Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Diş Beyazlatma Kalıcı Mıdır?

Kalıcı Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır? Diş Beyazlatma Kalıcı mı?

Dişlerimiz zaman içerisinde beslenme, sigara ve renklendirici içeren içeceklerin tüketilmesi, özensiz ağız ve diş bakımı neticesinde beyazlıklarını yitirirler. Bu durumu telafi etmek içinse estetik diş hekimliği kapsamında diş beyazlatma uygulamaları yapılır. Diş beyazlatma, dişleri tekrar eski görünümüne kavuşturması, aşındırma ya da zayıflatma gibi dezavantajlarının bulunmaması ve güvenilir olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Diş beyazlatma uygulamasını tercih edenlerin ise aklındaki en büyük soru diş beyazlatma kalıcı mıdır olmaktadır. Ağrısız ve acısız bir işlem olan diş beyazlatma, uzman hekim kontrolünde uygulandığında ve kaliteli malzemelerle yapıldığında elbette kalıcı olacaktır. Biz yine de kalıcı diş beyazlatma işlemini daha yakından inceleyelim. Diş beyazlatma kalıcı mı sorusuna yanıt verelim. 

 

Dişler Beyazlatmadan Sonra Eski Haline Geri Döner Mi? Diş Beyazlatma Kalıcılığı

Diş beyazlatma kalıcı mıdır? Diş beyazlatma kalıcı mı endişesini taşıyanlar için öncelikli olarak dişlerdeki sararmanın şiddetinin ve diş sağlığının önemli olduğunu vurgulamak gerekir. Kalıcı diş beyazlatma işlemi, çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş ve sararmış dişlerin rengini açmak için uygulanmaktadır.

Genetik diş problemlerinin yanında kişinin kullandığı ilaçlar, sulardaki flor miktarı, yaşlılık, kaplamalar, dolgular, kahve ve sigara kullanımı ile diş temizliğine özen göstermeme durumunda ortaya çıkan diş koyulaşmaları için uygulanan diş beyazlatma kalıcılığı kişinin diş bakımına gösterdiği özene bağlı olarak değişecektir. 8 – 10 ton açılan dişlerin mutlaka doktorun önerilerine uygun şekilde bakımının yapılması gerekir. Kalıcı diş beyazlatma sürecinde hastaya büyük görev düşmektedir.

Kalıcı diş beyazlatma istendiğinde mutlaka lazerle tedavi seçeneği tercih edilmelidir. Diş beyazlatma tedavisi sonrası hastaların %75’inde dişlerin eski haline dönmesi söz konusu olmadığından uygulama kalıcıdır denebilir. Ancak %25’lik bölüme dahil olan hastalarda ise 6 ayda bir uygulama yapılarak beyazlık sağlanmaktadır. Siz de kalıcı diş beyazlatma istiyorsanız mutlaka son teknoloji uygulamaların yapıldığı kliniklerde uzman doktorlardan destek almalısınız.

Kalıcı diş beyazlatma fiyatları da uygulamadan önce merak edilenlerdendir. Diş beyazlatma fiyatları; diş beyazlatma işleminin yapılacağı diş sayısına, dişler için diğer tedavilerin gerekli olup olmadığına göre değişkenlik göstermektedir. Kalıcı diş beyazlatma fiyatları ilk muayene sonrası belirlenmiş olacaktır.

[widget-87]

Diş Beyazlatma Süresince Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Diş beyazlatma kalıcı mıdır endişesi taşımamanız için sigara ve alkol tüketimine dikkat etmeniz; dişlerde renkleşmelere yol açacak çay, kahve, kola vb. içecekler tüketmemeniz gerekmektedir. Evde diş beyazlatma uygulanırken ilaç kullanımı doktor denetiminde olmalıdır. Soğuk ve sıcak hassasiyetinin olmaması için besinler dikkatli şekilde tüketilmelidir.

Kalıcı diş beyazlatma ve doğal bir gülüşün elde edilmesi için hasta ve doktor uyumu çok önemlidir. İster lazerle diş beyazlatma olsun ister evde diş beyazlatma olsun, hastanın doktor önerileriyle hareket etmesi gerekir. Siz de dişlerinizde kalıcı beyazlık istiyorsanız mutlaka önerilere uyarak diş ve ağız bakımınızı olması gerektiği gibi yapmalısınız. Diş beyazlatma kalıcı mı, diş beyazlatma kalıcılığı nasıl arttırılır diyorsanız diş hekimlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173