Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Mock Up Diş Tedavisinde Nasıl Kullanılır?

Mock Up Nedir? Mock Up Diş Nasıl Yapılır?

Önceki yıllarda protetik restorasyonların yapılmasından önce dişlerin nasıl görüneceği tam olarak bilinmiyordu. Dolayısıyla beklentilerin karşılanması zor oluyordu. Son zamanlarda ise mock up tekniği sayesinde hasta dişlerinin nasıl görüneceğini tam olarak öğrenme avantajına sahip oldu.

Peki, mock up nedir? Mock up nedir sorusuna en kısa şekilde prova diş tasarımı olarak cevap verebiliriz. Tedavi öncesinde hazırlanan dişler mock up yöntemi ile bire bir görülebilir ve hastaların prova dişlerini takarak deneyimlemeleri mümkündür. Mock up nasıl yapılır? Biraz daha yakından bakalım...

Gülüş tasarımında kullanılan mock up uygulaması, tedavinin ilk aşamasında tedavi sonucu hakkında bir kanaat oluşturmaktadır. Kişinin elde edeceği gülüşü ön tasarım olarak görme imkanı sunan mock up sayesinde hem maliyet hem de memnuniyet açısından istenen sonuçlar elde edilir. Mock up nasıl yapılır, mock up diş tedavilerinde nasıl kullanılır, mock up tekniği ne kadar önemli, yakından bakalım...

 

Mock Up Diş Hazırlanışı ve Uygulanışı - Mock Up Nasıl Yapılır?

Mock up nasıl yapılır sorusuna gelecek olursak ilk olarak lamina veya porselen diş uygularken provalar sırasında mutlaka yapılması gerektiğini söyleyebiliriz. Mock up diş hazırlanırken hastadan dişlerinin ölçüsü alındıktan sonra laboratuvar işlemleri tamamlanır. Ardından laboratuvardan gelen dişler hastanın dişleri üzerine yerleştirilir, uyum ve estetik sorunları incelenir. Değişiklik için tekrar laboratuvara gönderilir.

Laboratuvardan değiştirilmiş olarak gelen mock up diş önce bir kez daha prova yapılarak hastanın en beğendiği hale getiriliyor. Yeni dişleri ile görüntülerini merak eden hastalar, mock up uygulaması sayesinde tedaviye başlamadan önce dişlerinin bitmiş halini ağız içinde görebiliyor.

Sert bir plastik malzemeden hazırlanan mock up diş, hastanın dişlerinin üzerine geçici olarak uygulanıyor. Hastanın dudak köşeleri arasındaki mesafe, burun kanatları arası genişlik ve dudak kalınlığı gibi verilere dikkat ediliyor. Hastalar mock up ile konuşma provası yapabiliyor, kendi fotoğraflarını çekebiliyor, dilerse dişlerini birkaç saat kullanabiliyor. 

Mock up uygulaması diş tedavilerini hızlandırıyor ve sonucu önceden görme imkanı sağlıyor. Mock up nasıl yapılır sorunuza diş hekiminizden daha detaylı yanıt alabilirsiniz.

[widget-87]

Gülüş Tasarımının Onaylanmasından Sonraki Süreç Nasıl İlerler? Mock Up Tekniği ile Diş Yapımı

Gülüş tasarımı için mock up diş yapılmasından sonra bu prova dişlerin yerini kalıcı dişler alıyor. Diş minesini iyi taklit edebilecek, hastanın kendi diş rengiyle uyumlu malzemeler kullanılarak yeni dişleri hazırlanıyor. Bu evrede ise; preples laminalar, porselen lamina veneerler veya zirkonyum dişler kullanılıyor. Bu alternatifler arasından en uygun olan tercih ediliyor.

Mock up diş fiyatları, tedavinin kapsamına, tasarımı yapılacak diş sayısına, kullanılacak malzemelere ve hastanın diğer diş tedavilerine ihtiyacı olup olmamasına göre belirlenmektedir. Mock up nedir, mock up nasıl yapılır ve tedavi nasıl tamamlanır gibi aklınıza takılan sorulara sağlıklı bilgi almak için diş hekiminizden randevu alabilir, mock up teknolojisi ile tanışabilirsiniz.

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173