Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Bonding Nedir? Nasıl Yapılır?

Estetik Gülümseme için Çözüm Bonding Tedavisi!

Bonding; diş aralıklarını kapatmaya yarayan ve ileri derecede olmayan şekil bozukluklarını düzelten tedavi yöntemidir. Bonding, kompozit dolgunun sertleştirilerek dişe yapıştırılması ile yapılan bir işlemdir. Bonding tedavisinde dişe aşındırma işlemi yapılmamaktadır. 

Bonding uygulaması ile diş boyutlarının değiştirilmesi ve onarılması mümkündür. Bonding, doğal diş yüzeyine zarar vermeden direkt olarak uygulanmaktadır. Bonding nedir, bonding nasıl yapılır merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Bonding İşlemi İle Diş Boşluklarını Kapatabilir, Diş Lekeleri Probleminizi Çözüme Kavuşturabilirsiniz!

Bonding tedavisi, birçok diş sorununu çözebildiğinden günümüzde çok fazla tercih edilen diş hekimliği uygulamalarından biridir. Bonding, estetik diş hekimliği tedavi yöntemlerinden biridir. Bonding uygulaması ile diş kırıkları kapatılabilmekte, diş boşlukları onarılabilmektedir. 

Bonding tedavisi, diş taşı temizliği ve diş beyazlatma işlemleri ile ortadan kaldırılamayan diş lekeleri problemlerini de çözüme kavuşturur. Bu tedavi ile diş rengi beyazlatılabilmektedir. Bonding işlemi ile dişlerdeki orantısızlıklar, deformasyonlar, şekil bozuklukları tedavi edilebilmektedir. Diş boyundaki simetri bozuklukluları bonding uygulaması ile çözüme kavuşturulabilir. 

Ayrıca bonding işlemi, oldukça ekonomiktir. Doğal malzemeler kullanıldığından diş yapısına oldukça uygundur. Bu sayede fark edilmez. Bonding işlemi ile doğal ve estetik bir gülüşe kavuşmak mümkündür.

[widget-87]

Bonding, Ağrısız ve Kolay Uygulanabilir Bir Tedavi Yöntemidir!

Bonding tedavisinde doğal görünümlü özel malzemeler kullanılır. Bonding nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bu işlem oldukça kolaydır. Bonding tedavisinde ağrı veya acı hissedilmez. Oldukça pratik ve kolay uygulanabilir bir tedavi yöntemidir. Bonding nasıl yapılır sorunun cevabı dişlerin kompozit dolgu malzemesiyle sabitlenmesi şeklinde olacaktır. Bonding işlemi doğal diş üzerine uygulanır. Doğal dişte aşınmaya, yıpranmaya ve herhangi bir hasar oluşmasına sebep olmaz. Kullanılan kompozit dolgu malzemesi diş yapısına uygun olduğundan kişiye doğal ve estetik bir gülüş kazandırılır. 

Bonding nasıl yapılır sorusunun ilk cevabı işlem görecek diş tedaviye hazırlanır. Dişte çürük yoksa anestezi yapılmamaktadır. Anestezi gerektirmemesi bu uygulamayı daha pratik hale getirmektedir. Doğal diş rengine en yakın kompozit dolgu rengi seçilir. Böylece bonding işleminin doğal ve estetik durması sağlanır. Uygulama yapılacak dişe yapıştırıcı malzemenin aktif hale gelmesi için özel bir sıvı uygulanır. Lazerle kompozit dolgu malzemesi sertleştirilerek istenilen şekle getirilir ve dişe yapıştırılır. Sertleşme gerçekleştikten sonra diş hekimi bonding üzerinde şekillendirme yapabilir. Son olarak diş yüzeyi parlatılır. Bu işlem ile hem doğal bir görünüm elde edilir hem de bonding uygulamasının uzun süreli kullanılabilmesi sağlanır.

Diş Bakımınıza Özen Gösterdiğiniz Takdirde Bonding Uygulaması Uzun Ömürlü Olacaktır!

Bonding uygulaması, oldukça kolay ve pratik bir tedavi yöntemi olduğu için günümüzde daha fazla tercih edilen bir diş estetiği tedavi yöntemidir. Bonding tedavisi için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Tek seanslık bir işlem olan bonding uygulaması maksimum 60 dakika sürer. Doğru tedavi yöntemi ile yapıldığı ve diş bakımına özen gösterildiği takdirde uzun süreli kullanmak mümkün olacaktır. 

Kolay uygulanabilen bonding işlemi, mükemmel gülümsemeye kavuşmanızı sağlar. Estetik gülümsemeye kavuşmak için bonding tedavisi hakkında daha detaylı bilgiyi diş hekiminizden alabilirsiniz.

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173