Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Fiber Post Nasıl Yapılır?

Diş Kayıplarına Kesin Çözüm! Post Core Tedavisi

Post core olarak da bilinen fiber post uygulaması, dişlerinde aşırı madde kaybı olanlar için uygulanan destekleyici bir tedavi yöntemidir. Kanal tedavisi sonrası kökün içine yerleştirilen yapılar sayesinde hem kökten hem dişin üst kısmından destek alan ve dişin dayanıklılığını artıran bir yöntemdir.

Fiber post hangi durumlarda uygulanır?

Post-core, metal alaşımlardan laboratuvarda üretilebildiği gibi hazır kök vidaları ve kompozit dolgu malzemeleri kullanılarak da uygulanabilir. Fiber post dental uygulaması sayesinde diş kökünün güçlendirilmesiyle birlikte madde kayıplarının da önüne geçilmektedir.

Dişlerde geri dönüşümsüz hasarın olduğu durumlar, çene kemiği ve diş eti tarafından yeterince desteklenmeyen, periodontal sorunlu dişler, dolgu ile tamiri mümkün olmayan çürük ya da madde kayıplı dişler için fiber post dental uygulanmaktadır. Fiber post nasıl yapılır, post core nedir ve nelere dikkat edilir, merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

 

Fiber Post Uygulaması Nasıl Yapılır?

Fiber post nasıl yapılır dersek kök kanalından destek alınarak uygulandığını söyleyebiliriz. Fiber çubukların diş kökü kanalının içine eklenmesi dişleriyle dişleri güçlendiren post core uygulamasında dişe öncelikle kanal tedavisi yapılması gerekmektedir. Kanal tedavisi tamamlandıktan sonra diş hekimi tarafından kanal ve pulpa odası şekillendirilir. Diş ölçüsü alınarak metal post ve core yapılması için laboratuvara gönderilir. Post –core köke yapıştırılır ve kalan diş dokusu, üzerine kuron yerleştirilmeden önce şekillendirilir.

Fiber post tedavisinin avantajları

Fiber post ya da post core uygulaması hem dişlere direnç hem de uzun ömür kazandırmaktadır. Bunun dışında post core avantajları:

  • Aşırı madde kaybı olan dişlerde kanal tedavisi yapılan diş kökü kanalını güçlendirir.
  • Fiber çubuklar hem kökünden hem de kuronundan dişin direncini arttırır.
  • Fiber post dişlerdeki enfeksiyonları durdurur.
  • Post core uygulaması diş kayıplarını engeller.
  • Fiber post uygulaması derin çürük ve çatlakların tedavi edilmesini sağlar.
  • Post core dişe canlılığını yeniden kazandırır.
  • Enfeksiyonun kök ucundaki dokulara ulaşmasını engeller.

Kişinin yaşam kalitesini arttıran ve görünüm kaygılarını ortadan kaldıran fiber post uygulaması sağlıklı dişlere daha hızlı ulaşmayı sağlamaktadır.

[widget-87]

Fiber Post Ağrılı Bir İşlem Midir?

Fiber-post tedavisi, kanal işlemi görmüş dişlere uygulandığı için anesteziye gerek yoktur. Fiber post dental uygulamalarında herhangi bir ağrı hissedilmez. Post core tedavisi sonrası hafif şişliklerin ve ağrıların görülmesi normaldir.

Uygulama sonrasında aşırı ağrı ve şişlik sorunlarının devam etmesi halinde mutlaka diş hekiminize ulaşmanız gerekmektedir.

Fiber post pahalı bir uygulama mıdır?

Fiber post fiyatları hastanın diş ve kemik yapısındaki deformasyonun boyutuna, post core yapılacak dişlerin sayısına, kullanılacak malzemeye göre değişkenlik gösterebilir. Post core fiyatları muayene sırasında hekiminiz tarafından belirtilecektir. Fiber post fiyat ve post core uygulaması hakkında hekiminizden bilgi alabilirsiniz. Sağlıklı dişler için tedavinizi uzman hekim kontrolünde gerçekleştirmeyi ihmal etmeyiniz.

Fiber post nasıl uygulanır, post core nasıl yapılır ve post core fiyatları nelerdir merak ediyorsanız diş hekimlerimize ulaşabilirsiniz.

[widget-133]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173