Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Zirkonyum Kaplama Ömrü Ne Kadar?

Zirkonyum Kaplamalarınızı Ne Kadar Süre Kullanabilirsiniz? Zirkonyum Kaplama Ne Kadar Dayanır?

Estetik diş hekimliği uygulamalarından bir diğeri de zirkonyum kaplamalardır. Doğal diş görünümünde ve ışık geçirgenliğine sahip malzemelerle yapılan zirkonyum kaplama, hem ön hem de arka dişlerde kullanılabilmektedir. Yüksek gerilme direncine sahip olan zirkonyum kaplama, estetik, doku uyumu, sağlamlık ve doğallık konusunda günümüzde en yüksek kaliteye sahip alaşım olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Zirkonyum diş tedavisi sırasında hastaların en çok merak ettiği konu zirkonyum kaplama ömrü olmaktadır. Metal alerjisi olan kişiler için alternatif tedavi zirkonyum kaplama, hem estetik hem de sağlıklıdır. Uzun yıllar sorunsuzca kullanılan zirkonyum dişler, fonksiyonel diş yapısı kazandırırken yapaylıktan uzak bir görüntü oluşturmaktadır. Zirkonyum kaplama ömrü nedir, zirkonyum kaplama dayanıklı mı, zirkonyum kaplama ne kadar dayanır sorularınıza yazımızda cevap verdik.

 

Zirkonyum Dişlerin Ömrü - Zirkonyum Kaplama Dayanıklı mı?

Zirkonyum kaplama yaptırmak isteyenlerin en merak ettiği husus; zirkonyum kaplama ne kadar dayanır konusudur. Zirkonyum kaplama ömrü ya da zirkonyum diş kullanım süresi kişiye bağlıdır. Herhangi bir neden olmadan zirkonyum dişlerin kırılması söz konusu değildir. Aynı zamanda kronlar çürümezler ve yeterli bakımın sağlanması durumunda uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanılabilirler.

Zirkonyum diş, bakım yapılmadığında ise taç altında bozulma ya da taç erimesi gibi sorunlarla karşılaşabilirler. Başarılı bir şekilde yapılan zirkonyum diş kaplama, hastanın ağız ve diş bakımına gereken önemi vermesine bağlıdır. Zirkonyum kaplama ömrü üzerinde:

  • Malzeme
  • Konum (arka diş, ön diş)
  • Bir taç için hazırlandığında hasar gören diş sayısı
  • Isırma kuvvetleri
  • Hijyen uygulamaları etkili olan faktörlerdir.

Zirkonyum kaplama ömrü için diğer faktörlerden biri de diş laboratuvarı ile ilgilidir. Diş teknisyenlerinin kullandığı teknik ve beceriler zirkonyum diş kaplamalarının hem estetiğini hem de ömrünü belirler. Zirkonyum diş için kullanılan blokların kaliteli olması daha uzun süre kullanılacağı anlamına gelmektedir. Böylece verdiğiniz paranın da karşılığını almış olursunuz.

Zirkonyum diş kaplama dayanıklı mı diye düşünenler için güçlü malzemeden üretildiklerini,  her türlü yiyecek ve içeceğe dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz. Zirkonyum kaplama ömrü kullanıcısının beklentilerini karşılayacak türdendir.

[widget-87]

Zirkonyum Kaplamaların Bakımını İyi Yapın!

Zirkonyum kaplama dişlerin uzun yıllar kullanılabilmesi ve zirkonyum kaplama ne kadar dayanır endişesi taşımamanız için normal diş fırçalamanın yanında diş ipi kullanımı ve diş bulunmayan yerlerde gargara gibi yöntemlerin kullanılması gerekecektir. Özellikle zirkonyum kaplama ömrü ve kullanım süresinin uzatılması için 6 ayda bir doktor kontrollerini aksatmamak ve genel ağız sağlığına dikkat etmek kaplama dişlerin ömrünü uzatacaktır.

Zirkonyum diş kaplama dayanıklılık süreleri, zirkonyum kaplama nasıl yapılır ve kullanım özellikleri hakkında bilgi almak için doktorunuza ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda zirkonyum diş fiyatları ve kullanılacak teknikler hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Doğal dişleriniz gibi duracak olan zirkonyum diş kaplama uygulamalarından dilediğiniz zaman yararlanabilirsiniz.

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173