Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Tek Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Tek Diş Beyazlatmada Avantajlı Uygulamalar!

Kahve, çay, tütün, kırmızı şarap ve uzun süre ağız gargaralarının kullanımı, kanal tedavisi ya da travma sonucu dişin içindeki canlı dokunun ölmesiyle birlikte dişlerde renklenme oluşabilir. Bu durum bazen tüm dişlerde olsa da bazen de tek dişte meydana gelebilir. Tek diş beyazlatma da bu amaçla ortaya çıkmıştır ve dişlerinde ayrı ayrı renklenme görülen hastalara uygulanmaktadır.

Tek diş için beyazlatma genel olarak kanal tedavisi yapılırken renkleşen dişlere uygulanır. Dişlerdeki dolguların çıkarılması sonrasında açılan boşluğa beyazlatma jeli sürülerek yapılan tek diş beyazlatma işleminde geçici dolgu ile sıkıca kapatılan dişlerde istenen renge ulaşılana kadar lazerle diş beyazlatma seansları tekrar edilir. Tek diş beyazlatma nasıl yapılır, tek diş beyazlatma fiyaltarı neler, yakından bakalım.

 

Tek Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır? Lazerle Diş Beyazlatma Avantajı!

Lazerle diş beyazlatma son yıllarda dişlerinde ayrı ayrı renklenme olan hastaların tercih ettiği bir yöntemdir. Ancak sanıldığının aksine lazer ışık kaynağı ile tek başına diş beyazlatmak diye bir şey yoktur. Diş beyazlatma kimyasallarını aktif hale getiren lazer sayesinde beyazlık sağlamak mümkündür. Ultraviyole(UV) ışık kaynağındaki ışığın dalga boyuyla, LED kaynaklı bir ışığın dalga boyuyla, lazer ışık kaynağından gelen uygun dalga boyundaki ışıkla aktif hale gelme söz konusudur. Lazerle diş beyazlatma etkisi daha kalıcıdır.

Lazerle diş beyazlatma yapılırken önce renkleşen kanal tedavili diş ya da dişlerin eski dolguları açılır ve dişlerin içine beyazlatma maddesi yerleştirilerek üstü geçici bir dolguyla kapatılır. Uygulamanın ardından hastaya 3-5 gün sonrasına tekrar randevu verilir ve dişteki beyazlama durumu gözlenir. İlk uygulama sonrası dişteki beyazlama yeterli görülmezse dişin içindeki beyazlama maddesi çıkarılarak yenisi uygulanır ve yeterli beyazlığa ulaşılana kadar bu işlemler tekrar edilir. Tek diş beyazlatma uygulaması genel olarak ilk seansta tamamlanır.

[widget-87]

Diş Beyazlatmanın Etkisi Kalıcı Mıdır?

Tek diş beyazlatma tedavisi yapılırken hastaların en çok sorduğu soru uygulamanın kalıcı olup olmayacağıdır. Lazerle diş beyazlatma sonrasında elde edilen beyazlık zamanla kaybolabilir. Bu durum hastanın çay, kahve ve şarap gibi renkli sıvılar tüketmesi ile sigara kullanımına göre değişir. 4-6 ayda bir 1 ya da 2 seans ile desteklenirse diş beyazlatma kalıcı hale getirilir. Lazerle diş beyazlatma tedavisi oldukça yüz güldürücüdür.

Dişlerin beyazlaması kişinin ağız ve diş sağlığına göre değişecektir. Ortalama beyazlama süresi 2-3 haftadadır. Dişlerdeki sarılığın şiddeti ne kadarsa seans sayısı da o kadar uzayabilir. Antibiyotik kullanımına bağlı oluşan grileşmelerin beyazlaması daha zordur.

Tek diş beyazlatma fiyatları ise çoklu diş beyazlatma fiyatları ile karşılaştırıldığında daha ekonomiktir. Tek diş beyazlatma fiyatları olarak kişinin genel diş sağlığına göre belirleme yapılır. Tek diş beyazlama nasıl yapılır, tek diş beyazlatma ne kadar sürer ya da tek diş beyazlatma fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayın. 

[widget-138]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173