Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Lamina Porselen Kaplama Nasıl Yapılır?

Lamina Porselen Kaplama, Dişlerde Aşındırmaya Sebep Olmaz!

Lamina porselen kaplama, diş kırıklarını ve deformasyonlarını çözüme kavuşturan estetik diş hekimliği yöntemidir. Lamina porselen kaplamalar kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Lamina porselen kaplama ile dişlerde meydana gelen kırık ve deformasyon gibi estetik bozukluklar düzeltilebilmektedir.

Lamina porselen kaplama dişlerde herhangi bir aşındırmaya sebep olmaz. Bu kaplamalar oldukça dayanıklıdır. Lamina porselen kaplama nasıl yapılır merak ediyorsanız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Lamina Porselen Kaplama İle İleri Derecede Olmayan Diş Çapraşıklığı Tedavi Edilmektedir!

Lamina porselen kaplama diş beyazlatma ve diş taşı temizliği uygulamaları ile tedavi edilemeyen dişlerin rengini açmak için başvurulan tedavi yöntemidir. Lamina porselen kaplamalar ön dişlerdeki boşluğun kapatılmasını ve kırık dişlerin düzeltilmesini sağlamaktadır. Ayrıca diş simetri bozukluklarını tedavi etmek için bu yönteme başvurulabilir. Lamina porselen kaplamalar dişleri uzatarak dişler arasındaki simetriyi sağlayabilir. İleri düzeyde olmayan diş çapraşıklığı problemi lamina porselen kaplama tedavisi ile çözüme kavuşturulabilmektedir. 

Lamina porselen kaplama, dişlerde herhangi bir aşındırma yapmamaktadır. Aksine sağlam yapısı sebebiyle oldukça uzun ömürlü ve kullanışlı bir tedavi yöntemidir. Porselen kaplamalar ince ve saydam bir görünümdedir. Bu sayede dişlerle tamamen uyum sağlamaktadırlar.

[widget-87]

Lamina Porselen Kaplama Tedavisi Ağrıya ve Acıya Sebep Olmaz!

Lamina porselen kaplama nasıl yapılır diyorsanız tedaviye öncelikle ağız içi ölçülerin alınması ile başlanır. Ağız içi ölçüler sonucu hasta için uygun olacak lamina porselen diş modeli çıkarılır. Çıkarılan model, mock-up denilen test uygulamasıyla kontrol edilir. Elde edilen lamina porselen diş modeli hastaya gösterilir ve hastanın onayı alındıktan sonra dişler lamina porselen kaplama tedavisi için hazırlanır.

Modelle birlikte hastaya geçici lamina porselen kaplama hazırlanır. Geçici kaplamalar hasta üzerinde kontrol edilir. Kaplamalarda problem varsa bu son kontrolle düzeltilir. Kontrol sonucu hastanın asıl kullanacağı lamina porselen kaplama hazırlanmaya başlanır. 

Lamina porselen kaplama nasıl yapılır sorusunun bir diğer cevabı, bu kaplamalar özel bir uygulama ile yapıştırılmaktadır. Tedavi süresi hastadan hastaya değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 2-3 seans sürmektedir. Ayrıca lamina porselen kaplama uygulaması ağrısız ve acısız bir işlemdir. Hastaya rahatsızlık vermez, aksine günlük hayatını kolaylaştırır. Şeffaf görüntüsü ve sağlamlığı ile doğal dişlerden ayırt edilemez. 

Oldukça Sağlam Yapıya Sahip Olan Lamina Porselen Kaplama, Zaman İçinde Renk Değiştirmez!

Lamina porselen kaplama tedavisi ile daha düzgün ve estetik dişlere sahip olmak mümkündür. Bu tedavi için bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Lamina porselen kaplama zaman içinde renk değiştirmez. Sağlam yapısı sebebiyle oldukça kullanışlıdır. Dişleri aşındırmadığı ve zarar vermediği için tercih sebebi olmaktadır. 

Lamina porselen kaplama tek dişe uygulanabildiği gibi birden fazla dişe de uygulanabilmektedir. Saydam yapısı ve doğal görüntüsü sebebiyle orijinal dişlerden ayırt edilmemektedir. Estetik görünüme sahip lamina porselen kaplamalar ile daha mükemmel gülüşe sahip olabilirsiniz.

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173