Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Basit İmplant Nasıl Uygulanır?

Basit Dental İmplant Nasıl Uygulanır? – Vidalı Diş Tedavisi

İmplant tedavisi kısmi ya da tam diş eksikliklerinde, estetik görünümün sağlanması ve dişlerin fonksiyonlarını yerine getirmesi amacı ile yapılan bir tedavidir. Basit implant, derin cerrahi uygulamalara gerek kalmadan sağlıklı diş kayıplarının önüne geçmesi ve çene yapısı ile kemik dokusunu koruması bakımından tercih edilir. Vidalı diş olarak da bilinen basit implant tedavisi ile kişi istediği sağlıklı dişlere kavuşur.

Basit implant tedavisi kimlere uygulanır?

Peki basit implant kimlere yapılır? Hareketli yerine sabit tedaviyi mümkün kılan basit implant tedavisi; çene kemiği yüksekliğinin ve genişliğinin uygun olduğu kişilere, çeşitli nedenlerle dişlerini kaybetmiş olanlara, genel sağlık durumu iyi olan kişilere, kontrol altında olmayan önemli bir sistemik hastalığı olmayanlara uygulanmaktadır.

Diş implant tedavisi radyoterapi veya yakın dönemde kemoterapi almayanlara ve yeterli kemik yapısı bulunanlara da diğer tedavilerle birlikte uygulanabilir. İmplant diş yapımı sırasında kişinin çene ve diş yapısına sadık kalınır. Basit implant nasıl uygulanır, implant diş tedavisi nasıl yapılır, implant kimlere yapılır, yakından bakalım...

 

Basit İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Basit implant nasıl uygulanır sorusuna cevap verecek olursak geleneksel diş tedavisinin dışında kişinin çene yapısını ve kemik dokusunu koruyan basit implant tedavisi, hastanın implant için uygun bir aday olup olmadığının belirlenmesi ile başlar. Kemik yapısı uygun olan hastalara lokal anestezi altında implantlar yerleştirilir. Ardından kalıcı dişler implant üzerine sabitlenerek hastanın tedavisi tamamlanır. Dişlerin kemikle kaynaşma süresi 2 – 4 aydır ancak çene kemiğine herhangi bir müdahale gerektiren kişilerde iyileşme için 6 ay beklemek gerekebilir. İmplant diş tedavisinde iyileşme süreci sabır ve emek ister.

Basit implant tedavisinin avantajları

Basit implant tedavisi, kişinin kaybettiği dişlerini kazandırması dışında özgüvenini de yerine getirmektedir. İmplant diş yapımı avantajları:

  • Eksik dişler telafi edilirken, sağlam olan komşu dişlerin kesilmesi gerekmez.
  • İmplant diş birebir gerçek diş gibi görünür ve hissettirir.
  • İmplant dişlerin ağızdaki varlıkları hissedilmez.
  • Basit implant tedavisi sonrası dişlerde eksiksiz çiğneme fonksiyonu sağlanır.
  • Protezlerin, implant ile sabitlenmesi sonucu kullanıcılarının yaşam kaliteleri artar.
  • Implant, kuron ve köprü protezlerin desteklenmesini de sağlar.
  • İmplant dişler kemiğin tutuculuğunu tekrar kazandırmış olur.
  • Gerçek dişler gibi çiğneme yapabilmenizi sağlar.

Komple diş kayıplarına da çözüm olan basit implant tedavisi sayesinde doğal ve estetik dişlere kavuşmak daha hızlıdır. Bu nedenle implant kimlere yapılır dediğimizde herkesi kapsadığını söyleyebiliriz.

[widget-87]

Basit İmplant Tedavisinin Dezavantajları

Basit implant diş yapımı, herhangi bir dezavantaj içermese de implant ameliyatı sırasında ve sonrasında travma, implant çevresinde enfeksiyon, sigara kullanımı gibi durumlar kemik ve dişetine kan akışını engelleyerek implantın kemiğe uyumunu düşürebilir. Bu nedenle hekimin implant cerrahisinde uzman olması gerekir.

İmplant tedavisi ya da vidali diş tedavisi için kullanılan malzemelerin kalitesi, hastanın genel diş ve ağız sağlığı da tedavinin başarılı olup olmamasını etkileyecektir. İmplant diş yapımı sonrası beslenme ve ağız temizliğine dikkat edilmediğinde implantların tutmaması söz konusu olabilmektedir. 

Basit implantlar uzun ömürlü müdür?

Vidalı diş ya da basit implant tedavisi, uzun yıllar aynı fonksiyonlara sahip olarak kullanılmaktadır. Diş ve ağız bakımına dikkat edildiğinde herhangi bir sorunla karşılaşmanıza neden olmazlar. Darbelere ve katı yiyecek tüketimine de özen gösterdiğinizde daha sağlıklı şekilde implantlarınızı kullanabilirsiniz. Basit implant tedavisi ve impant diş yapımı hakkında detaylı bilgiyi implant uzmanlarımızdan alabilirsiniz.

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173