Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çenenizin Görüntüsü Sizi Rahatsız Mı Ediyor?

Ağız Diş Çene Cerrahisi Estetik Kaygılarınızı Ortadan Kaldıracak!

Gülüşümüzün en önemli tamamlayıcısı çenemizdir. Güzel ve orantılı bir yüz şeklinin de anahtarı sağlıklı bir şekilde gelişmiş çene yapısıdır. Çene ekleminde bulunan kemik yapılarında ya da yumuşak dokularda görülen sorunlar düzgün bir çene görünümünü engeller, dişlerde de gelişim bozukluklarına neden olur. Çene eklemi sorunları kişinin genel sağlığı için çözülmesi gereken problemlerdir.

Sosyalleşme sorunları yaşayan, arkadaş çevresiyle sağlıklı ilişki kuramayan, kendisinden utanan biri haline gelen kişilerin çene eklemi sorunları, çenenin önde olması ya da çenenin geride olması sorunları tüm hayatlarını etkilemektedir. Ancak kişinin psikolojisini derinden etkileyen, özgüvenini zedeleyen kötü çene görüntüsü son yıllarda pratik ve kalıcı bir şekilde tedavi edilmektedir. Siz de bu kişiler arasındaysanız çene sorunları için hiçbir zaman tedavi olmak için geç kalınmadığını bilmelisiniz. Çene eklemi tedavisi ile kendinizi daha çok seveceksiniz! Çene eklemi sorunları neler, çene eklemi hastalıkları nasıl tedavi edilir, çenenin önde olması ya da çenenin geride olması sorunu nasıl çözülür, yakından bakalım.

 

Basit Çene Eklemi Sorunları İçin Ortodonti Tedavisi!

Doğru yapılmamış kaplamalar ve dolgular, ağzın uzun süre açık kalması, eli çeneye dayamak, yüz üstü yatma, gelişimsel sorunlar ve tek taraflı çiğneme gibi nedenlere bağlı olarak doğuştan ya da sonradan oluşan çene eklemi sorunları ortodontik ekipmanlar ile tedavi edilebiliyor. Çenenin önde olması ya da çenenin geride olması durumunda ağız içi ve dışı sabit ya da hareketli apareyler kullanılarak çenenin olması gereken pozisyona alınması sağlanıyor. Özellikle çenenin gelişmeye başladığı yaşlarda ortodonti tedavilerinden yüz güldüren sonuçlar alınıyor. Çene eklemi sorunları doğru tedavilerle ortadan kaldırılıyor.

Çene eklemi sorunları ortodonti tedavisiyle giderilirken ileri yaşlarda ya da ortodontinin yeterli olmadığı durumlarda çene eklemi tedavisi cerrahi yollarla yapılıyor. Çenenin önde olması ya da çenenin geride olması gibi problemler için kişiye özel cerrahi tedavi planı çıkarılıyor. Kişinin çene eklemi içindeki basınç düzenleniyor ve normal çene fonksiyonları sağlanıyor. Aynı zamanda çene eklemine gelen aşırı kuvvetler ortadan kaldırılıyor.

Çene eklemi tedavisi sonrasında hastanın çene eklemi sorunları ve çene eklemi hastalıkları nüks riski oldukça düşük oluyor. Çene eklemi hastalıkları için koruyucu önlemler de alınıyor. Çenenin önde olması ya da çenenin geride olması durumunda cerrahi tedavilere başvuruluyor.

[widget-87]

Çene Eklemi Tedavisi Sonrasında Kendinizi Daha Çok Seveceksiniz!

Çene eklemi sorunları için uygulanan tedavilerle birlikte çene çıkması ve çene kayması gibi ciddi hastalıkların önüne geçilir. Kişinin yaşam kalitesini düşüren çene eklemi hastalıkları ortadan kaldırılır. Böylece konuşma ve çiğneme fonksiyonları da standart hale getirilir.

Yüzdeki asimetri sorunlarının çene eklemi tedavisi sonrası giderilmesiyle birlikte kişinin kendine olan özgüveni tazelenir ve hayata daha mutlu bakmasına destek olunur. Siz de çene eklemi sorunları yaşıyor ancak tedaviden kaçınıyorsanız tedavi sonrasında ne kadar rahat bir hayatınız olacağını hayal edin. Yüzünüzü saklamak zorunda kalmayacak, özgürce gülecek, güzel dişlere sahip olacak, kariyerinizde daha başarılı bir imaj yaratacak ve kendinizi daha çok seveceksiniz. Çene eklemi sorunları hayatınızı karartmasın! Çene eklemi sorunları neler, çene eklemi hastalıkları nasıl tedavi edilir ya da çene nasıl öne alınır diyorsanız diş hekimlerimizle tanışmalısınız.

[widget-142]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173