Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İmplant Tedavisi Zor Mu?

İmplant Tedavisi Zor Mu?

Halk arasında vidalı diş olarak bilinen implant tedavisi, cerrahi bir işlemle gerçekleşmektedir. Bu yüzden pek çok hasta implant zor mu, implant zor bir işlem mi, implant tedavisi zor mu diye düşünmektedirler. İmplant tedavisinin cerrahi bir işlem olduğunu söylemiştik bu yüzden de operasyon sırsında lokal anestezi uygulanmaktadır. Lokal anestezi sırasında hasta hiçbir acı hissetmemektedir.

Diş çekmekten bile daha kolay hale gelen diş implantı, hastaların başkalarından duydukları başarısız operasyonlar yüzünden korkulan bir operasyon haline gelmiştir. Ancak gelişen teknoloji, diğer diş tedavilerinde olduğu gibi diş implantının da acısız bir şekilde gerçekleşmesini sağlamıştır. Geliştirilmiş implant tedavisiyle operasyon 6 – 7 dakika içinde bitiyor ve hasta hiçbir şekilde acı hissetmiyor.

 

İmplant Tedavisinde Ağrılar Son Buluyor

İmplant diş yaptıranlardan pek çok hastanın kullandığı implantlardan memnun kaldığı görülmüştür. Bu yüzden başkalarından olumsuz bilgiler duyup implant tedavisi zor mu, implant zor mu diye soranların hiçbir durumdan korkmalarına gerek yoktur. Uzman ve alanında başarılı olan diş hekimleri, diş sağlığınız için implant tedavisine ihtiyacınız olup olmadığını söylüyorlar. Böylece hastalar, gereksiz yere implant yaptırmaktan kurtuluyorlar.

Diş implantının diş çekiminden pek bir farkı yoktur. Diş çekiminde diş etlerinden kopan bir parça olması durumu implantın daha acısız olmasını sağlıyor çünkü implant tedavisinde diş etinden çekilen bir parça yerine diş etlerinin rahatlıkla uyum sağlayacağı vidalar yerleştiriliyor. Operasyonda lokal anestezi kullanılması sayesinde de hasta hiçbir şey hissetmiyor. Bu işlemin ağrı kesicilerle desteklenmesi de operasyon sonrası olabilecek ağrıların önüne geçilmesini sağlıyor.

[widget-87]

İmplant Tedavisinden Korkmayın

İmplant diş yaptıranların tedaviden memnun kalmaları için diş hekiminin kullanacağı malzemeleri kaliteli seçmesi ve tedavi planını hastalarıyla paylaşmaları gerekmektedir. Bunun dışında implant zor mu diye düşünen ve korkan hastaların, diş hekiminin tavsiyelerine kulak vermesi ve isteklerini diş hekimiyle paylaşması durumunda korkacakları hiçbir şey kalmayacaktır.

İmplant diş yaptıranlardan başarı sağlayanların oranı %95 - 98’dir. İmplant tedavisi iyi planlanırsa tedavinin başarı oranı %100 olacaktır. Eğer siz de implant yaptırmayı istiyor ama implant zor mu diye düşünüyorsanız mutlaka bir diş hekiminden implant hakkında detaylı bilgi alınız.

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173