Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İmplant Kaç Yaşında Yapılabilir?

İmplant Kaç Yaşında Yapılır? İmplant Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

Diş eksiklikleri yüzünden estetik kaygılar ve çiğneme problemleri yaşayan hastalar, eksik dişlerini tamamlamak ve daha estetik dişlere sahip olmak için diş implantı tedavisi olurlar. Ancak implant tedavisi uzun bir süreç olduğu için hastalar tedaviye başlamadan önce implant kaç yaşında yapılır, implant yaş sınırı var mıdır sorularını merak ederler.

İmplant diş yapımı, doğrudan doğruya hastanın çene kemiği ile ilgilidir. İmplant yaş sınırı olmamakla birlikte implantın kemik gelişimini tamamlamış hastalara yapılmasında yarar vardır. Genel sağlığı yerinde, çene kemiği yeterli gelişimini tamamlamış hastalar implant tedavisi olabilirler. İmplant kaç yaşında yapılır, implant kaç yaşına kadar yapılır sorularınızın yanıtı yazımızda...

 

Diş İmplantı Her Yaşa Uygulanabilir - İmplant En Erken Kaç Yaşında Yapılır?

Peki implant en erken kaç yaşında yapılır? Çocukların kemik gelişimleri ergenlik çağında da devam eder. Erkeklerde 17 – 18 yaşlarında kemik gelişimi tamamlanırken kızlarda kemik gelişimi yaşı 15 – 16’dır. Genç yaşta implant tedavisi olmak isteyen hastaların bunu durumu göz önüne almaları gerekir. Genç yaşta implant yaptırmak isteyen hastalar, diş hekimlerine yaşlarını bildirirler, diş hekimleri çeşitli analizler yaparak hastanın kemik gelişimine bakar ve ona göre bir tedavi planı oluşturur.

İmplant en erken kaç yaşında yapılır sorusun cevap verdikten sonra yaşlılarda implant tedavisi nasıl yapılır ona bakalım… Yaşlılarda implant tedavisi hastanın çene kemiğinin miktarı ve yapısına göre şekillenmektedir. Çeşitli etkenler yüzünden yaşlılarda implant tedavisi yapılamayabilir. Bu etkenler; fazla sigara tüketimi, şeker hastalığı, kalp rahatsızlığı, hiper tansiyon olma durumu, kan pıhtılaşma bozukluklarıdır. İmplant kaç yaşına kadar yapılır dediğimizde ise kemik yapısı müsait olan hastanın her yaşta implant tedavisi yaptırması mümkündür. 

[widget-87]

Çene Kemiğiniz Gelişmişse İmplanttan Korkmayın! İmplant Kaç Yaşında Yapılabilir?

İmplant kaç yaşında yapılır sorusunın cevabı çok merak ediliyor. Genç yaşta implant tedavisi olmak isteyen hastalarda ve yaşlılarda implant tedavisi belli koşullara göre şekillense de sağlık durumu müsait herkese implant tedavisi yapılabilir. İmplant tedavisi yaptırmayan hastaların ağızlarında diş eksikliğinden kaynaklanan sorunlar meydana gelebilir. Bu yüzden tedavinizi aksatmayın.

İmplant kaç yaşında yapılır, implant yaş sınırı nedir, implant en erken kaç yaşında yapılır, implant kaç yaşında yapılabilir, implant kaç yaşına kadar yapılır gibi daha pek çok sorunuz varsa sitemizden size en yakın diş hekimine ulaşarak randevu alabilir, ondan daha detaylı bilgiler isteyebilirsiniz.

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173