Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İmplant Tedavisinde Planlama

İmplant Tedavisinde Planlama Nasıl Olur?

Sağlıklı dişler ve estetik bir görünüm için yapılan implant tedavisi bazı aşamalara ayrılmaktadır. Tedavinin ilk aşaması da implant planlaması ile başlar. İmplant planlama ve hazırlık aşaması yapılacak tüm implant uygulamalarının temelini oluşturduğu için oldukça büyük önem taşımaktadır.

İmplant yaptıranlardan implant planlama aşamasına doğru bir şekilde hazırlananlar, tedavi sonucundan son derece memnun kalırlar. Bu yüzden implant planlama aşamasında sürecin nasıl işleyeceğinin belirtilmesi, tedavinin gerekli olup olmadığına karar verilmesi, tüm tetkiklerin yapılması ve diğer hazırlık işlemleri gerekmektedir. İmplant tedavisinde planlama nasıl olur, implant tedavi planı nasıl yapılır, ayrıntılı inceleyelim.

 

İmplant Tedavisinde Planlama Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisinde planlama işlemlerinde hastanın kemik yoğunluğuna ve diş eksiklerine bakılmaktadır. Bu analiz sırasında da 3 boyutlu tomografi kullanılmaktadır. Bilgisayar destekli 3 boyutlu tomografisi alınan hasta için gerekli dijital taramalar yapılır ve hastanın ağız şablonu oluşturulur. Dijitalde hazırlanan ağız şablonuna bakarak implant deliklerinin nereye açılacağı ve bu deliklerin açılarının ne olacağı belirlenir.

İmplantlar standart boyutlarda olmadıkları için implant planlaması her hasta için çok önemlidir. Bu yüzden her hasta için ayrı bir implant planlama yapılmalıdır. İmplant planlamasıyla diş yaptıranlar, sanal ortamda ağız içlerinin nasıl şekil alacağını ve hangi tedavilerin uygulanacağını görürler. İmplant planlaması doğru şekilde olan implant yaptıranlar bu işlemle sağlıklı bir ağıza ve estetik bir gülüşe kavuşacakladır.

[widget-87]

İmplant Tedavisiyle Estetik Bir Görünüme Kavuşun

İmplantın kemik içine doğru yerleşmesi ve yapay diş kökünün diğer parçalarla uyumu çok önemlidir. Bu yüzden implant diş planlaması en iyi şekilde yapılmalıdır. İmplant planlaması doğru yapılan hastaların iyileşme süreleri de çok kısa bir zaman alıyor ve vücudun bu implantları kabul etmesi daha kolay oluyor. Diş implantında planlama yapılması, implant diş tedavisinde sonuçların daha başarılı olmasını sağlıyor.

İmplant planlamaya daha sağlıklı dişlere kavuşmak sandığınızdan çok kolay. İmplant yaptıranlar, yapılan planlama sayesinde daha hızlı iyileşiyorlar. İmplant tedavisinde planlama nasıl yapılır, implant tedavi planı dahilinde dikkat edilmesi gerekenler neler, yakından bakalım. 

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173