Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Diş Kristali Nasıl Çıkarılır?

Diş Kristalinden Sıkılanlar İçin Kolay Çıkarma Teknikleri - Diş Pırlantası Nasıl Çıkarılır?

Diş kristali, dişlerinde farklılık ve ışıltılı bir görünüm isteyenlerin son yıllarda tercih ettiği estetik diş hekimliği uygulamalarındandır. Diş pırlantası olarak da bilinen diş kristali, diş yüzeyinden düşmesi oldukça zor olan ve lazer teknikleriyle güçlendirilen işlemlerdendir.

Her yaşta tercih edilebilen diş kristali takıldıktan sonra en çok merak edilen konulardan biri nasıl çıkarıldığıdır. Diş kristali nasıl çıkarılır ya da evde çıkarmak mümkün müdür soruları diş hekimlerine sorulmaktadır. Piyasada kişinin kendisinin yapıştırıp çıkarabildiği diş kristalleri olsa da diş hekiminin kullandığı malzeme ile aynı olmayan yapıştırıcıların dişlerde iz bırakma ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Dolayısıyla diş kristali nasıl çıkarılır ve diş pırlantası nasıl takılır soruları mutlaka uzmanına sorulmalıdır.

 

Diş Pırlantası Nasıl Çıkarılır?

Diş hekimliğinin estetik ve kozmetik alanına giren diş kristali, diş hekimleri tarafından uygulanmalı ve çıkarılmalıdır. Farklı büyüklüklerde ve şekillerde diş kristalleri gülüşünüzle ışıltı katarken çıkarılması sırasında da dişlere zarar verilememesi oldukça önemlidir. Diş pırlantası nasıl çıkarılır dediğimizde mutlaka diş hekimi tarafından çıkarılması gerekir. 

Diş pırlantası uygulanmadan önce kişinin ağız ve diş sağlığı oluşturulur. İlk olarak diş plakları temizlenir ve çürüklerin yerine dolgu işlemleri uygulanır. Ağız hijyeni ve dişlerinin dizilimi uygun olan herkes diş kristali yaptırabilir. Bir süre sonra diş kristalleri çıkarılmak istendiğinde ise tıpkı diş yüzeyinden herhangi bir şey çıkarılıyormuş gibi çıkarılır. Dişten çıkarılan diş pırlantasının altında kalan yapıştırıcı diş minesine zarar vermeden silinir. Bu uygulamayı yapanın diş hekimi olması şarttır.

Diş pırlantası nasıl çıkarılır sorunuza gelecek olursak; çıkarma işleminde asla dişteki yapıştırıcıyı silme sırasında asit vs. zararlı kimyasal maddeler kullanılmamalıdır. Diş kristali çıkarma işlemi bazı durumlarda istenmeden de meydana gelebilir. Aşırı sert yiyeceklerin tüketilmesi halinde kırılması ve yutulma tehlikesi görülebilir. Bu nedenle yiyecek içecek tüketiminde dikkatli olunmasında yarar vardır.

Diş kristali çıkarma işlemi tamamlandıktan sonra diş yüzeyine mutlaka cila yapılmalıdır, aksi halde diş pırlantası uygulaması sonrasında dişlerde izler kalabilir. Diş pırlantası çıkarma işleminin doğru yapıldığında dişe herhanhi bir zararı yoktur.

[widget-87]

Diş Pırlantasında Hangi Tür Taşlar Kullanır?

Diş kristali nasıl çıkarılır sorunuzun bir diğer cevabı da hangi tür ve büyüklükte diş pırlantalarının kullanıldığına göre değişecektir. Büyük diş pırlantaları kesinlikle diş hekimi tarafından çıkarılmalıdır. Aksi halde diş yüzeylerine zarar verecek şekilde izler kalabilir. Diş pırlantasında kullanılan taşlar seçilirken kesinlikle diş yapısına uyumsuz tercihler yapılmamalıdır.

Diş pırlantası çıkarma uygulamasında küçük olanlar için cilaya gerek duyulmadan çıkarma işlemi yapılabilir. Uzun süre diş kristali kullanmak isteyenler diş hekimlerinin önerilerini dinleyerek seçimlerini yapabilirler. Diş pırlantası kaliteli olduğunda dişten düşmesi ya da kırılması imkansıza yakındır. Ancak çıkarmak istendiğinde de doktor tavsiyesi ile hareket etmek önemlidir.

Diş pırlantası nasıl çıkarılır ya da diş pırlantası için hangi taşlar kullanılır gibi sorularınızı diş hekimlerimize sorarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173