Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İmplant Hangi Durumlarda Yapılır?

İmplant Kimlere Yapılır? İmplant Yapılması Gereken Durumlar

Pek çok nedenden dolayı dişlerini kaybeden hastalar, estetik ve fonksiyonel sorunlarla karşılaşmaktadır. Bu durumdan rahatsız olan hastalar, implant hangi durumlarda yapılır diye düşünmektedirler. Dişleri eksik olan hastalar, görünüşlerinden rahatsız olmakta ve yemek yerken çiğneme sorunları yaşamaktadırlar. İmplant tedavisi de eksik dişlerin yerine yeni dişler kazandıran bir tedavi olduğu için pek çok hasta dolayından tercih edilmektedir.

İmplant hangi durumlarda yapılır sorusuna, dişlerini çürük, travma veya başka nedenlerle kaybetmiş hastalara yapılır cevabı verilebilir. Diş eksiklikleri zamanla diş etlerinde erime meydana getirmektedir. İmplant uygulamasında yapılacak diş çekiminden hemen sonra implant tedavisinin yapılması diş etlerinin erime miktarını oldukça azaltacaktır. İmplant hangi durumlarda yapılır ve implant kimlere yapılır sorusuna detaylı bakalım…

 

İmplant Tedavisi Gerekli Durumlar - İmplant Kimlere Yapılır?

İmplant kimlere yapılır dediğimizde dişlerini kaybeden ve bu yüzden estetik kaygılar yaşayan herkes, implant tedavisine başvurabilir. İmplant tedavisi, dişlerini kaybetmiş ve bu yüzden diş etleri eriyen hastalara yapılabilir. Aşırı kemik erimesi olan hastalar diş protezlerini kullanamaz hale gelirler. Bu yüzden implant tedavisiyle çene kemiği desteklenir ve kemik erimesinin önüne geçilebilir. Tek bir dişi eksik olan hastaların da diğer dişlerine zarar vermemek için implant tedavisi uygulanabilir.

İmplant kimlere yapılır sorusuna verilecek diğer bir cevap da büyük azı dişleri olamayan hastalar yaptırabilir olacaktır. Büyük azı dişlerini implant sayesinde elde eden hastalar, çiğneme fonksiyonlarını geri kazanacaklardır. Alt çene protezlerinden rahatsız olan hastaların problemlerine çözüm bulmak da implant yapılması gereken durumlardandır. Alt çeneye yerleştirilen 2 – 4 implantla sabit protezler alt çeneye yerleştirilecek ve doğal dişlere yakın bir görünüm kazanılacaktır.

İmplant hangi durumlarda yapılır diye düşündüğümüzde özetle; tekli ve çoklu diş eksiklikleri yaşayan, çene kemiğinde yeterli doku olmayan, protez kullanamayacak bir rahatsızlığı olan ya da protez kullanmak istemeyen hastalar için yapılır diyebiliriz. 

[widget-87]

İmplant Tedavisiyle Estetik Gülüşe Kavuşun!

İmplant tedavisi gereken durumlardan biri de dişler arası mesafenin çok uzun olmasıdır. İmplant kimlere yapılır sorusuna dişleri çiğneme basıncından sallanan, köprü dişleri sabit durmayan, daha estetik bir görünüme kavuşmak isteyen kişiler örnek olarak verilebilir.

İmplant hangi durumlarda yapılır, implant kimlere yapılır sorularına cevap verdikten sonra implanta gerçekten ihtiyacınız var mı diye düşünüp tedavinizi olmak için implant uzmanlarına danışmanızı öneriyoruz. İmplant tedavisinin sizin için de gerekli olduğunu düşünüyorsanız bizi arayarak randevu alabilir ve muayene olabilirsiniz. İmplant hangi durumlarda yapılır, implant kimlere yapılır sorularınızı diş hekimlerimize sorabilirsiniz. 

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173