Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Zirkonyum ile Emax Kaplama Arasındaki Farklar Nelerdir?

Zirkonyum Kaplama ile Emax Kaplama, Gülüş Estetiği İçin Yapılan Tedavi Yöntemleridir!

Diş kaplamaları, kırık tedavisi ya da estetik açıdan iyileştirmek amacıyla yapılan diş tedavileridir. Zirkonyum ve emax kaplamalar dişlerdeki boşlukları kapatmak ve kırık ya da çatlak görüntüsünü gidermek amacıyla yapılmaktadır.

Zirkonyum ve emax kaplamalar kişiye özel olarak hazırlanır. Estetik bir gülüş için tasarlanan zirkonyum ve emax kaplamaların her birinin kendine özgü özellikleri ve avantajları vardır. Zirkonyum ile emax kaplama arasındaki farklar nelerdir merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Zirkonyum Kaplama Emax Kaplamalara Göre Daha Sağlam Yapıdadır!

Zirkonyum ile emax kaplama arasındaki farklardan ilki içeriklerinde kullanılan malzemelerdir. Emax porselenler, cam seramiklerin sıkıştırılması ile hazırlanmaktadır. Zirkonyum kaplamalarda ise alt bölgede zirkonyum, üst kısımda ise porselen kullanılır. Bunun dışında; 

  • Zirkonyum diş mi emax kaplama mı diyorsanız, emax porselen diş kaplamaları cam seramikten yapıldığı için zirkonyum dişlere göre daha estetik görünümlüdür. Dayanıklı yapıya sahip olan emax kaplamalar, doğal dişe oldukça benzer bir görünümdedir. Yarı saydam rengi ile doğal dişlerden ayırt edilemezler.
  • Zirkonyum ile emax kaplama arasındaki farklardan bir diğeri köprü tedavileri için zirkonyum kaplamaların daha uygun olmasıdır. Zirkonyum kaplamalar, emax porselen dişlere göre daha sağlam yapıdadır.
  • Zirkonyum diş mi emax kaplama mı diyorsanız zirkonyum kaplamaların malzemesinden ötürü daha uzun ömürlü olabileceğini söyleyebilirim. Zirkonyum kaplamalar emax kaplamalara göre daha sağlam yapıdadır. Bu da daha dayanıklılığı sebebiyle daha uzun süre kullanım anlamına gelir. Diş kaplamalarının ömrü elbette hastanın bakımına da bağlı olacaktır. 
  • Zirkonyum ile emax kaplama arasındaki farklardan bir diğeri; estetik görünümünden dolayı emax porselen dişlerin daha çok ön dişlerde, zirkonyum kaplamaların sağlamlığından dolayı daha çok arka diş eksikliklerinde kullanıldıklarını söyleyebilirim.
  • Gülüş tasarımı için emax kaplamanın daha uygun olması, zirkonyum ile emax porselen diş arasındaki farklardan biridir. Emax kaplamalar yarı saydam görüntüdedir. Zirkonyum kaplamalar ise mat beyazlıktadır. Bu sebeple emax kaplamalar estetik gülüş için daha doğal bir tercih olacaktır.

Zirkonyum ile emax kaplama arasındaki farklardan bir başkası, emax kaplamanın yan yana maksimum 3 kere kullanılabilmesidir. Bunun sebebi içeriğinde cam seramik kullanılmasıdır. Yan yana 3’ten fazla yapılan emax kaplama, dayanıklı olmayacaktır.

[widget-87]

Zirkonyum Diş mi Emax Kaplama mı Sorusunun Cevabı Hastanın İhtiyaçlarına Göre Değişkenlik Gösterir!

Zirkonyum kaplama da emax kaplama da hem diş sağlığı hem de estetik görünümü iyileştirmek amacıyla kullanılabilmektedir. Burada önemli olan kaplamanın ağzın hangi bölgesine ve hangi amaçla yapılmak istendiğine karar verebilmektir. 

Zirkonyum diş mi emax kaplama mı diye soruyorsanız, zirkonyum ile emax kaplama arasındaki farkları bilmeniz gerekir. Zirkonyum kaplama ya da emax kaplamadan hangisinin sizin için uygun olacağına birlikte karar verebilmek için kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173