Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Diş Beyazlatma Kalıcı mıdır?

Diş Beyazlatma İşleminin Kalıcılığını Arttırmak Sizin Elinizde!

Diş beyazlatma işlemi, çeşitli sebeplerle renk değiştirmiş ve sararmış dişlerin rengini açmak, daha beyaz ve doğal bir görünüme kavuşturmak için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Daha beyaz ve estetik bir gülüşe sahip olmak diş beyazlatma işlemi ile mümkün olmaktadır.

Dişleri renk değiştirenler ya da genetik kaynaklı sarı tonlarda dişlere sahip olanlar diş beyazlatma işlemlerinin kalıcılığını merak ederler. Ayrıca görünümüne önem veren ve estetik kaygıları nedeniyle dişlerini göstermekten çekinenler diş beyazlatma işlemlerine sıkça başvururlar. Peki diş beyazlatma kalıcı mı? Diş Beyazlatma sonrası dişler eski haline döner mi? Bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Sonrası Dişler Eski Haline Döner mi?

Diş beyazlatma işlemi, ağrısız ve acısız bir işlemdir. Dişlere ve ağız sağlığına herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Diş beyazlatma işlemi, diş hekimi kontrolünde doğru tedavi ve kaliteli malzemelerle yapıldığında kalıcı olacaktır. 

Diş beyazlatma işleminden alınan sonuç, kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Kişinin ten rengine ve diş rengine en uygun açıklık sağlanır. Diş beyazlatma kalıcı mıdır sorusunun cevabı, diş beyazlatma en az 2 yıl kalıcılığını koruyabilir. Bu süre kişiden kişiye göre artabilir ya da azalabilir. Diş beyazlatma işleminin kalıcılığını arttırmak kişinin diş bakımına ve temizliğine ne kadar özen gösterdiği ile doğru orantılı olacaktır. Düzenli ağız bakımı ve diş fırçalamanın yapılması diş beyazlatma işleminin kalıcılığını arttıracaktır.

Diş beyazlatma işlemi sonrası ilk 2 gün beyazlama etkisi devam edeceğinden dişlerde renklendirme yapabilecek gıdalardan uzak durulmalıdır. Diş beyazlatma işleminin kalıcılığını arttırmak için özellikle ilk bir hafta çay, kahve, sigara, şarap ve salça gibi gıdaların tüketilmemesi gerekmektedir. Ayrıca bu gıdaların tüketimi, diş beyazlatma kalıcı mı sorusunun cevabını da etkileyecektir. Bu tarz alışkanlıklar dişleri sarartacak alışkanlıklardır. Bu sebeple bu gıdaları sınırlı şekilde tüketmeye, tükettikten sonra dişlerinizi fırçalamaya dikkat etmelisiniz.

[widget-87]

Diş Beyazlatma İşlemi, Bakımınıza Bağlı Olarak Kalıcı Olacaktır!

Dişler zaman içinde beslenme alışkanlıkları, sigara kullanımı ve özensiz diş bakımı sebebiyle sararabilirler. Diş beyazlatma işlemi, diş sararma şikayetine son veren dişleri doğal ve estetik beyazlığa ulaştıran tedavi yöntemidir. Diş beyazlatma işlemi, zararsız ve güvenilir bir işlem olduğundan günümüzde oldukça popüler bir hale gelmiştir. 

Diş beyazlatma kalıcı mı sorusunun cevabı en az 2 yıl kalıcıdır olacaktır. Bu süre kişinin ağız ve diş bakımına ve alışkanlıklarına göre artabilecek ya da azalabilecektir. Diş beyazlatma işleminin kalıcılığını arttırmak için mutlaka sonrası mutlaka diş hekiminizin tavsiyelerine uymalı, dişlerinizin bakımına özen göstermelisiniz. Diş beyazlatma işleminin kalıcılığını arttırmak büyük oranda sizin bakımınıza bağlı olacaktır.

[widget-138]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173