Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Diş Beyazlatma Ürünlerinin Zararları

Dişlerinizi Beyazlatırken Diş Sağlığınızdan Olmayın! Diş Beyazlatma Ürünleri Zararlı mı?

Herkes temiz ve doğal bir gülüş ister. Bu yüzden pek çok ürün kullanıyoruz. Ancak doktor kontrolünde kullanılmaması durumunda diş beyazlatma ürünlerinin zararları bulunmaktadır. Bilinçsiz bir şekilde kullanılan diş beyazlatma ürünleri diş ve diş etine zarar verebilir.

Farklı nedenlerden ötürü dişlerinde sararma olan insanlar, içerisinde aşındırıcı maddeler bulunan diş beyazlatıcı macun veya diş beyazlatma jeli kullanarak dişlerinde tahribata sebep oluyorlar. Bu sebeple doktorlar diş beyazlatma ürünlerinin zararları hakkında hastaları uyarıyorlar. Dişleri, diş macunu dışında herhangi bir kimyasalla temizlememek gerektiğini söylüyorlar.

Peki, diş beyazlatma ürünleri zararlı mı? Diş beyazlatma ürünlerinin zararları neler? Yakından bakmalıyız...

 

Diş Mineleri Aşınıyor ve Dişlerde Hassasiyet Artıyor! Diş Beyazlatma Ürünlerinin Zararları

Diş beyazlatma ürünleri zararlı mı sorusuna verilecek en güzel cevap, herhangi bir diş hekimine danışmadan bu işlemin yapılmasının zararlı olabileceğidir. Diş beyazlatma ürünleri içerisinde yer alan aşındırıcı maddeler diş minesine zarar verir. Bu ürünleri kullanan hastaların başlarda dişlerinde beyazlama etkisi olsa da sonraki zamanlarda hızlı bir kirlenme sorunu meydana gelir. Dişlerde de aşınmalar başlar. Diş beyazlatma jeli ya da diş beyazlatıcı macun kullanılmadan önce mutlaka diş hekimine danışılmalıdır.

Diş beyazlatma ürünleri özellikle diş beyazlatma jeli diş minesinin yanında diş etlerini de aşındırarak diş ve diş etlerine zarar verir. Diş etleri aşınan hastaların dişlerindeki hassasiyet ve sızlama oranı da artmaktadır. Dişlerdeki hassasiyet ve sızlamanın artmasıyla da hastalar, sıcak veya soğuk yiyecek ve içecekleri rahat tüketemezler. Bu durum da bireylerin yaşam kalitelerinin düşmesine neden olur.

Diş beyazlatma ürünleri zararlı mı sorunuza özetle yararlarından çok zararı olduğunu söyleyerek yanıt verebiliriz. Diş beyazlatma ürünlerinin zararları sadece dişlerde de değil genel ağız sağlığında görülebileceği için doktor önerisi olmadan kullanmamak gerek.

[widget-87]

Diş Hekimleri Tarafından Korunan Sağlıklı Dişlerinizle Gülümseyin!

Diş beyazlatma ürünleri zararlı mı sorusunun cevabı pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Herkes beyaz dişleriyle gülümsemek ister. Sağlıklı ve beyaz dişler, kişinin özgüvenini artırır. Özgüveni artan kişi girdiği ortamlarda rahatça konuşur ve gülümser.

Diş beyazlatma ürünlerinin zararları, beyazlatma işlemine başlamadan önce diş hekimine danışarak önlenebilir. Doktorlar, dişlerdeki sararmalar için gerekli olan tedavileri düzenleyerek size sağlıklı bir gülüş kazandırır. Hastalara yapılacak diş beyazlatma işlemleri, doğru bir tedaviyle yapıldığında dişe herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Diş beyazlatma işlemleri ile ilgili diş hekimlerine başvurabilirsiniz.

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173