Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Diş Çapraşıklıkları Canınızı Mı Sıkıyor?

Ortodonti Tedavileriyle Tanışın Gülüşünüzü Saklamak Zorunda Kalmayın!

Özgüven eksikliği ve psikolojik sorunların çoğu dişlerin görünümü ve sağlığına bağlı problemlerden kaynaklanmaktadır. Diş çapraşıklıkları, kişinin özgürce gülmesini engellemekte hatta sosyalleşmesinin önüne geçmektedir. Siz de diş çapraşıklığı sorunu olanlardansanız son yıllarda geliştirilen ekipmanlarla tedavi süresi oldukça kısalan ortodonti uygulamaları sayesinde hayalinizdeki dişlere kavuşabilirsiniz.

Çapraşık dişler erken yaşta tedavi edilmediğinde çiğneme, konuşma ve solunum fonksiyonu kayıplarına neden olabiliyor!

Dişlerde çapraşıklık sorunu ne kadar erken tedavi edilirse gelecek yıllarda kişinin diş sağlığı sorunları da bir o kadar az oluyor. Çocukların süt dişlerinin çıkmaya başladığı andan itibaren yapılacak diş hekimi kontrolleri sayesinde diş gelişimine bağlı olarak meydana gelen estetik problemlerin büyük oranda engellenmesi sağlanıyor. Aksi halde ihmal edilen çocuk diş sağlığı yetişkinlikte de sağlıksız bir ağza neden oluyor.

Diş çapraşıklığı kendini belli eden çocukların ailelerinin mutlaka çocuk ortodontisi için diş hekimlerine ulaşmaları gerekiyor. Yetişkinler için de yetişkin ortodonti ile dişlerde çapraşıklık sorunlarına çözüm bulunuyor. Diş çapraşıklıkları nasıl tedavi edilir, ortodonti tedaviis ne zaman uygulanmalı, sorularınızın yanıtı yazımızda.

 

Ortodonti Tedavisinde Hiçbir Yaş Geç Değil!

Diş çapraşıklıkları nedeniyle sosyalleşmekten korkan, dilediği gibi gülemeyen herkes için uygun bir tedavi seçeneği var. Hasta ister 10 yaşında olsun ister 50, sağlıklı diş dizilimi için hiçbir yaş geç değildir. Önemli olan alanında uzman bir diş hekiminden destek almaktır. Diş çapraşıklığı için de farklı ortodonti tedavisi seçeneklerinden yararlanılabilir.

Görünmeyen teller ve estetik braketlerle ortodonti tedavileri daha kolay!

Ortodonti tedavisi sürecinden korkanlar için son yıllarda alternatif tedavi seçenekleri geliştirildi. “Bu yaştan sonra diş teli mi takacağım?” diyenlere şeffaf diş telleri ya da lingual ortodonti gibi daha estetik tedavi yolları önerilmektedir. Aynı zamanda ekipman kalitesiyle birlikte tedaviler daha kısa sürdüğü için hasta endişesi giderilmektedir. Diş çapraşıklığı sorunu için uygulanan ortodonti tedavisi seçenekleri şunlardır:

  • Çocuk ortodonti tedavisi
  • Yetişkin ortodonti tedavisi
  • Önleyici ortodonti tedavisi
  • Sabit ortodonti tedavisi
  • Hareketli ortodonti tedavisi

Her hastanın diş çapraşıklığı sorununun şiddetine ve yaşına göre tedavi planı çıkarılır. Hafif diş çapraşıklıkları için şeffaf plaklarla hem kişinin sosyal ve mesleki hayatı tedavi sürecinden etkilenmez hem de ortodontik şikayetleri giderilir. Diş çapraşıklıkları kişinin yaşam standartlarını düşürmeden ortadan kaldırılır.

[widget-87]

Daha Mutlu Bir Hayat İçin Ortodonti Tedavisi

Diş çapraşıklıkları için etkili tedavi yöntemlerinden ortodonti tedavileri, çocuklar için ileri yaşlarda sağlıklı diş yapısı oluştururken yetişkinlere ise kaybettikleri özgüveni geri kazandırır. Yaşam standartlarını arttırmasının yanında dişlerin olması gereken estetik görüntüsüne kavuşmaları sağlanır.

Diş çapraşıklıklarına bağlı olarak oluşan; diş taşı, diş çürükleri, diş eti çekilmeleri, renkleşme ve çene problemleri de ortodonti tedavisi ile önlenir. Diş çapraşıklıkları ile hastanın diğer diş sağlığı sorunları da giderilmiş olur.

Sosyal ve kurumsal hayatta fark edilen bir isim olun!

Siz de gülüşünüzle dikkat çekmek, sağlık sorunlarıyla karşılaşmamak, özgüven kazanarak daha sosyal biri olmak, iş hayatında fark edilmek ve kariyer basamaklarını hızla çıkmak için ortodonti tedavilerinden yararlanın. Çocuk ortodontisi ve yetişkin ortodonti tedavisi uygulamalarını tanıyın. Gülüşünüzü saklamak zorunda kalmayın!

Diş çapraşıklıkları nasıl tedavi edilir, dişlerde çapraşıklık neden olur, ortodonti tedavisi ile bu sorunlar nasıl giderilir merak ediyorsanız bizi arayın.

[widget-142]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173