Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İmplantın Ömrü Kaç Yıl?

İmplant Kaç Yıl Kullanılabilir? İmplantın Kullanım Süresi

Gelişen teknoloji ile şekillenen diş hekimliğinin tedavilerinden implant, uzun bir tedavi süreci olmakla beraber hastaya fazla acı hissettirmeden tüm dişlerine yeniden kavuşulmasını sağlıyor. Peki dişlerin sağlıklı ve estetik görünmesini sağlayan bu implantın ömrü kaç yıl?

İmplant kullanım süresini merak ederek implatın ömrü ne kadar diye soran hastalara implant diş protezine gerekli bakım yapıldığı takdirde oldukça uzun cevabı verilebilir. Hastanın diğer hastalıklara maruz kalıp kalmaması, hastanın diş ve diş etlerine karşı bakım göstermesi ve diş hekimi randevularını aksatmaması ‘İmplantın ömrü ne kadar?’ cevabını etkileyen faktörlerdendir. 

İmplantın ömrü kaç yıl, implantın kullanım süresi ne kadar, implant ne kadar kullanılır sorularınızın yanıtı yazımızda.

 

İmplant Kullanım Süresi - İmplantın Ömrü Ne Kadardır?

Diş hekimlerinin başarı bir implant planıyla tamamladığı implant tedavisi sonrası hastaya pek çok iş düşmektedir. Eğer kendinizin ve ağızınızın sağlığına zarar vermeyecek şekilde beslenir ve kendinizi korursanız implant kullanım süresi de o kadar artar. Bunun yanı sıra diş hekimine düzenli olarak muayeneye gitmeniz de ağız sağlığınız açısından çok önemlidir. Doktor kontrolünde olan dişlerde bakteri plakları ve diş taşları oluşumunu önlenir ve implantın ömrü ne kadar sorusuna oldukça uzun cevabı verilir.

İmplant diş protezi kullanan hastaların diş sağlıklarına iki kat değer vermeleri gerekmektedir. Bu yüzden diş fırçalama işlemi aksatılmamalı ve dişler günde 2 defa fırçalanmalıdır. İmplant diş protezinin temizliği ne kadar çok sağlanırsa kullanım ömrü o kadar uzun olacaktır. İmplant bakımını iyi yapan hastalar, implantları 30 veya daha fazla yıllar boyunca kullanabilirler. İmplant ömrü genel olarak hastanın özenine bağlıdır. 

İmplant malzemesi, diş hekiminin deneyimi ve profesyonelliği, diş kliniğinin sektördeki bilinirliği, ekipman yeterliliği gibi sebeplerle implant ömrü değişecektir. İmplantın kullanım süresi ve implant ömrü hakkında merak ettiklerinizi implant uzmanlarımıza sorabilirsiniz. 

[widget-87]

İmplant Kullanım Süresi Nasıl Uzatılır? İmplant Ömrü Uzatılır mı?

İmplant ömürlük mü ya da implant ömrü uzatılabilir mi sorularına ağız temizliğini iyi yapılan hastalar için evet cevabını verdik. Peki implant kullanım süresi ya da implant ömrü nasıl uzatılabilir? İmplantın kullanım süresi uzatılmak isteniyorsa dişler yumuşak diş fırçalarıyla ve düzenli olarak fırçalanmalı, diş ve diş çevresinin temizliği sağlanmalı, diş ipleri ile diş araları iyice temizlenmeli ve ağız gargaraları yapılmalıdır.

İmplantın ömrü kaç yıl diye düşünen ve implant kullanım süresi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyen hastalar, implant uzmanlarımızndan randevu alabilir ve sorularına cevap bulabilirler. İmplant ömrü arttırmak için püf noktaları alabilirler. 

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173