Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Sararmış Dişler İçin Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde Diş Beyazlatma Mümkün mü?

Sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmak, estetik görünüm ve ağız sağlığı açısından oldukça önemlidir. Bundan dolayı sararmış dişler hem kötü bir görüntüye yol açacak hem de ağız sağlığınızla ilgili problemlere neden olacaktır.

Sararmış dişleri beyazlatmak mümkündür. Peki ama nasıl? Sararmış dişler için diş beyazlatma yöntemleri neler, sararan dişler için ne yapılmalı merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Diş Beyazlatma İçin Dişlerinizi Düzenli Olarak Fırçalayın!

Sararmış dişler için diş beyazlatma yöntemlerinin en önemlisi diş bakımına özen göstermektir. Bunun için günde en az iki kere dişlerinizi fırçalayın. Diş ipi kullanmayı ihmal etmeyin. Diş temizliğinizi tamamlamak için ağız gargaralarından faydalanın. Dişlerinizi düzenli fırçalamak, sararmış dişlerinizin rengini bir tık da olsa açacaktır.

[widget-87]

Diş Taşı Temizliği Yaptırın!

Dişlerde oluşan bakteri ve mineral birikintisine diş taşı denir. Dişler zaman içinde birçok yiyecek kalıntısına maruz kalır. Bu kalıntılar düzenli bir şekilde temizlenmediğinde dişlerin yüzeyinde oluşan birikintiler sertleşir. Diş taşı, dişlerin hem ön hem arka yüzeylerinde sarı ve kahverengi lekeler olarak görülebilir. Bu lekelenmeler dişlerinizi sarartacaktır. Sararan dişler için ne yapmalı diyorsanız mutlaka düzenli olarak diş taşlarınızı temizletmelisiniz.

Diş Beyazlatma İşlemine Başvurun!

Diş beyazlatma işlemi, çeşitli sebeplerle renk değiştirmiş ve sararmış dişlerin rengini açmak, daha beyaz ve doğal bir görünüme kavuşturmak için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Daha beyaz ve estetik bir gülüşe sahip olmak diş beyazlatma işlemi ile mümkün olmaktadır. Eğer sararan dişler için ne yapmalı diye soruyorsanız diş beyazlatma işlemi yaptırabilirsiniz. Diş beyazlatma işlemi dişlerinize herhangi bir zarar vermez. Diş beyazlatma işlemi yöntemlerine ve uygulama tekniğine göre iki farklı türe ayrılır:

  • Power Bleaching Diş Beyazlatma İşlemi: Sararmış dişler için diş beyazlatma yöntemlerinden biri power bleaching diş beyazlatma işlemidir. Ofis ortamında diş hekimi tarafından uygulanan power bleaching diş beyazlatma işlemi, yaklaşık bir saat içinde tamamlanır. Beyazlatıcı jel ve ışıktan oluşan, kısa sürede diş rengini 3-4 ton açabilen en hızlı, güvenilir ve etkili diş beyazlatma yöntemlerinden biridir. 
  • Home Bleaching Diş Beyazlatma İşlemi: Sararan dişler için ne yapılmalı diyorsanız home bleaching tedavisinden faydalanabilirsiniz. Home bleaching yine diş hekimi kontrolünde yapılan evde diş beyazlatma yöntemlerinden biridir. Bu işlemde dişleri beyazlatmak için ağızdan alınan basit bir ölçü ile kişiye özel hazırlanan plastik ağızlıkların içine jeller konulur. Ortalama 5-7 günde istenen beyazlama sağlanır. Bu plastik ağızlıkların dişleri beyazlatmak için günde 4-8 saat takılması gereklidir.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemlerinden Uzak Durun!

İnternet ve sosyal medyanın etkisiyle diş beyazlatma ile ilgili doğru bilinen yanlışlar giderek artmaktadır. Diş hekimleri bu anlamda çok fazla uyarıda bulunur. Diş hekimlerinin tüm uyarılarına rağmen diş beyazlatma konusunda evde diş beyazlatma için yanlış işlemler yapılabilmektedir. Bu yanlış evde diş beyazlatma işlemleri diş ve diş etine büyük zarar vermektedir. Kulaktan dolma ya da internetten öğrendiğiniz bilgilerle dişlerinize daha fazla zarar verebilirsiniz. Dişlerinizin renginden memnun değilseniz yapacağınız en doğru şey diş hekiminize danışmak olacaktır. Doktorunuzdan doğru diş beyazlatma yöntemleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. 

Sararan Dişler İçin Ne Yapılmalı?

Öncelikle diş ve ağız sağlığınız, sonrasında estetik görünüm açısından sararan dişler tehlike arz eder. Bu sebeple sararan dişler için ne yapmalı diyorsanız ağız ve diş bakımınıza büyük önem göstermelisiniz. 

Eğer tüm çabanıza rağmen dişlerinizin rengini açamıyorsanız diş taşı gibi bir ağız sağlığı problemi yaşıyor olabilirsiniz. Bunun için mutlaka bir diş hekimine başvurmalısınız.

[widget-138]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173