Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İmplant Tedavisi Aşamaları

İmplant Tedavi Süreci - Diş İmplantı Nasıl Yapılır?

Son dönemin popüler diş hekimliği branşlarından olan implant, eksik dişlerin yerine yenilerinin getirilmesi için yapılmaktadır. İmplant tedavisi aşamaları, uygulanırken de hastanın diğer dişlerine zarar vermediği için diş hekimleri tarafından daha çok tercih edilmektedir. Diş implantı nasıl yapılır, implant tedavisi nasıl yapılır sorularına basit olarak çene kemiğine yapay diş kökleri eklenerek bu köklerin üzerine porselen diş takma işlemi olarak cevap verilebilir.

Diş implantı nasıl yapılır sorusuna cevap verdikten sonra implant tedavi süresinden bahsedebiliriz. İmplant tedavi süresi hastanın ilk muayene için diş hekimine gelmesiyle başlayan bir süreçtir. İmplant tedavisi aşamaları arasından ilki olan muayenede hastanın 3 boyutlu röntgeni çekilir. Bu röntgen hastanın implant tedavisine uygunluğunu göstermektedir. İmplant tedavi süresi boyunca hastanın ne gibi durumlarla karşılaşacağı da muayene sırasında diş hekimi tarafından hastaya anlatılır. İmplant aşamaları hakkında bilgi almak, implant tedavisi nasıl yapılır öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

 

İmplant Tedavi Süreci - İmplant Tedavisi Aşamaları

İmplant tedavisi nasıl yapılır, diş implantı nasıl yapılır sorunun cevabı implant tedavisi aşamalarından cerrahi aşamasını kapsar. Muayeneye giden hastanın tedavi planı oluşturulur ve sonraki aşamada cerrahi işlemler ile ilgili hazırlıklar başlar. Diş implantı nasıl yapılır sorusunun cerrahi aşamasında implant çivisi çene kemiğine yerleştirilir. Çene kemiğinden diş eti kaldırılır, kemik içine hazırlanan yuvaya implant çivisi yerleştirilir ve diş eti tekrar kapanır. Bu işlem lokal anesteziyle 6 – 7 dakika sürmektedir.

İmplant tedavisi aşamaları olarak cerrahi işlem aşaması, uygulanan tekniğe göre ve hastanın çene kemiği ile çivinin kaynaşma durumuna göre 2 – 6 ay arası sürmektedir. Osseointegrasyon denilen çene kemiği ve çivinin bağlanması durumu için bir süre beklemek gereklidir. İmmediat implant tekniğiyle tek seansta da işlem bitirilebilir. İmplant aşamaları içinde cerrahi işlem aşamasında ağız hijyeni çok önemlidir. Ağız temizliğine önem veren hastaların cerrahi aşamada başarılı olma oranları yüksektir.

[widget-87]

Cerrahi İşlem Tamamlandıktan Sonra Nasıl Bir Yol İzlenir?

Hastaya tek aşamalı implant tedavisi uygulanmışsa cerrahi aşamadan 2 – 6 ay sonra diş etine şekil verilmesi için bir başlık takılır. Takılan bu iyileşme başlığıyla, diş eti şekillenir ve sonra diş etine protez dişlerin takılması işlemine geçilir. Bu süreç yaklaşık 1 haftayı almaktadır. Böylece implant tedavi süresi tamamlanır.

Sağlıklı dişlere ulaşmak isteyen hastalara uygulanan implant tedavisi, hastaya düzenli dişlerle gülümseme imkanı da sağlamaktadır. Diş implantı nasıl yapılır, implant tedavi süreci, implant tedavisi aşamaları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz diş hekimlerimizden randevu almayı unutmayın.

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173