Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Laminate Veneer Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Laminate Veneer Uygulaması İle Daha Beyaz Dişlere Kavuşun!

Laminate veneer, estetik diş hekimliği uygulamalarından biridir. Laminate veneer uygulaması halk arasında lamine diş, yaprak porselen isimleri ile de bilinmektedir. Laminate veneer diş yapısına ve rengine göre hazırlanır. 

Laminate veneer tedavisi ile ileri düzeyde olmayan diş çapraşıklığı düzeltilebilmektedir. Ayrıca kullanılan tedavide kullanılan porselen diş yapısı ile benzerlik gösterdiğinden doğal ve beyaz bir görünüm elde edilebilmektedir. Laminate veneer ne için kullanılır merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Laminate Veneer Tedavisi ile Diş Çapraşıklığı ya da Diş Simetri Bozukluğu Sorunlarınızı Çözebilirsiniz!

Laminate veneer tedavisinde kullanılan porselenler diş yapısı ile benzerlik taşıdığından doğal bir görünüm elde edilir. Laminate veneer çoğunlukla ön dişlerdeki sorunları çözmek için kullanılmaktadır. Dişlerdeki ileri düzeyde olmayan çapraşıklık laminate veneer uygulaması ile çözülebilmektedir. Ayrıca genellikle ön dişlerde görülen boşluklar, laminate veneer tedavisi ile kapatılabilir.

Laminate veneer ne için kullanılır sorusunun bir başka cevabı, dişlerdeki renk değişimlerini düzeltmek amacıyla olacaktır. Bazen dişlerdeki renk değişimi ve sararmalar diş beyazlatma ile ortadan kaldırılamamaktadır. Bu gibi durumlarda laminate veneer, alternatif bir tedavi yöntemidir.

Kısa dişlerin uzatılması amacıyla, laminate veneer ne için kullanılır sorusunun bir diğer cevabıdır. Laminate veneer tedavisi ile diğer dişlere göre daha kısa olan ve hastayı estetik açıdan rahatsız eden diş, laminate veneer ile uzatılabilmektedir. Laminate veneer uygulaması diş simetrisinin düzeltilmesini sağlamaktadır.

Ön dişlerdeki kırıkların kapatılması için laminate veneer tedavisi uygulanabilmektedir. Ayrıca kötü görünen dolgular yine laminate veneer tedavisi ile kapatılabilir. Laminate veneer uygulaması, hastaya estetik gülüş kazandırmayı amaçlar. 

Genel olarak laminate veneer; 

 • Renk kaybı sebebiyle beyazlığını kaybetmiş dişlere,
 • Dişlerdeki hafif çapraşıklıklara, 
 • Aralıklı dişlere,
 • Estetik ve ideal gülüş yaratılmasında, 
 • Kısa kalmış dişlerin uzatılmasında,
 • Aşınmış dişlerin tedavisinde,
 • Diş travmalarında kullanılmaktadır. 

Laminate veneer tedavisi yapılmayan durumlar ise şunlardır;

 • Alt çenenin önde olması,
 • Ters kapanan çene durumları,
 • Yetersiz mine olması,
 • Bruksizm sorunu.

[widget-87]

Laminate Veneer Rengi Değişmeden ve Yapısal Bozukluğa Uğramadan Uzun Süreli Olarak Kullanılabilir!

Laminate veneer uygulaması acısız ve ağrısız bir estetik diş tedavi yöntemidir. Bu tedavi ile diş arasındaki boşluklar doldurulabilmektedir. Ayrıca ileri seviyede olmayan diş çapraşıklığı laminate veneer tedavisi ile çözüme kavuşturulabilir. 

Laminate veneer tedavisinde kullanılan porselenin rengi bozulmaz ve aşınmaz. Bu sebeple oldukça kullanışlıdır. Bu tedavide kullanılan porselen kullanım ve renk açısından oldukça sağlamdır. Çay ve kahve tüketimi rengi sarartmayacaktır. Laminate veneerler sağlamlığı sebebiyle uzun süreli olarak kullanabilmektedir. Laminate veneer, hastanın diş hissiyatını kaybetmesine sebep olmamaktadır. Aksine çiğneme yüzeyine müdahale edilmediğinden oldukça rahat bir kullanım imkanı sağlar. 

Laminate Veneer Uygulaması ile Mükemmel Gülüşe Sahip Olabilirsiniz!

Laminate veneer uygulaması ile dişlerdeki hafif düzeydeki çapraşıklıklar tedavi edilebilir, ön dişler arasındaki boşluklar kapatılabilir. Laminate veneer, dişlerin kırık ya da kısa olması durumunda tercih edilebilecek bir tedavi yöntemidir. Hastaya daha estetik bir görünüm kazandırarak mükemmel gülüşe kavuşmasını sağlar.  Tedavi sonrası kullanım açısından laminate veneerlerin hiçbir zorluğu bulunmamaktadır.

Laminate veneer tedavisi acısız ve ağrısızdır. Ortalama iki ya da üç seansta sonuca ulaşabilirsiniz. Laminate veneer uygulaması için mutlaka diş hekiminize muayene olmalı ve sizin için en gerçekçi tedavi programını diş hekiminizle birlikte çizmelisiniz.

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173