Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Dişler Nasıl Beyazlatılır? Doğal Diş Beyazlatma

Sağlıklı ve bembeyaz dişlerle gülümsemek herkesin hayalidir. Ancak diş beyazlığı çeşitli sebeplere bağlı olarak kişiden kişiye değişmektedir. Diş beyazlatma yöntemleri de kişinin dişlerinde istediği beyazlığa göre şekillenmektedir.

Kişinin kemik yapısına, yaşına, kahve ve sigara tüketimine, yaptığı ağız bakımına bağlı olarak dişlerde sarılıklar meydana gelebilir. Bu sarılıkları önlemenin çeşitli yolları vardır. Kişi diş beyazlatma işlemi için diş hekiminden yardım alabilir veya dişleri beyazlatmak için evde doğal yollardan da yararlanabilir. Diş nasıl beyazlatılır, diş beyazlatma yöntemleri neler, birlikte bakalım...

Dişleri Beyazlatmanın Yolları

Dişlerinin beyazlığını kaybeden kişiler, dişleri beyazlatmak için ne yapılmalı diye düşünmektedirler. Dişlerin daha sağlıklı ve daha güzel görünmesini sağlayacak çeşitli diş beyazlatma yöntemleri mevcuttur. Dişleri beyazlatmanın yolları şunlardır:

1.Doğal diş beyazlatma

Hiçbir işleme gerek kalmadan evde uygulayabileceğimiz doğal diş beyazlatma yöntemleri içinde en çok bilineni limon ve karbonat karışımıdır. Karbonat, diş macunlarının içinde dişlere zarar vermeyecek oranda bulunmaktadır. Haftada 1 kez limon ve karbonat karışımı kullanmak dişlerin beyazlamasına yardımcı olacaktır.

Muz kabuğu ile dişleri ovmak diş beyazlatma yöntemlerindendir. Portakal ve mandalina kabuğu ile dişleri ovmak da dişler üzerindeki lekelerin yok olmasını sağlayacaktır. Böylece kişiler, doğal diş beyazlatma yöntemleri ile daha beyaz dişlere kavuşacaktır.

2. Diş beyazlatma macunları

Diş sağlığı herkes için çok önemlidir ve bu yüzden dişleri günde en az 2 kere fırçalamalıyız. Eczanelerden alınacak diş beyazlatma etkili diş macunları, dişlerin birkaç ton açılmasını sağlayacaktır.

Diş beyazlatıcı macunlarının günde 3 kereden fazla kullanımı dişlerin beyazlamasına yardım etse de diş minesine ve diş etlerine zarar verecektir. Bu yüzden diş beyazlatmak için kullanılan diş macunlarını günde 3 kereden fazla kullanmamak gereklidir. Diş nasıl beyazlatılır diye ayrıntılı bir arayışa girmeye gerek yoktur.

[widget-87]

3. Diş beyazlatma setleri

Dişleri beyazlatmak için diş beyazlatma setleri de kullanılmaktadır. Doğal diş beyazlatma yöntemlerinin işe yaramadığı durumlarda diş beyazlatma setleri kullanılabilir. Diş beyazlatma setlerinden bazıları direkt ağızda bekletilerek uygulandığı gibi bazıları da jel halinde kullanılmaktadır.

Diş beyazlatma setlerini eczanelerden alıp dişlere nasıl uygulanması gerektiğini iyice öğrenmek gereklidir. Diş beyazlatmak için kullanılacak bu setlerin yanlış kullanımının dişlere zarar vereceği unutulmamalıdır.

4. Diş beyazlatma işlemleri

Profesyonel diş hekimleri tarafından yapılan diş beyazlatma işlemi ‘Home Bleeching’ veya ‘Office Bleeching’ olarak değişmektedir. Home Bleeching yani ev tipi beyazlatma işleminde size ağız kalıbı ve bunun için kullanılacak bir jel veriliyor.

Office Bleeching işlemi de uzman diş hekimlerinin tek seferde yaptığı diş beyazlatma işlemidir. Diş beyazlatma yollarından olan profesyonel diş beyazlatma işlemi, doğal diş beyazlatma yollarından daha maliyetli olsa da dişlerde aşırı sarılık olduğu durumlarda bu yöntem tercih edilmelidir.

Dişler nasıl beyazlatılır diyorsanız yukarıdaki önerilerimizi deneyebilirsiniz. Diş beyazlatma yöntemleri evde uygulanabileceği gibi diş hekiminiz tarafından da yapılabilir. Dişleri beyazlatmak için maliyetli uygulamalara gerek yoktur.

Diş beyazlatma yöntemlerini, doğal diş beyazlatma yollarını öğrendikten sonra siz de dişleriniz için profesyonel bir yardım almayı düşünüyorsanız bu konu hakkındaki diğer yazılarımızı okuyup daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173