Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Panoramik Film Ne İçin ve Nasıl Çekilir?

Panoramik Röntgen Nedir? Ne İşe Yarar?

Panoramik röntgen, alt ve üst çeneyi ve dişlerdeki problemleri gösteren röntgen türüdür.  Panoramik röntgen gözle görülemeyecek ağız içindeki tüm problemlerin görülebilmesini sağlar. Panoramik röntgen ya da bir diğer ismi panoramik film ile tedavi süreci daha hızlı ilerleyebilmektedir.

Panoramik film ağız içindeki tüm detayları gösterdiği için tedavi çok daha doğru bir şekilde planlanabilmektedir. Panoramik röntgen nedir, panoramik röntgen nasıl çekilir merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. 

Panoramik Röntgen, Gözle Görünmeyen Problemleri Tespit Etmek Amacıyla Çekilir!

Panoramik röntgen çekimi sayesinde hastanın ağız içindeki görünmeyen tüm problemler tespit edilebilmektedir. Panoramik röntgen neden çekilir sorusunun ilk cevabı ağızdaki görünmeyen problemlerin tespit edilebilmesi için, olacaktır. Çenede ya da diş etinde kist ya da tümörden şüphe ediliyorsa panoramik röntgen çekimi yapılmaktadır. Panoramik film, hastaya erken teşhis ve tedavi imkanı sağlamaktadır.

Cerrahi müdahalelerden önce panoramik röntgen çekimi yapılmalıdır. Panoramik film ile işlemin yapılacağı bölge detaylı bir şekilde görülebilmektedir. Panoramik röntgen neden çekilir diyorsanız, panoramik film sayesinde cerrahi müdahalenin daha başarılı sonuçlandığını bilmelisiniz. Özellikle gömük diş ve implant tedavileri öncesi panoramik röntgen çekimi yapılması önemlidir. Panoramik film ile hastanın kemik durumu görülebilmekte, tedaviler ona göre planlanmaktadır.

20 yaş dişleri, diş kökleri, gözle görülemeyen diş çürükleri, çene kemiği panoramik röntgen çekimi ile ayrıntılarıyla görülebilmektedir. Ayrıca ağzını açmakta zorlanan hastalarda panoramik film, ağız içinin görülebilmesini sağlar.

[widget-87]

Panoramik Röntgen Çekimi Oldukça Kolay ve Acısızdır!

Panoramik röntgen çekimi oldukça kolaydır. Panoramik röntgen nasıl çekilir; öncelikle çene cihaza yerleştirilir. Çenenin cihaza oturmasıyla iki aparat tüm başı çevreleyecektir. Cihaz hastanın başının etrafında 180 derece döner. Alınan görüntüler bilgisayar ortamına aktarılır.

Panoramik röntgen nasıl çekilir sorusunun cevabı x ışınlarının tüm ağızdan geçebilmesiyledir. Tüm ağızdan geçen x ışınları dijital sensöre ulaşır. Bu sayede hastanın tüm ağız ve diş ayrıntıları dijital ortama aktarılmaktadır. Panoramik röntgen; alt ve üst çenenin tamamını, çene kemiklerini, tüm dişleri, çene kemiği içinde gömülü kalmış dişleri, burun ve sinüs boşluklarını tamamen görüntüleyebilmektedir.

Panoramik Röntgen Çekimi ile Tedaviler Daha Hızlı ve Sorunsuz Bir Şekilde Tamamlanabilmektedir!

Panoramik film ile çene kemiğinde ve dişlerdeki tüm problemler görülebilir. Panoramik röntgen çekiminin en önemli avantajı, erken teşhisle hastaya daha hızlı ve etkin tedavi imkanı sunabilmesidir. Aynı zamanda doktorun işini kolaylaştırarak tedavideki başarı oranını arttırmakta, hasta memnuniyeti ve konforunu sağlamaya yardımcı olmaktadır.

Panoramik röntgen çekimi sayesinde cerrahi müdahaleler daha başarılı sonuçlar vermektedir. Ayrıca tedavilerin daha güvenli ve sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Panoramik film ve gelişmiş diş hekimliği teknolojileri ile diş hekimi koltuğunda geçirilen süre azalır.

[widget-139]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173