Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Diş Kristali Nasıl Takılır?

Diş Kristali

Son dönemlerde dişlerin daha estetik durmasını ve gülerken etrafa daha fazla ışık saçmayı isteyenler diş kristallerini tercih etmektedirler. Diş pırlantası olarak da anılan diş kristali nasıl takılır anlatmadan önce diş kristalleri hakkında bilgi verelim…

Estetik diş hekimliği uzmanlıklardan olan dişe pırlanta taktırma işlemi, uzman diş hekimleri tarafından yapılmaktadır. Herkese yapılabilen diş kristalleri için öncelikle kişinin ağız sağlığının yerinde olması gerekmektedir. Diş temizliğini yeteri derecede sağlamış olan kişilerin dişlerindeki diş kristalleri daha güzel parlayacaktır. Peki diş kristali nasıl takılır?

 

Diş Pırlantası Nasıl Takılır?

Uzman diş hekimleri tarafından yapılan dişe pırlanta taktırma işlemi sırasında dişin yüzeyine hiçbir şekilde zarar gelmemektedir. Dişe takılan taş için özel yapıştırıcılar kullanılır böylece hastanın dişlerinde aşınma söz konusu olmaz. Özel yapıştırıcılar kullanılarak yapılan dişe pırlanta taktırma işlemi kısa bir operasyonla tamamlanır.

Diş pırlantası nasıl yapıştırılır? Dişe pırlanta taktırmadan önce dişlerdeki lekeler ve diş taşları temizlenerek diş olduğundan daha beyaz hale getirilir. Sonrasında pamuk yardımı ile kristal takılacak dişe tükürük değmemesi sağlanır. Son olarak da kompozit bonding ismindeki özel yapıştırıcılarla pırlanta dişe yapıştırılır. Diş kristali nasıl takılır sorusunu yanıtladıktan sonra dişe takılan taşların türlerinin ne olduğuna bakalım…

[widget-87]

Diş Kristali İçin Kullanılacak Taşlar

Dişe takılan pırlanta için kristal taşlar kullanılabileceği gibi başka taşlar da kullanılabilir. Bütçeye göre daha ucuz olabilecek dişe takılan taşlar varlar vardır ancak bu taşların ömürleri daha kısa olabilir. Ayrıca diş kristali kullanırken bu taşlara sert bir kuvvet uygulanmamalıdır. Aksi takdirde dişe takılan pırlanta çıkabilir.

Diş kristali nasıl takılır, diş pırlantası nasıl yapıştırılır ve dişe takılan taşlar hakkında daha detaylı bilgi almak için size en yakın diş hekiminize danışmayı unutmayınız.

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173