Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Estetik Diş Hekimliği Nedir? Gülüş Tasarımı ve Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş hekimliği alanındaki gelişmeler farklı uzmanlık alanlarının doğmasını sağlamıştır. Estetik diş hekimliği nedir? Estetik diş hekimliği, kişilerin estetik kaygıları doğrultusunda diş, diş eti, çene ve yüz yapılarının birbiri ile uyumuna bakan diş hekimliği uzmanlık alanlarından biridir.

Kozmetik diş hekimliği olarak da bilinen estetik diş hekimliğinde amaç dişlerin daha güzel ve hoş görünmesini sağlamaktır. Estetik diş hekimliği uygulamaları da kişiden kişiye değişmektedir. Bazen bir dolgunun değişmesiyle tedavi yapılır bazen de tüm dişlerin görünümü düzeltilebilir. Yani diş, ağız ve yüzde güzel bir gülümse için yapılan işlemler estetik diş hekimliği nedir sorusuna cevap olacaktır. Estetik diş hekimliği nedir, estetik diş tedavisi nasıl yapılır, gülüş tasarımı ve diş beyazlatma avantajları neler, yakından bakalım...

 

Estetik Diş Hekimliği Nasıl Yapılır?

Estetik diş hekimliği ya da kozmetik diş hekimliğinde amaç sadece dişlerin daha bakımlı olmasını sağlamak değildir. Hastalar estetik diş hekimliği uygulamaları ile daha sağlıklı bir ağıza da kavuşacaklardır. Estetik diş hekimliği nasıl yapılır? Eski dolguların yenileriyle değiştirilmesi, dişlerin beyazlatılması, dişlerdeki şekil ve diziliş bozukluklarının giderilmesi, diş eti seviyelerinin iyileştirilmesi estetik diş hekimliği uygulamalarındandır.

Dişlere yapılacak estetik diş dolgularıyla hastanın gülüşü daha temiz ve daha bakımlı olur. Aşınma sonucu diş boyutlarının kaybedilmesi sebebi ile estetik diş dolgusu yapılabilir.  Diş eksiklikleri için kullanılan implant veya köprü tedavileri de diş estetiği alanına giren konulardandır. Diş hekimliği nasıl yapılır sorusuna estetik diş dolgusu, gülüş tasarımı, diş eti estetiği, porselen kaplamalar ile yapılır cevabını verebiliriz.

Estetik diş hekimliği;

  • Gülüş tasarımı
  • Hollywood smile
  • Diş beyazlatma
  • Diş taşı temizliği
  • Diş dolgusu
  • Porselen diş kaplama
  • Zirkonyum diş kaplama
  • Bonding
  • Diş eti estetiği vb. diş hekimliği uygulamalarını kapsamaktadır. 

Estetik diş hekimi, hastanın ağız ve diş sağlığına uygun olarak estetik diş tedavisi uygular. Estetik diş tedavileri kişiye özel planlanır. 

[widget-87]

Estetik Diş Hekimliği Alanına Hangi Diş Hekimi Hizmetleri Girer?

Estetik diş hekimliği nedir, estetik diş hekimliği nasıl yapılır sorularına cevap verdikten sonra kozmetik diş hekimliğinin ilgi alanına bakalım… Kozmetik diş hekimliği, dişlerin renk ve biçimleri, diş etinin görünüşü, diş ve diş etlerinin dudaklarla ve yüzle uyumu ile ilgilenmektedir. Yani son yılların gözde uygulaması gülüş tasarımı estetik diş hekimliği dahilinde en ilgi gören konudur. 

Siz de diş, diş eti, çene ve yüzünüz arasında bir uyumsuzluk olduğunu düşünüyorsanız, size en yakın diş hekiminden randevu alabilir en güzel gülüşünüze kavuşmak için harekete geçebilirsiniz. Estetik diş hekimliği nedir, estetik diş tedavisi nasıl yapılır, merak ediyorsanız bizi arayabilirsiniz. 

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173