Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Bir Seansta En Fazla Kaç İmplant Yapılır?

Aynı Anda Birkaç İmplant Yapmak Mümkün Mü? İmplant Sayısı Kaç Adet Olabilir?

Ağızlarındaki dişleri eksik olan hastalar, yemek yiyememe veya sosyal çevreden uzaklaşma sorunları yüzünden bu dişleri tamamlamak bu yüzden de implant tedavisi olmak isterler. Bu durumdaki pek çok hasta bir seanta en fazla kaç implant yapılır diye sormaktadır. İmplant diş yapımı ağızdaki eksik dişlerle doğru orantılıdır. Ağızda birden fazla diş eksikse ve bu dişler arasında köprü kurmak mümkün değilse hastaya birden fazla implant yapılması gerekir.

İmplant yaptırmak isteyen pek çok hasta bu uzun tedavi süreci hakkında yanlış bilgilere sahiptir. Örneğin, implant diş yapımı sırasında her dişe bir implant takılması gerektiği yanlıştır. Ancak bu kişinin ağız yapısına, ağızdaki diş eksikliğine ve diş eksiklerinin nerelerde olmasıyla bağlantılı olarak değişmektedir. Bir seansta en fazla kaç implant yapılır, implant sayısı neye göre belirlenir, implant yaptırmak zor mu, birlikte bakalım...

 

Birden Fazla İmplant Yapılması Gereken Durumlar

Bir günde en fazla kaç implant yapılır diye düşünen kişilerin diş hekimlerinden aldıkları cevap farklı olacaktır. İmplant diş yapımı, hasta için çok kolaylık sağlayan bir tedai yöntemidir. Ancak tedavi aşaması uzun bir süreç olduğu için implant diş yaptıranlar, bu tedavinin mümkün olduğunca kısa sürede bitmesini isterler. Bazı durumlarda tek seansta yapılabilen bu işlem, hastanın durumuna ve diş hekiminin performansına bağlı olarak parçalara bölünebilir.

İmplant yaptırmak isteyen hastalardan aynı bölgede diş eksiklikleri olanlar, bir implant takılması ve buna oluşturulacak köprüyle tedavi sürecini tamamlayabilirler. Fakat farklı bölgede diş eksiklikleri olan hastalarda birden fazla implant yapılması gerekir. Bu implantların boyları ve çapları da hastanın çene kemiğine bağlı olarak değişmektedir. İmplant diş yapımı tamamen dişsizliğin boyutuyla alakalıdır.

[widget-87]

Bir Günde 12 – 15 İmplant Yapılabilir!

İmplant diş yaptıranların tedavi sürecinde alt ve üst çenedeki eksiklikler de etkilidir. Hastanın alt ve üst çenelerine uygulanacak implant diş yapımında doğru yerleştirilme çok önemlidir. Örneğin alt çeneye 6 tane implant takılmasından 10 gün sonra üst çeneye implant yaptırmak gereklidir.

Bazı durumlarda alt ve üst çeneye aynı anda implant diş yapılabilir. O zaman hastaya 12 – 15 tane implant takılmasında hiçbir mahsur yoktur. Bir günde en fazla kaç implant yapılır, implant sayısı neye göre belirlenir, implant yaptırmak zor mu sorularınızı implant uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173