Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İmplant Herkese Yapılır Mı?

İmplant Tedavisinde Başarılı Olma Yolları - İmplant Kimlere Yapılır?

Dental implant olarak da bilinen diş implantı, çeşitli nedenlerle ağızda kaybedilmiş dişleri tamamlamak için diş köklerinin çene kemiğine yerleştirilmesidir. İmplant herkese yapılır mı diye düşünen hastaların öncelikle kemik gelişiminin tamamlanmış olması gerekiyor. Kemik gelişimi tamamlanmamış olan hastalarda implant tedavisi istenilen yanıtı vermeyebilir. Bu nedenle implant herkese yapılır mı sorusunun farklı cevapları olacaktır. 

Teknolojik Gelişmeler İmplant Tedavisi Sürecini Kısaltıyor!

Çeneye yerleştirilen implantlar bazen başarısız olabiliyor. Bu durumda çene kemiği takılan vidayı kabul etmiyor ve çene kemiğinde kalıcı hasarlar görülebiliyor. Ancak gelişen teknolojilerle implant, hastanın çene kemiğindeki en doğru yere yerleşiyor ve böylece başarılı bir implant tedavisi gerçekleşiyor. Yine de herkese implant yapılır mı sorusuna evet diyerek cevap veremeyiz. Bu tedavi sırasında tam bir başarı sağlanabilmesi için hastanın çene kemiğinin yeterince gelişmiş olması birinci koşuldur.

"İmplant herkese yapılır mı, bu tedaviyi yaptırmaya karar verirsem ne gibi sorunlarla karşılaşırım?" diye düşünen çok sayıda hasta bulunmaktadır. İmplant diş yaptıranlar için takılan vidalar, çene kemiğine takılan yerden kayabilir. Gelişen teknoloji sayesinde doktorlar bu durumu tespit ederek gereken önlemleri alırlar ve implatın başarısız olma ihtimali önlenir. Teknolojinin gelişmesiyle üretilen implantlar, kaliteli malzemelerden yapıldıkları için doku dostu olmaya başlamışlardır. Böylece tedavi sırasında kullanılan implantlar, çene kemiğine verilen zararı minimuma indirmiştir. İmplant yaptıranlar da uzun yıllar boyunca sağlıklı dişleriyle gülümseyerek yaşam kalitelerini artırmışlardır. Bu nedenle implant herkese yapılır mı gibi bir endişe kalmamıştır. İmplant kimlere yapılır ya da implant kimlere yapılmaz, yakından bakalım...

 

İmplantın Başarılı Olması Hastaya Bağlı! İmplant Herkese Yapılır mı?

Herkese implant yapılır mı sorusunun cevabı hayır olsa da gelişen teknolojiyle bu soruya evet deme oranı artmaktadır. Son zamanlarda implantların kemik dostu titanyumla üretilmesi, implatın kemikle bağ kurmasını kolaylaştırır ve biyolojik dokularla uyum çabuk sağlanır. İmplant diş yaptıranlar bu etkiyi de mutlaka düşünmelidir. Kendisine uygun tedavi yöntemi seçilen hastaları tedavi sürecince diş hekimleriyle olan randevularını aksatmamalı ve tedavide uygulanması gereken adımları takip etmelidirler. İmplant diş yaptıranlar için en önemli başarı faktörü kendileridir. 

Size Uygun Tedaviyle Başarılı Sonuçlara Ulaşın!

Doğal dişlerini kaybeden hastaların başvurdukları yöntem olan impant tedavisinde de ağız bakımı çok önemlidir. İmplant diş yaptıranlar bu implantları uzun ömürlü kullanmak istiyorlarsa için ağız bakımlarını aksatmamalı ve dişlerini düzenli olarak fırçalamalıdır. Her ne kadar iyi bir tedavi planı oluşturulsa da hiçbir sağlık tedavisi %100 oranında başarılı olmaz. Bu durumda da bir implantın ağızda kalma oranı %98 - %95 arasında değişmektedir. İmplant herkese yapılır mı sorusuna cevap ararken şu hususları barındıranlara implant tedavisi tavsiye edilmez:

  • Aşırı çene kemiği olan hastalara,
  • Hareketli protez kullanmayı reddeden hastalara,
  • Köprü yaptırmak için dişlerini kestirmek istemeyen hastalara,
  • Tek dişi eksik olan hastalar,
  • Aşırı kusma refleksi olan hastalara,
  • Travma sonucunda diş kaybı yaşayanlara,
  • Sayıca eksik ve konumu yetersiz diş bulunduranlara.

Hastada eğer birden fazla diş eksikliği varsa ve ağızında implanta uyacak çene kemiği yapısı mevcutsa bu tedavi yöntemi kullanılabilir. Bazı durumlarda tek dişini kaybeden hastalara da implant tedavisi yapılabilir. İmplant kimlere yapılmaz dediğimizde ise yeterli kemik dokusu olmayan ve çene yapısı implant için uygun olmayan hastalara implantın yapılamayacağını söyleyebiliriz.

[widget-87]

Tedaviye Karar Verirken Hasta Deneyimlerin Yararlanıp Bunları Doktorunuza Danışabilirsiniz!

Diş implantı yaptıranların yorumları arasında en önemlisi bu tedaviyi yaparken doktorunuzu iyi seçmeniz gerektiğidir. İmplant tedavisi uzun bir süreç olduğu için doktor hasta ilişkisi çok önemlidir. Bu tedavi sürecinde sizin tüm sorunlarınızla ilgilenecek diş hekimini bulmalısınız. Bunun ışında implant diş yaptıranlar doktorun verdiği reçetelere uymalı ve diş hekimi ziyaretlerini ertelememelidir. İmplant yaptıranların yorumları ile tedavi hakkında bilgi de alınabilir.

Eksiksiz ve temiz dişler, estetik gülüşler için bir çözüm yöntemi olan implant tedavisi sonrasında hastalar genel olarak istedikleri görünüme kavuşmaktadırlar. Bu nedenle implant herkese yapılır mı dediğimizde implant yaptırmaya uygun olarak görülen her hastanın başarılı sonuçlar aldığını söyleyebiliriz. 

Uygun Tedavi Yöntemi Seçtiğinizden Emin Olun!

İmplantların yüklenebilmesi için 2 – 4 ay arası beklemek gerektiğini unutmamakla beraber implantın yerleştirilme süresi yaklaşık yarım saatte tamamlanmaktadır. Bazı vakalarda aynı gün içinde 6 – 7 implant da takılabilir. Bu durumları da göz önünde bulundurarak implant herkese yapılır mı diye sormanız gerekmektedir.

Kişiye özel olan bu tedavi için en sağlıklı bilgileri kendi diş hekiminizden alabilirsiniz. Hem çene yapınızı, çene kemiği gelişiminizi ve çene kemiğinizde erime olup olmadığını hem de hangi tedavi yönteminin size uygun olduğunu öğrenmek için implant uzmanlarımızdan randevu alabilirsiniz. İmplant herkese yapılır mı, herkese implant yapılır mı, implant kimlere yapılır, implant kimlere yapılmaz sorularınıza detaylı yanıt alırsınız.

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173