bakımıyla hastaya uzun süreli kullanım imkanı sağlayacaktır.
  • Full porselen kaplama neden tercih edilmelidir sorusuna verilecek bir başka cevap dişlerdeki simetriyi düzeltmek olacaktır. Full porselen kaplama tedavisi ileri derecede olmayan diş çapraşıklığı problemini çözüme kavuşturan bir tedavidir. Ayrıca diş arası boşluklar varsa empress diş kaplama tedavisi ile bu sorun çözülebilmektedir. Full porselen kaplama ile diş boyları uzatılabilmekte bu sayede hastaya estetik gülüş kazandırılabilmektedir.
  • Aşınan dişleri tedavi edebilmek için, full porselen kaplama neden tercih edilmelidir sorusunun bir diğer yanıtıdır. Full porselen kaplama, diş taşı temizliği ve diş beyazlatma işlemlerinin sonuç vermediği durumlarda diş rengini açmak ve daha beyaz dişlere sahip olmak amacıyla kullanılabilmektedir.

Empress diş kaplama avantajlarından biri de diğer kaplama türlerine göre dişe daha iyi tutunmasıdır. Bu da hem estetik hem kullanım açısından full porselen kaplamayı tercih edilebilir kılmaktadır.

[widget-87]

Empress Kaplama, Diğer Kaplama Türlerine Göre Çok Daha Sağlam ve Estetiktir!

Full porselen kaplama, içinde metal içermediğinden ve tamamen cam porselenlerin güçlendirilmesiyle üretilmesinden dolayı diğer kaplama türlerine göre çok daha dayanıklıdır. Empress kaplama, ağız ve diş temizliğine önem verildiği takdirde uzun yıllar kullanılabilmektedir.

Empress diş kaplama daha parlak yüzeylidir. Işığı diğer kaplamalara göre çok daha iyi geçirir. Bu sayede doğal dişlerle uyum içinde olur. Hastaya çok daha doğal bir gülüş kazandırması empress diş kaplama avantajlarındandır. Diş eti sağlığına herhangi bir zararı bulunmayan empress kaplama, ağız kokusuna da sebep olmamaktadır.

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173