Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Bembeyaz Dişlerinizle Özgürce Gülümseyin!

Diş beyazlatma; diş yüzeylerinde oluşan renkli, organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ve ekipmanları ile ortadan kaldırılması işlemidir. Dişlerdeki renk bozukluklarının kişi üzerindeki psikolojik etkilerini ortadan kaldıran diş beyazlatma işlemi sosyal ve mesleki yaşamlarında sağlıklı bir görünüme ve özgüvene sahip olmak isteyenler için diş hekimliğinin kozmetik uygulamalarından biridir. Peki diş beyazlatma nasıl yapılır? Daha yakından bakalım...

Diş beyazlatma sayesinde renk bozulmalarına veda edin!

Diş beyazlatma işlemi, diş yüzeylerindeki renk bozulmalarını ortadan kaldırarak özgürce gülmenizi sağlayacak. Profesyonel diş hekimi kontrolünde yapılan diş beyazlatma işlemleriyle birlikte estetik kaygılarınız ortadan kaldırılmış olacak.

Ancak unutmayın, diş hekimi kontrolü dışında yapılan diş beyazlatma uygulamaları etkisizdir ve diş yapılarına zarar verebilir.

 

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır? Yöntemleri Nelerdir?

Diş beyazlatma nasıl yapılır sorunuza daha detaylı yanıt verecek olursak; diş beyazlatma tek seansta ve genellikle 45 dakikalık bir sürede tamamlanır. Bazı hastalar için 2.seansa da ihtiyaç olabilir. Diş beyazlatma uygulaması estetik diş hekimliği alanına girdiği için hastanın beklentileri de göz önünde bulundurulmalıdır.

Diş beyazlatma uygulamasının avantajlarını yaşayın!

Diş beyazlatma ile birlikte diş çürüklerinin ve hastalıkların önüne geçilirken diş dolguları da yenilenmiş oluyor. Ağız sağlığı korunurken düzgün bir ağız yapısı oluşturuluyor. Diş beyazlatma, sıcak ve soğuk hassasiyetine karşı dişleri koruyor, kişinin özgüvenini yerine getiriyor ve sosyal ilişkilerini güçlendiriyor. Diş beyazlatma işlemi için kullanılan 3 yöntem:

  • Ev tipi diş beyazlatma: Home Bleaching olarak da adlandırılan evde diş beyazlatma yöntemi ağızdan alınan basit bir ölçü ile kişiye özel hazırlanan plastik ağızlıkların içine jeller konularak yapılan beyazlatma işlemidir. Ortalama 1 hafta içinde beyazlatma sağlanmaktadır.
  • Ofis tipi (klinik ortamında) diş beyazlatma: Ofis ortamında bir saat içinde gerçekleştirilen diş beyazlatma işlemi, kısa sürede diş rengini 3-4 ton açabilen en hızlı yöntemlerden biridir.
  • Tek diş beyazlatma (dişin içini beyazlatma): Renk yapısı bozulan tek diş için uygulanan diş beyazlatma işlemidir.

Diş beyazlatma uygulaması öncesinde ilk olarak diş yüzeyinde biriken diş taşı, çay, kahve ve sigara lekeleri temizlenir. Ardından herhangi bir leke ya da diş taşı kalmayan dişlerin renkleri açılır. Bunun için özel ekipmanlar ve malzemeler kullanılır. Kliniklerde tek seansta uygulanan diş beyazlatma evde de kolaylıkla yapılabilir.

[widget-87]

Diş Beyazlatmanın Etkisi Kalıcı Mıdır?

Diş beyazlatma uygulaması zamanla etkisini kaybeder. Hastanın diş beyazlatma sonrası ağız sağlığına ve diş bakımına özen göstermemesi durumunda diş renginde değişimler tekrar görülebilir.

Çay, kahve, kola ve sigara tüketimi fazla olan kişilerde 6 – 1 yıl arasında diş beyazlatma etkisi azalır. Tekrar diş beyazlatma işlemi yaptırmak gerekli olabilir. Diş beyazlatma işlemi kalıcı olsun istiyorsanız ağız sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

Dişlerinize iyi bakın, düzenli diş taşı temizliği yaptırın!

Dişlerinizi beyazlattıktan sonra doğru bakım ve temizlikle birlikte uzun süre ağız sağlığınızı ve dişlerinizin beyaz görünümünü koruyabilirsiniz. Dişleriniz tekrar renk değiştirmedikçe beyazlatmaya ihtiyaç duymazsınız. Diş beyazlatma nasıl yapılır, diş beyazlatma ücretleri nelerdir gibi sorularınızı diş hekiminize sorabilirsiniz.

[widget-138]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173