Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Gülüş Tasarımı Tüm Dişlere Uygulanmalı mı?

Estetik Gülüş İçin Gülüş Tasarımı Tedavisine Başvurun!

Gülüş tasarımı; kişinin alt ve üst dudak yapısı, burun, gözler ve yüz hatlarına göre ideal estetik gülüşün tasarlanmasıdır. Gülüş tasarımında amaç kişiye özel, estetik, sağlıklı diş ve diş etleri kazandırmaktır. 

Gülüş planlaması ile kişinin estetik bir görüntüye sahip olması, özgüveninizi kazanması sağlanır. Gülüş tasarımı, kişiye özel en doğal ve estetik gülümsemenin tasarlanmasıdır. Gülüş tasarımında ise genellikle ön dişlere uygulama yapıldığı düşünülür. Bu düşünce “gülüş tasarımı tüm dişlere uygulanmalı mı?” sorusunu akla getirir. Bu sorunun cevabını birlikte inceleyelim.

Estetik Gülüş İçin Sadece Ön Dişler Değil, Diş Eti Görünümü ve Dudak Yapısı da Büyük Önem Taşır!

Gülüş tasarımı, kişiye özel olarak yapılan estetik ve sağlıklı dişler kazandırmayı amaçlayan diş tedavisidir. Estetik gülüş için sağlıklı, düzgün ve beyaz dişler olmazsa olmazdır. Bunun yanında diş eti görünümü ve dudak yapısı da büyük önem taşır. 

Gülümserken daha çok ön dişlerimiz gözükür. Fakat gülümsemeyi etkileyen sadece ön dişler değil ağız, dudak ve diş etlerinin bütünüdür. Gülüş tasarımı, birçok tedaviyi kapsamaktadır. Gülüş tasarımında diş problemleri çözülerek size daha sağlıklı ve estetik görünümlü dişler kazandırılmak amaçlanır. Estetik gülüşü etkileyen bir diğer etmen diş etleridir. Gülüş tasarımı diş etlerinizdeki problemleri çözmeyi de hedefler. 

[widget-87]

Gülüş Tasarımı Tüm Dişlere Uygulanmalı mı Sorusunun Cevabı Hastanın İhtiyaçlarına Göre Değişir!

Gülüş tasarımı tüm dişlere uygulanmalı mı sorusunun cevabı hastanın estetik gülüş için hangi tedavilere ihtiyacı olduğuna göre değişecektir. Gülüş tasarımı her hasta için özel olarak yapılır. Bütüncül bir tedavi yöntemi olan gülüş tasarımı, birçok diş hekimliği tedavi yöntemlerini içinde barındırır. 

Gülüş tasarımı tedavisi kapsamında hastanın ihtiyacına göre; 

  • Diş beyazlatma, 
  • Yaprak porselen ya da lamine veneer kaplama, 
  • İmplant, 
  • Dolgu, 
  • Diş taşı temizliği 
  • Ortodonti tedavisi
  • Pembe estetik
  • Kanal tedavisi işlemlerinden bir veya birkaçı yapılabilir.

Estetik gülümseme planlaması genellikle gülme hattı içerisinde kalan dişlere uygulanır. Genel uygulama her bir çene için 5-5 arası toplam 10 diş iken, hastanın isteğine göre tek diş için bile tasarım yapılabilir. Gülüş tasarımı süreci hastanın ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilir. Hastanın diş kayıpları ya da diş kırıkları varsa öncelikle bunlar tedavi edilmelidir. Bu sebeple gülüş tasarımı tüm dişlere uygulanmalı mı sorusunun doğru ya da yanlış bir yanıtı yoktur.

Gülüş Tasarımı, Tamamen Size Özel Olarak Planlanmalıdır!

Size özel estetik gülüş için gülüş tasarımı planlaması doğru bir şekilde yapılmalıdır. Bunun için öncelikle yapacağımız muayene ile ihtiyacınız olan tedaviler belirlenir. Güzel ve etkileyici bir gülüş tasarımında doğallık ön plandadır. Kişiye özel gülüş tasarımı, size doğal ve estetik gülüşün yanında sağlıklı dişler kazandırmaktadır. Bu bakımdan gülüş tasarımı oldukça kapsamlı bir tedavidir. 

Gülüş tasarımının kaç dişinizi kapsayacağını merak ediyorsanız ve gülüş tasarımı tedavisi ile ilgili kafanızda daha fazla soru işareti varsa kliniğimizden randevu alarak muayene olmaya gelebilirsiniz. Tamamen size özel gülüş tasarımı ile sağlıklı ve estetik dişlere kavuşabilirsiniz.

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173