Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Lamina Porselen Kaplama Nasıl Yapılır?

Porselen Diş Kaplamalarıyla Daha Mutlu Gülümseyin! Lamina Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Yaşa ve ağız bakımına bağlı olarak dişlerin rengini ve dayanıklılığını kaybetmesi söz konusudur. Ayrıca dişler zamanla aşınabilir ve kırılabilirler. Bu durumlarda estetik diş hekimliği uygulamalarından biri olan lamina porselen diş kaplama yapılabilir. Diş kayıplarının dışında da dişlerinin görünümünden rahatsız olan kişiler lamina diş kaplama ile ideal diş görünümüne kavuşurlar.

Lamina kaplama nasıl yapılır diyenler için dişlerde hiçbir aşındırma yapılmaksızın uygulanan lamina diş kaplama işleminin oldukça kolay bir uygulama olduğu söylenebilir. Diş görünümüne yakın olan porselen lamineler, ince bir yapıya sahip olsa da oldukça dayanıklıdır ve kolay kolay kırılmazlar. Hafif çapraşıklıklar ve şekil bozuklukları da lamina kaplama ile kısa sürede giderilir. Porselen diş kaplama nedir, lammina kaplama nasıl yapılır, porselen lamina fiyatları nasıl değişir, yakından bakalım...

 

Lamina Porselen Diş Kaplamalar Nasıl Yapılır? Tedavi Aşamaları

Ön dişlerdeki ayrıkların kapatılmasında, kırık veya aşınmış dişlerin restorasyonunda, dişlerin uzunluklarını arttırmada, diş beyazlatma yönteminin yeterli olmadığı aşırı koyu renkli dişlerde, ön dişlerin çürük olması durumlarında, yapısal formu ve şekli kötü olan dişlerde, sararmış ve eski dolguları olan dişlerde, çapraşık ve eğri dişlerde, ayrık dişleri birleştirmede (diastema kapama) lamina diş kaplama ya da porselen diş kaplama kullanılmaktadır.

Porselen diş kaplama yapılırken ilk olarak ağız içi ölçüler alınır. Ardından çıkarılan model ile laboratuvarda mock-up denilen test uygulaması yapılır. Elde edilen lamina diş modeli üzerinde gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra dişler işlem için hazırlanır. Lamina porselen kullanılarak hazırlanan dişler için işlem süresi kişiye göre değişiklik gösterebilir. Lamine porselen diş kaplama formu özel bir uygulama ile yapıştırılır. Hasta yeni dişlerini aynı gün kullanmaya başlayabilir.

Lamina porselen diş kaplama gece uyurken diş sıkması olan kişilerde, çene bozuklukları olan kişilerde, tırnak yeme, kalem ısırma vb. rahatsızlıkları olan bireylerde, ileri derecede diş eti çekilmesi olan kişilerde bu durumlar tedavi edilmeden uygulanmaz. Porselen diş kaplama için ilk muayenede tedavi planı oluşturulur.

[widget-87]

Lamina Kaplama / Porselen Diş Kaplama Tedavisinin Avantajları

Dişlere doğal formunu kazandıran lamina kapmama ya da porselen diş kaplama dişlerinizi aşındırmadan uygulanabilir. Son derece estetik bir görünüme sahip olan lamina dişler, tek dişe ya da çoklu uygulanabilir. Gerçek dişlerinizden ayırt edilmeyen lamina porselen diş kaplama dişlerde renkleşme görülmez, pürüzsüz bir yapı ve dirençle karşılaşılır.

Porselen kaplama diş fiyatları, yapılacak porselen dişlerin sayısına, dişlerde var olan deformasyona ve çürük oluşumlarına, ağız sağlığının durumuna ve uygulanacak diğer tedavilere göre değişmektedir. Porselen kaplama diş fiyatları ya da lamina diş kaplama fiyatları hakkında detaylı bilgi doktorunuz tarafından verilecektir. Bir kaç seans içerisinde uygulanan lamina porselenler özgüveninizi ve görünümünüzü tazeler.

Lamina kaplama nasıl yapılır, lamina porselen kaplama nedir, porselen kaplama diş fiyatları neye göre değişir diyorsanız bize ulaşın. Estetik diş hekimlerimizden porselen lamina fiyatları ve lamine diş kaplama fiyatları hakkında bilgi alın.

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173