Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İmplantın Tutmadığı Nasıl Anlaşılır?

İmplant Sonrası Sorunlar - İmplantın Tutmaması Nedir?

Gelişen teknolojiyle birlikte diş hekimlerinin ağızdaki diş eksikliklerini gidermek için en çok tercih ettikleri yöntem olan implant tedavisi, hastaya bağlı olan aksamalar ve sorunlar veya başka etkenler yüzünden başarıya ulaşamamaktadır. İmplant başarılı olmazsa implantın tutmadığı nasıl anlaşılır? İmplant sonrası sorunlar pek çok hastayı etkilemektedir. Oluşabilecek implant sonrası sorunlara örnek olarak; implant kaynamaması, enfeksiyon, travma sistemik hastalıklar verilebilir.

İmplant sonrası sorunlardan olan implant kaynamaması durumunda hastalar, implant tutmazsa ne olur, implant dişim düştü ne yapmalıyım, implant yerinden çıktı ne yapabilirim, implant düşerse ne olur, düşen implant tekrar takılır mı gibi sorular karşısında endişe hissederler. Öncelikle implantın tutmadığı nasıl anlaşılır sorusunu ele alalım…

 

İmplant Kaynamaması Neden Olur? İmplantın Tutmaması Sebepleri

Osseointegrasyon adı verilen bir bağ ile implant vidası çene kemiğine bağlanmaktadır. Bu bağ çene kemiğine sıkıca bağlanırsa implant operasyonu başarılı geçmiş sayılmaktadır. Ancak implant tedavisinde kullanılan titanyum maddesiyle üretilen çiviler çene kemiği ile uyuşmadığı takdirde tedavi olumsuz sonuç vermektedir. İmplant kaynamaması durumu, ameliyat sırasında yeterli hijyenin sağlanmamasından, hastanın ağız temizliğini sağlamamasından, aşırı sigara ve alkol tüketiminden ve diş hekiminin tavsiyelerine uymamasından kaynaklanır.

İmplant kaynamaması nedenlerini açıkladıktan sonra, implantın tutmaması nasıl anlaşılır onu açıklayalım… İmplant kaynamaması durumu hastalar tarafından son aşamada anlaşılmaktadır. İmplantın tutmaması ile çevresinde şişlik, iltihap, kanama ve ağrı gibi durumlar oluşmaktadır. Çoğu zaman tutmayan implantta protezin sallanması durumu vardır. Peki bu sallanan implant düşerse ne olur ve düşen implant tekrar takılır mı?

[widget-87]

İmplant Tutmazsa Ne Olur?

İmplant dişim düştü, implant yerinden çıktı ne yapmalıyım diye düşünen hastaların yeniden diş hekimine gitmeleri ve yeniden röntgen çekilmeleri gerekir böylece tedavinin neden başarısız olduğu anlaşılır. Daha sonra ilgili bölgenin 4 – 5 ay iyileşmesi beklenir. Düşen implant geri takılır mı? Evet takılır.

Çene kemiği iyileşen hastaya tekrar implant tedavisi uygulanmaktadır. Ancak bu sefer implant dişin tutması için diş hekiminizin size verdiği tavsiyelere uymanız gerekir. Siz de implantın tutmadığı nasıl anlaşılır, implant tutmazsa ne olur, implant düşerse ne olur, düşen implant tekrar takılır mı sorularına cevap arıyorsanız implant uzmanlarımızdan randevu alınız.

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173