Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Gülüş Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Gülüş Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Estetik gülüş; alt ve üst dudak yapısı, burun, gözler ve genel yüz hatları, pembe estetik (diş eti görünümü), görünen diş sayısı ve simetrik değerleri, her bir dişin hem kendi içinde hem de birbirleriyle uyumu (altın oran), yaş ve cinsiyetle uyumlu diş anatomisi göz önünde bulundurularak kişiye özel oluşturulan bir harmoniler bütünüdür.

Gülüş tasarımı kişinin parmak izi gibi özeldir. Gülüş planlaması ile estetik bir görüntüye sahip olabilir, özgüveninizi yükseltebilirsiniz. Son yıllarda oldukça gelişen ve güvenle uygulanan dijital gülüş tasarımı estetiği ile kişiye özel en doğal ve estetik gülümseme yapılabilmektedir. Üstelik bu tasarım sizi olumlu anlamda değiştirecektir.

Gülüşünüz fabrikasyon değil; yalnızca size özel tasarlanmalıdır. Gülme hattınız, çeneleriniz ve yüzünüzle uyum içinde olmalıdır. Peki gülüş tasarımı nedir, nasıl yapılır? Merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Gülüş Tasarımı Yaptırmadan Önce Size Özel Dijital Estetik Tasarımınızı Görerek Karar Verebilirsiniz!

Gülüş tasarımı, gelişen teknoloji sayesinde tüm verileriniz ve talepleriniz doğrultusunda tamamen size özel olarak tasarlanır. Üç boyutlu ağız içi dijital tarama ile tüm dişleriniz ve profesyonel dental fotoğraf ile fotoğraf kayıtlarınız dijital ortama aktarılır. Bu şekilde özel gülüş tasarımı programlarıyla (NemoSmile Design 3D, DSD) size özel 3 boyutlu dijital tasarımınız oluşturulur.

Dijital gülüş tasarımı, estetik gülümseme planlamasının günümüz teknolojisinin imkanları kullanılarak tamamen dijital ortamda yapılmaktadır. Böylelikle dişlerinize hiçbir müdahale yapılmadan sonucu dijital ortamda görüp kararınızı verebilirsiniz.

[widget-87]

Yaprak Diş Kaplamalarının Gülüş Tasarımına Etkisi Nedir?

Yaprak diş kaplamaları, gülüş tasarımı estetiği önemli malzemelerindendir. Yapılan tasarımların uygulamaya geçmesi oldukça hassas bir süreçtir. Yeri geldiğinde bir kağıt kadar ince olabilen lamina yaprak diş kaplamaları, tek tek ve sanatsal bir bakış açısıyla hazırlanmaktadır.

Yaprak diş kaplamaları, yapıştırıldıktan sonra kendi dişiniz kadar dayanıklıdır. Fakat kendi dişlerinize zarar verebilecek hemen hemen her şey, lamina yaprak porselenlere de zarar verebilir.

Gülüş Tasarımı İle Dişleri Beyazlatmak Mümkün Mü?

Gülüş tasarımı estetiği yapılırken renk skalasında yer alan tüm diş renklerini uygulamak mümkündür. Güzel ve etkileyici bir gülüş tasarımında doğallık ön plandadır. Bu sebeple kişinin ten rengine uygun olabilecek ve doğal görünen en uyumlu açık renk seçilerek dişlerde beyazlatma yapmak mümkündür. 

Lamina yaprak porselen, kompozit lamina dişlerin aksine zamanla renk değiştirmezler. Uzun yıllar sonra bile her zaman ilk günlerindeki rengini korurlar. Dolayısıyla estetik tasarım ile dişleri kalıcı olarak beyazlatmak mümkündür.

Gülüş Tasarımı Fiyatları Nedir?

Gülümsemeyi tasarlamak aslında tek başına uygulanan bir tedavi değildir.  Pek çok alt tedavinin bir bütünü olarak estetik gülüş tasarımı gerçekleştirilir. Bir gülüş estetiğinde uygulanabilecek işlemler şunlardır:

  • Ağız ve diş sağlığının rehabilitasyonu ( diş taşı temizliği, dolgu ve kanal tedavisi işlemleri)
  • Lamine yaprak porselen ve diğer diş kaplama işlemleri
  • Pembe estetik
  • Diş beyazlatma
  • Eğer gerekiyorsa aşırı çapraşık dişler için ortodonti ( şeffaf plak veya diş teli) tedavisi
  • Diş eksiklikleri için implant işlemleri

Gülüş tasarımı fiyatları hesaplanırken uygulanması gereken işlemler tek tek toplanmaktadır. Gülüş tasarımı fiyatları, işlem gören diş sayısına göre belirlenir. Bu nedenle gülüş tasarımında ortalama fiyat belirtmek doğru değildir. Net fiyat bilgisi ancak klinik muayene sonrasında detaylı analizler ile mümkündür.

Emax lamina yaprak porselenler başta diğer restoratif işlemlere göre daha maliyetli gözükse de aslında uzun solukta daha hesaplı materyallerdir. Lamina yaprak porselenler diğer seçeceğiniz materyallerden daha sağlıklı, daha doğal ve daha sağlam olacaktır.

Gülüş Tasarımı ile Yıllara Meydan Okuyun!

Estetik gülümseme planlaması genellikle gülme hattı içerisinde olan dişlere uygulanır. Genel uygulama simetrik olmalıdır. Genellikle her bir çene için 3-3 arası toplam 6 dişe uygulandığında ön bölgede estetik, 5-5 arasında 10 dişe uygulandığında ise tam ağzı kapsayan estetik sonuç yakalanmaktadır. Fakat buradaki amaç az sayıda diş ile en fazla estetiği yakalamak olmalıdır. Bu amaçla başarılı bir gülüş tasarımı planlaması ile yeri geldiğinde 2 dişle bile harika sonuçlar yakalanabilir. 

Doğada her canlı yapı doğar, büyür ve olgunlaşır. Yani vücudumuz durmaksızın bir değişim içindedir. Yaşlanma kaçınılmaz bir gerçektir. Dolayısıyla takvim ilerledikçe iskeletiniz ve bunu kaplayan dudaklarınız, yanaklarınız ve yumuşak dokularınız da bundan değişerek etkilenecektir. Bu değişimi tersine çevirip gülüş tasarımı ile hem daha estetik hem de sizi daha genç gösterecek bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173