Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş Tasarımı İle Hayalinizdeki Gülüşe Kavuşacaksınız!

Estetik Diş Hekimliği alanına giren gülüş tasarımı, özellikle son yıllarda artan estetik kaygılarla birlikte talep gören bir diş hekimliği hizmeti haline gelmiştir. Her kişiye özel ve ideal gülüşü kazandırmak için yapılan gülüş estetiği ile kişinin yüz hatlarına, cinsiyetine, dudak şekline ve beklentilerine uygun gülüş formu ortaya çıkarılır.

Özellikle sanatçılar, tiyatrocular, oyuncular, yöneticiler, konuşmacılar, öğretmenler, satış ve pazarlama uzmanları, halkla ilişkiler ve IK çalışanları tarafından tercih edilen gülüş tasarımı, kişinin diş diziliminin yüzüne oranlanmasını, diş dokusu ve sağlığının da ideal seviyeye getirilmesini amaçlamaktadır. Gülüş tasarımı yapılırken zirkon kaplamalar, bonding, beyazlatma, diş eti operasyonları, köprüler, diş boyu ayarlaması ve dudak şekillendirmeleri gibi uygulamalar da kullanılmaktadır.

İlk intibayı etkili şekilde bırakmak,  doğal ve sağlıklı dişlere kavuşmak, özgüven kazanmak, diş bozukluklarından kurtulmak, dişeti hastalıklarından muzdarip olmamak, içinden geldiği gibi gülmek isteyen herkesin gülüş estetiği yaptırması avantajlı olacaktır. Ortodonti uzmanları, bilgisayar destekli programlarla her yaşa, cinsiyete ve ağız yapısına uygun diş tasarımları yapabilmektedir. Kişinin görüntüsünden tatmin sağlaması gülüş tasarımı yapılmasının en büyük amacıdır.

 

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır? Tedavi Aşamaları

Gülüş tasarımı nasıl yapılır sorunuza gelecek olursak öncelikli olarak gülüş tasarımı çeşitleri olan sexy smile, entelektüel gülüş ve sportif gülümseme arasından yapılan tercihe göre tasarımın değiştiğini söyleyebiliriz.

Gülüş tasarımı yapılırken özel fotoğraf cihazları ile kişinin ağız içi ve dışı görüntüleri elde edilir ve diş ölçüleri alınır. Gülüş estetiği yapılırken dişlerin oluşturduğu bölgenin estetiği (beyaz estetik) ve dişetlerinin oluşturduğu bölgenin estetiği (pembe estetik) değerlendirilir. Dişlerin olması gereken dizilimi üzerine karar verilir. Dişler ve kemik seviyeleri klinik ve radyografik olarak incelenir.

Pembe estetik yapılacak diş etlerinin seviyeleri ayarlanır. Lazer kullanılarak diş etleri belirlenen seviyeye alınır. İleri seviye bir düzenleme gerekli ise sert doku ve ya kombine lazer cihazı kullanılır. Beyaz estetikte ise porselen laminalar kullanılarak gülüş tasarımı gerçekleştirilir. Diş tasarımları hazırlanarak kalıplar laboratuvarda kalıcı dişlere dönüştürülür. 7-10 gün içerisinde estetik porselenler kalıcı olarak yapıştırılır. Hastanın tedavi planına göre seans sayısı değişecektir. Gülüş tasarımı yapılırken kişinin beklentileri önemlidir. Gülüş tasarımı nasıl yapılır sorunuza detaylı bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

[widget-87]

Gülüş Tasarımı Tedavisinin Avantajları

Gülüş tasarımı ile sağlıklı ve doğal dişlere kavuşmanın yanında kişinin estetik kaygıları da tamamen giderilmektedir. Daha rahat ve özgüvenli şekilde gülümsemek, diş etlerinin normal görünümünü kazanması, dişlerin renginin dengelenmesi, çene problemlerinin giderilmesi, dişlerin kırılması ve çürümesi de gülüş estetiği ile mümkündür.

Gülüş tasarımı kişiye özel uygulanan bir işlem olduğu için net bir gülüş tasarımı fiyatları da her kişi için farklı olacaktır. Kaplamaların porselen olması, dolgu ve diş uzatmaları, diş törpüleme ya da diğer estetik uygulamalar da gülüş tasarımı maliyetine etki edecektir. Gülüş tasarımı nasıl yapılır ya da gülüş tasarımı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve tedavinize başlamak için diş hekiminize ulaşmanız daha sağlıklı olacaktır.

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173