Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İmplant Kaç Yaşında Yapılır?

İmplant İçin Yaş Sınırı Var mı?

İmplant, ağızdaki eksik dişlerin tamamlanmasında kullanılan tedavi yöntemidir. İmplant tedavisinde eksik dişin olduğu çene kemiğine titanyumdan yapılmış vidalar yerleştirilir. Vidalar yerleştirildikten sonra diş protezleri cerrahi yöntemle vidalara oturtulur. 

İmplant tedavisine başlamayı düşünüyorsanız implant için yaş sınırı var mı sorusu kafanızı kurcalıyor olabilir. İmplant kaç yaşında yapılır, implant için yaş sınırı var mıdır merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

İmplant Tedavisi İçin Gereken, Hastanın Kemik Gelişimini Tamamlamış Olmasıdır!

İmplant kaç yaşında yapılır sorusunun net bir yanıtı yoktur. Bu sorunun cevabı hastanın ihtiyacına ve çene kemiği yapısına bağlıdır. İmplant için yaş sınırı bulunmamaktadır. Önemli olan hastanın kemik gelişimini tamamlamış olmasıdır. Ergenlik dönemindeki bireylerin kemik gelişimi tamamlanmamıştır. Bu sebeple ergenlik dönemindeki bireylere implant tedavisinin başlanması doğru olmayacaktır.

İmplant kaç yaşında yapılır diye merak ediyorsanız, implant tedavisi için önemli olan hastanın kemik gelişiminin tamamlanmış olmasıdır. Yani ergenlik döneminden sonra implant her yaşa uygulanabilmektedir. Kemik gelişimi genellikle kızlarda 16, erkeklerde 18 yaşında tamamlanmaktadır. Fakat kemik gelişiminin tamamlanması kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Bu noktada en doğru bilgiyi diş hekiminin yapacağı muayene sonucu öğrenebilirsiniz.

İmplant için yaş sınırı bulunmamaktadır. Yaşı ilerlemiş hastalara da implant tedavisi uygulanabilmektedir. Genellikle diş kayıpları arttığından dolayı yaşlı hastalar implant tedavisine daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Hastanın genel sağlık durumu iyiyse ve çene kemiğinde yeterli sayıda kemik bulunuyorsa implant tedavisi her yaşta uygulanabilir. İmplant için üst yaş sınırı da bulunmamaktadır.

İleri yaştaki hastalarda bazı rahatsızlıklar implant tedavisinin yapılmasına engel olabilmekte ya da tedavinin süresini uzatabilmektedir. Şeker hastalığı, hiper tansiyon hastalığı ve kalp hastalığı implant tedavisinin başarılı sonuçlanmasını etkileyebilmektedir. Ayrıca çok fazla sigara tüketimi, kandaki yağ oranı ve pıhtılaşma bozuklukları yine implant sürecini etkileyen etmenlerdir. Bu gibi rahatsızlığı olan yaşlı hastalar için implant tedavisinin mümkün olup olmadığı ancak yapılacak muayene sonucu belirlenebilir. 

[widget-87]

İmplant İçin Üst Yaş Sınırı Bulunmamaktadır!

İmplant, kişilere sağlam ve estetik diş kazandıran bir tedavi yöntemidir. İmplant kaç yaşında yapılır sorusunun cevabı tamamen hastanın kemik gelişimini tamamlayıp tamamlamamasına bağlıdır. İmplant için yaş sınırı bulunmamaktadır. Sadece implant tedavisi için ergenlik döneminin tamamlanmış olması gerekmektedir.

İmplant için üst yaş sınırı bulunmaz. Genel sağlık durumu iyi olan ve ağzında yeteri kadar kemiğe sahip olan tüm hastalara implant uygulanabilmektedir. İmplant tedavisine başlamayı düşünüyorsanız bu tedavinin size uygun olup olmadığına diş hekiminiz karar verecektir. Bu sebeple ertelemeden diş hekiminizden randevu almanızı ve muayene olmanızı tavsiye ederiz.

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173