Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Lamine Yaprak Porselen ile Zirkonyum Kaplama Arasındaki Farklar Nelerdir?

Zirkonyum mu Lamine mi Doğru Kararı Verebilmek İçin Aralarındaki Farkları Öğrenin!

Diş kaplamaları, dişteki kırık ve çatlakların tedavisi ya da estetik görünümü iyileştirmek amacıyla yapılan diş tedavileridir. Zirkonyum ve lamine yaprak porselenler dişlerdeki boşlukları kapatmak ve kırık ya da çatlak görüntüsünü gidermek amacıyla yapılmaktadır.

Zirkonyum ve lamine kaplamalar kişiye özel olarak hazırlanır. Hem hasta beklentileri hem de diş sağlığının ihtiyacına göre kullanılmaktadır. Buna bağlı olarak lamine ve zirkonyum kaplamaların kendine özgü özellikleri ve farkları vardır. Lamine yaprak porselen ile zirkonyum kaplama arasındaki farklar nelerdir merak ediyorsanız yazıma göz atabilirsiniz.

Lamine Yaprak Porselenler Gülüş Estetiği İçin İdeal Tercih Olacaktır!

Zirkonyum mu lamine mi diyorsanız, zirkonyum kaplamalar lamine yaprak porselenlere göre daha dayanıklıdır. Zirkonyum kaplamalar dişe iyi bir şekilde tutunduklarından daha sağlam yapıdadır. Ayrıca zirkonyum kaplamalar diş eksikliği durumunda implant yapılamayan boşluklara köprü olarak yapılabilmektedir.

  • Lamine yaprak porselen ile zirkonyum kaplama arasındaki farklardan en önemlisi, lamine kaplamalarda dişten kesim yapılmasına gerek olmamasıdır. Sadece ihtiyaç duyulursa dişte ufak törpülemeler yapılabilmektedir. Lamine yaprak porselenler, sağlam dişe de estetik amaçlı uygulanabilmektedir.
  • Lamine yaprak porselen ile zirkonyum kaplama arasındaki farklardan bir diğeri, lamine yaprak porselenlerin daha çok ön dişlerde tercih edilmesidir. Zirkonyum kaplamalar ise sağlamlığı nedeniyle arka dişlere de uygulanabilmektedir. 
  • Zirkonyum mu lamine mi diyorsanız amacınız estetik gülüşe sahip olmaksa önerim lamine yaprak porselenler olacaktır. Lamine yaprak porselenler yarı saydam görünümüyle doğal dişe oldukça yakın bir sonuç vermektedir. Zirkonyum kaplamalar ise mat beyaz renktedir. Bu sebeple lamine kaplamalar zirkonyum kaplamalardan daha estetik görünüme sahiptir. 
  • Lamine yaprak porselen ile zirkonyum kaplama arasındaki farklardan bir başkası, lamine kaplamanın her diş için tek tek yapılıyor olmasıdır. Zirkonyum ise tam kaplama şeklinde yapılabilmektedir. 
  • Daha önce kanal tedavisi görmüş bir diş için zirkonyum mu lamine mi diyorsanız önerim zirkonyum kaplama olacaktır. Bunun sebebi lamine yaprak porselenlerin cam seramikten üretiliyor olmasıdır. Lamine kaplamalar oldukça saydam yapıya sahip oldukları için kanal tedavisi görmüş dişteki rengi yansıtabilir.

Lamine yaprak porselen ile zirkonyum kaplama arasındaki farklardan bir diğeri de lamine kaplamaların maliyetinin zirkonyum kaplamalara göre daha yüksek olmasıdır.

[widget-87]

Zirkonyum mu Lamine mi Diyorsanız Kararı Muayene Sonrası Birlikte Verelim!

Zirkonyum kaplama da lamine yaprak porselenler de, hem diş sağlığı hem de estetik görünümü iyileştirmek amacıyla kullanılabilmektedir. Burada önemli olan kaplamanın ağzın hangi bölgesine ve hangi amaçla yapılmak istendiğine karar verebilmektir. 

Zirkonyum mu lamine mi diye soruyorsanız, lamine yaprak porselen ile zirkonyum kaplama arasındaki farkları bilmeniz gerekir. Zirkonyum kaplama ya da lamine yaprak porselenden hangisinin sizin için uygun olacağına birlikte karar verebilmek için kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173