Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İdeal Gülümsemeye Sahip Bireyler Daha Zeki ve Sosyal Algılanıyor: Bilim Onayladı!

İdeal Gülümsemeyle İş Bulmak Daha Kolay!

Gülümsememiz, iletişimi etkileyen önemli bir beden dili aracıdır. Gülümseyerek ilk izlenimi olumlu bir hale getirebilir, güvenilir bir ortam oluşturabiliriz. Estetik bir gülüşün iş bulmaya olan katkısı bilim tarafından onaylandı. 

Yapılan araştırmayla ideal gülümsemeye sahip bireylerin daha zeki ve sosyal algılandıkları kanıtlandı. İdeal gülümsemenin iletişimdeki önemini merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Bakalım sonuçlar neler…

İdeal Gülümsemeye Sahip Bireylerin Daha Güvenilir ve Zeki Oldukları Düşünülüyor!

Yapılan bir araştırmayla ideal gülümsemeye sahip bireylerin daha zeki ve sosyal algılandıkları tespit edildi. Bu araştırmaya göre; ideal gülümsemeye sahip bireylerin daha zeki oldukları düşünülerek iş bulmalarının daha kolay olduğu kanıtlandı. Araştırmanın amacı, gülüş tasarımının iş bulmada herhangi bir etkisi olup olmadığını belirlemekti. Araştırmaya göre iş bulmak, estetik gülüş sayesinde çok daha kolay!

Sağlıklı ve estetik görünümlü dişlerin kişiye ruhsal ve fiziksel faydasının yanında iş hayatına da katkı sağladığı böylece kanıtlanmış oldu. Araştırma kapsamında diş çapraşıklığı problemi olan 10 hastanın gülerken fotoğrafları çekildi. Fotoğraflardaki çapraşık dişler dijital ortamda düzenlendi. Fotoğrafların düzenlenmiş ve düzenlenmemiş halleri bir anket olarak hazırlandı. Anket, personel alımından sorumlu 100 kişi üzerinde uygulandı. Ankette bireylerin işe alınma olasılığı, güvenilirlikleri ve zekalarıyla ilgili toplamda 4 soru soruldu. Anket sonuçlarına göre işe alınma olasılığı açısından ideal gülümsemeye sahip düzenlenmiş fotoğraflar, düzenlenmemiş fotoğraflara göre tercih edildi. İdeal gülümsemeye sahip kişilerin fotoğrafları, güvenilirlik ve zekalarıyla ilgili kategorilerde de düzenlenmemiş fotoğraflardan daha fazla tercih edildi. 

Buradan da anlaşılıyor ki güzel bir gülümseme herkesin ilgisini çekiyor, kişinin başarılı ve entelektüel olduğunu düşündürüyor. Dış görünüm insan algısında estetik uyaranları harekete geçirerek karşı tarafın daha olumlu algılanmasını sağlıyor.

[widget-87]

Estetik Gülüşle Hayat Kalitenizi Yükseltin!

Gülümsemenin iletişimdeki önemi çok büyüktür. Estetik gülüş, hem özel yaşamınızda hem iş hayatınızda size birçok katkı sağlayacaktır. İş görüşmenizin iyi geçmesi için özgüvenli görünmeniz ve pozitif olmanız çok önemlidir. Bu da sağlıklı ve estetik gülümsemeyle mümkündür. İş görüşmenizde gülümsemeyi yüzünüzden eksik etmemelisiniz. Sağlıklı ve estetik bir gülümsemeyle iş görüşmesinde karşı tarafa olumlu bir ilk izlenim bırakabilirsiniz. 

Sağlıklı ve estetik gülümseme, kişinin özgüvenini yükseltir. Özgüveniniz yükselince etrafınıza daha pozitif bir enerji yaydığınızı fark edebilirsiniz. Özgüvenli ve düzgün gülümseme kişinin hayat kalitesini arttırır. Bu durum elbette kariyerinizi de etkileyecektir. Özgüvenli gözükmeniz çalıştığınız kişilere güven vermenizi sağlayacaktır.

Gülüş Tasarımı ile İdeal Gülüşünüze Kavuşun!

İdeal gülümseme ile iş başvurularınızda bir adım öne geçebilirsiniz. Kariyer için çevre kurmak çok önemlidir. Bu çevreyi ideal gülümseme ve özgüveninizle sağlayabilirsiniz. Yapılan araştırma bunu kanıtlar niteliktedir.

Eğer gülümsemenize yeteri kadar güvenmiyorsanız ağız ve diş sağlığınız için gereken tedavileri bir an önce yaptırmanızı tavsiye ederim. Gülüş tasarımı ile ideal gülüşünüze kavuşabilirsiniz. İhtiyacınız olan tedavileri belirlemek ve sağlıklı ve estetik gülümsemeye kavuşmak için kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173