Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Gülüş Tasarımı İçin Diş Hekimi Seçerken Dikkat Edilecekler

Başarılı Gülüş Tasarımı, Doğru Diş Hekimi Seçimine Bağlıdır!

Gülüş tasarımı; kişiye özel yüz hatlarına en uygun olan ideal estetik gülüşün tasarlanmasıdır. Kişinin alt ve üst dudak yapısı, burun, gözler ve yüz hatlarına göre planlanan gülüş tasarımında amaç; kişiye özel estetik ve sağlıklı dişler kazandırmaktır. Gülüş tasarımı ile estetik bir görüntüye sahip olabilir, özgüveninizi yükseltebilirsiniz. 

Gülüş tasarımı tedavisinin başarılı olmasında diş hekiminin payı çok büyüktür. Peki gülüş tasarımı için diş hekimi seçerken dikkat edilecekler neler? Gelin birlikte inceleyelim.

Diş Hekiminin Eğitimini Sorgulayın!

Gülüş tasarımı, kapsamlı bir tedavidir. Tek bir tedaviden oluşmaz. Bazı hastalarda gülüş tasarımı kapsamında ortodonti tedavisine başlanması gerekebilir. Böyle bir durumda diş hekiminizin ortodonti uzmanı olmasına dikkat etmelisiniz. Ortodonti uzmanı, 5 yıllık diş hekimliği lisansından sonra 4 yıllık diş hekimliği fakültesi ortodonti programı eğitimini başarıyla tamamlamış diş hekimidir. Her ortodontist diş hekimidir fakat her diş hekimi ortodontist değildir. Ortodontist olmak için ileri düzeyde olan bu eğitim programını tamamlamak gereklidir. Ortodonti tedavisini uygulamak için kısa süreli sertifika veren ortodonti eğitimleri kesinlikle yeterli değildir. Gülüş tasarımı için diş hekimi seçerken doktorun eğitimini sorgulamaktan çekinmeyin. Ortodonti tedavisine başlamanız tavsiye ediliyorsa doktorunuzun ortodonti alanındaki lisansını sorun.

[widget-87]

Diş Hekiminin Gülüş Tasarımı Tedavisinde Tecrübeli Olmasına Dikkat Edin!

Başarılı bir gülüş tasarımı için diş hekiminizi doğru seçmelisiniz. Başarılı gülüş tasarımı, diş hekiminin tecrübesiyle doğru orantılıdır. Tecrübeli diş hekimi, estetik gülüş için ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde tespit edebilecek ve planlamayı doğru bir şekilde yapabilecektir. Tecrübeli diş hekimi kalitesiz malzeme kullanmaktan da kesinlikle kaçınacaktır. Gülüş tasarımı için diş hekimi seçerken mutlaka diş hekiminin eğitimini ve tecrübesini sorgulayın. Daha önce yaptığı gülüş tasarımlarının fotoğraflarını görmeyi talep edin.

Gülüş Tasarımı İçin Yapacağı Tedavilerde Kullanacağı Malzemelerin Kalitesini Öğrenin!

Gülüş tasarımı için diş hekimi seçerken dikkat edileceklerden biri diş hekiminin kullandığı malzemelerin kalitesidir. Diş beyazlatma, yaprak porselen ya da lamine veneer kaplama, implant, dolgu, diş taşı temizliği, ortodonti tedavisi, pembe estetik ve kanal tedavisi gülüş tasarımı için uygulanabilecek tedavilerden bazılarıdır. Hastanın ihtiyacına göre bu tedavilerden bir veya birkaçı uygulanabilir. Başarılı bir gülüş tasarımı için doğru tedavinin doğru malzemelerle yapılması gerekir. Tedavilerde kullanılan malzemelerin kalitesiz olması kötü bir görünüme yol açabilir. Ayrıca tedavinin başarısız sonuçlanmasına yol açar. Uzun süreli kullanım ve başarılı bir gülüş tasarımı için malzeme kalitesi çok önemlidir. 

Gülüş Tasarımına Mock-Up ile Başlayıp Başlamadığını Sorun!

Başarılı bir gülüş tasarımı için mock-up yapılması şarttır. Mock-up, hastanın tedaviye başlamadan tedavi sonunda nasıl dişlere sahip olacağını görebildiği teknik uygulamadır. Mock-up uygulaması ile hastalar, dişlerine herhangi bir işlem yaptırmadan tedavi sonucunu görüp kararını ona göre verebilmektedir. Mock-up uygulamasının gülüş tasarımındaki önemi oldukça büyüktür. Gülüş tasarımının ilk aşaması mock-up uygulamasıyla başlar. Mock-up uygulaması ile hasta, tasarlanan gülüş tasarımını henüz hiçbir müdahale edilmeden görebilme imkanına sahip olur. Hasta, bu sonuçlara göre isteklerini daha net bir şekilde belirtebilir ve değişiklik yapabilir. Mock-up uygulamasının amacı, hastanın gülüş tasarımı tedavisi sonucundan memnun kalmasını sağlamaktır. Gülüş tasarımı için diş hekimi seçerken dikkat edileceklerden biri, diş hekiminin bu uygulamayı yapıp yapmadığıdır. Tavsiyem mock-up uygulaması yapmayan diş hekimiyle tedaviye başlamamanız olacaktır. Çünkü mock-up yapılmaması gülüş tasarımının kötü sonuçlanmasına yol açabilir. 

Karar Vermeden Önce Birden Fazla Diş Hekimi ile Görüşün!

Gülüş tasarımı için diş hekimi seçerken eğitimi ve tecrübesi kadar, iyi iletişim kurabilmeniz ve anlaşabilmeniz de çok önemlidir. Karar vermeden önce mutlaka birkaç diş hekiminden randevu almanızı öneririm. Gülüş tasarımı çok kapsamlı ve önemli bir tedavidir. Başarılı gülüş tasarımı için diş hekimi seçiminizi çok dikkatli yapmalısınız. 

Yapacağınız görüşmelerde aklınızda olan tüm soruları sormalısınız. Kafanızda bir soru işareti kalmadan seçeceğiniz diş hekimine güvenerek tedaviye başlamalısınız.

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173