Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

All On Four Nasıl Yapılır?

Ağız Diş ve Çene Cerrahisinde 4’lü İmplant - All On Four İmplant

All On Four tedavisi, ağzında dişi kalmayan, dental implant uygulamasına engel teşkil edecek herhangi bir sistemik hastalığı bulunmayan ve yeterli kemik hacmine sahip tüm tam dişsiz hastalarda kullanılmaktadır. Sabit protez olarak adlandırılan all an four yöntemi ağız diş ve çene cerrahisi alanında en sağlıklı yöntemlerden biridir.

All on four implant tekniği hiç dişe sahip olmayan hastalarda ön bölgeye iki adet düz ve arka bölgeye iki adet eğimli olarak yerleştirilen dört adet dental implant uygulanmasıdır. Normal şartlarda implantların iyileşmesi için gereken 3 ay dişsiz bekleme zorunluluğu ortadan kaldıran all on four tedavisi, aynı gün diş protezinin sabitlenmesi avantajını da vermektedir. Aynı gün protez yapılamayan hastalarda ise 3 ay sonra uygulama imkanı tanımaktadır. All on four nasıl yapılır, all on four implant tekniği nedir, bilgi almak için yazımızı okumaya devam edin...

 

Sabit Diş Protezleri 3 Ay İçinde Yapılıyor! All On Four Konforu!

All on four nasıl yapılır sorunuza cevap verecek olursak öncelikle detaylı bir ağız içi ve röntgen muayenesi yapılması ile uygulamaya başlanır. All on four için 3 boyutlu görüntüleme teknikleri kullanılarak hastanın kemik hacmi ölçülür.

All On Four prosedürü, cerrahi ve diş protezi işlemleri olarak iki aşamadan oluşmaktadır. İlk olarak all on four tedavi planına göre hastanın çenesine 4 adet dental implant yerleştirildikten sonra geçici diş protezi uygulanır. Aynı gün sabit geçici protez yapılmasına uygun olmayan hastalara geçici olarak hareketli damaklar uygulanır. Yaklaşık 3 ay sonra hastaya daimi sabit diş protezleri takılır.

All on four implant tekniği lokal anestezi yöntemiyle hasta koltuğunda rahatlıkla yapılabilen bir prosedürdür. Dişçi korkusu fazla olan hastalarda ise hastanın tüm reflekslerinin ve bilincinin açık olduğu, derinliği kontrollü olarak ayarlanabilen uyku hali (sedasyon) ya da genel anestezi altında da yapılabilmektedir. All on four tedavisi yapılışı hakkında hastaya detaylı bilgi ilk muayenede verilir.

[widget-87]

All On Four İmplant Tekniği Avantajları Nelerdir?

All on four uygulaması, tam dişsiz hastalara aynı gün, tek bir cerrahi işlem ile sabit diş protezi yapılabilme imkanı sunması açısından oldukça avantajlıdır. Aynı zamanda sinüs yükseltme ameliyatı, kemik ilavesi gibi herhangi bir ileri cerrahi işlem uygulanmadığından operasyon daha kolaydır. Dental implant süresini de kısaltan all on four, kişiye özel planlanabilen, estetik bir görünüm ve gülme hattı da sağlamaktadır.

All on four fiyatları açısından da diğer implant tedavilerinden daha fazla değildir. Kullanılan dental implant sayısı azaldığından ve ilave cerrahi işlem gerektirmediğinden all on four fiyatları ve maliyeti klasik dental implant tedavisine oranla daha düşüktür. Temizliği ve bakımı da kolay olan all on four implantlar, hareketli diş protezi kullanamayan, bulantı refleksi olan hastalar için uygundur.

Hastanın damak kısmını kaplamadığından alışması ve kullanımı daha kolay olan all on four tedavisi hakkında bilgi almak, all on four nasıl yapılır öğrenmek ve tedavinize başlamak için hekiminizden mutlaka randevu alın.

[widget-132]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173