Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Tam Seramik Kaplamalar Nasıl Yapılır?

Tam Seramik Kuron Kullanım Avantajları ve Maliyetleri

Dişlerin madde kaybına uğraması ya da desteksiz kalmasıyla oluşan boşlukların ve kırıkların giderilmesi için kullanılan seçeneklerden olan tam seramik kaplamalar ya da bilinen adıyla seramik kaplama, tamamen blok olarak tasarlanmış ve porselenden yapılan estetik dişlerdir.

Metal içermediği için doğal dişler gibi ışık geçirme özelliği olan, çenedeki kapanışın ve çiğneme fonksiyonlarının tam anlamıyla karşılayan tam seramik kuron, hem mekanik hem de kimyasal olarak dişe yapıştırıldığı için metal destekli porselenlere göre daha güçlü bir şekilde dişe tutunurlar. Tam seramik kuronlar diş etleri çekilse de estetik görünümlerini korumalarıyla da avantaj sağlarlar.

Peki tam seramik kaplama nasıl yapılır? Tam seramik kuron malzeme özellikleri ve seramik diş kaplama fiyatları neler? Birlikte bakalım...

 

Tam Seramik Kuron Dişler Nasıl Yapılır? Tam Seramik Kaplama Aşamaları

Tam seramik kaplamalar nasıl yapılır? Tam seramik kaplama kullanımı ve kişiye sağladığı avantajlar nelerdir? Dişlerinde renk sorunu olan ve görünüm kaygıları bulunanların aklındaki sorulardan en önemlileri bunlardır. Seramik kaplama kolay ve acısız bir işlem olduğu için tercih edilir. Seramik kaplama fiyat açısından diğer kaplamalara göre yüksek olsa da fonksiyonel olması ve uzun yıllar kullanılması hastaların seramik kaplama tercihlerini etkilemektedir.

Tam seramik kaplama yapılırken ilk olarak dişlerin röntgeni alınır. Dişlerde var olan kırıklar ve çürükler giderilir, gerekli yerlere dolgu yapılır. Ardından tam seramik kuron için dişlerden ölçü alınır. Ölçü sonrası laboratuvardan alınan tam seramik kuron dişlere yerleştirilir ve uyum sorunu olup olmadığına bakılır. Dişlerin adapte olması için gerekli düzenlemeler yapılır. Eğer seramik kaplama kuronu destekleyecek kadar diş yoksa bir post yardımıyla temel kurulabilir. 2 seans sonunda kuron diş kaplama işlemi tamamlanır ve hasta günlük hayatına rahatlıkla devam edebilir.

Kısa sürede tamamlanan tam seramik kuron diş kaplama için mutlaka estetik tedavilerde uzman diş hekimlerine görünmek gerekir. Tam seramik kuron işlemleri uygun kriterlere göre yapılmalıdır.

[widget-87]

Tam Seramik Kuron Tedavisinin Avantajları

Tam seramik kaplama dişler kaybettiğiniz dişlerinizin yerini alırken diş fonksiyonlarınızı da kazanmanızı sağlar. Doğal dişlere en yakın görünüm elde edilirken aynı zamanda sıcak soğuk hassasiyeti oluşmamaktadır. Tam seramik kuronlar metal altyapılı olmadığı için dişlerde daha az aşındırma görülür. Tam seramik kaplama alerji riski de oluşturmamaktadır. Ağız içine tamamen uyumlu olan tam seramik kaplama dişlerinizle yeme ve içme sıkıntısı yaşamazsınız.

Seramik diş kaplama fiyatları, uygulama yapılacak olan diş sayısına, kaplama malzemesinin kalitesine, farklı diş tedavilerinin gerekli olup olmamasına göre belirlenmektedir. İlk muayene sonrasına tam seramik kaplama fiyat bilgisi alabilirsiniz. Tam seramik kaplamalar nasıl yapılır, tam seramik kuron ne işe yarar ya da seramik diş kaplama fiyatları neler, diş hekimlerimize sorabilirsiniz. 

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173