Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Diş Teli Tedavisi Aşamaları

Ortodonti Tedavisi Nasıl Yapılır? Diş Teli Tedavi Aşamaları

Ortodontik tedavi yani diş teli tedavisi dişlerdeki çapraşıklık, sıkışıklık, dişlerin ayrık olması veya çene problemleri gibi sorunları olan hastalara uygulanmaktadır. Diş teli tedavisi aşamaları da ilk muayene, teşhis, planlama ve hazırlık, braket ve tel seçimi, uygulama ve pekiştirici ortodonti aşamalarından oluşur.

Ortodonti tedavi aşamalarına geçmeden önce hastanın güveneceği, alanında uzman bir ortodonti doktoru bulmalıdır. Ortodonti uzmanından alınan randevu alın ve ilk muayenenizi olun .Muayene sırasında diş teli tedavisi nasıl yapılır sorusunun cevabını ve diş teli tedavisi aşamalarını uzman diş hekiminden öğrenebilirsiniz. Ortodonti tedavisi nasıl yapılır, diş teli tedavi aşamaları nelerdir sorularınıza gelin beraber bakalım…

 

Diş Teli Tedavisi Aşamaları Teşhis ve Tedavi - Ortodonti Tedavisi Aşamaları

Uzman ortodonti diş hekiminden ilk randevu alındıktan sonra diş teli tedavi aşamaları arasında teşhis kısmına geçilir. Hasta, yapılan muayenede çeşitli testlere tabi tutulur. Diş hekiminin yaptığı detaylı ağız muayenesinden sonra sefolometrik ve panoramik radyografiler ile hastanın yüz ve diş fotoğrafları çekilerek teşhis konur. Teşhisin ardından ortodonti tedavisi aşamaları olarak tedavi planı hazırlamaya geçilir.

Hastanın ortodonti nasıl yapılır soruna cevap bulacak olan tedavi planına diş hekimi ve hasta birlikte karar verir. Tedavi planına karar verildikten sonra diş teli tedavi aşamaları içinde sonraki adıma yani ağızda dolgu, diş çekimi, implant tedavisi veya diş taşının temizlenmesi aşamalarına geçilir. Bütün bu aşamalar tamamlandıktan sonra diş telleri hastanın dişlerine uygulanır.

[widget-87]

Diş Teli Tedavisinde Uygulama ve Pekiştirici Ortodonti

Ortodonti tedavisi aşamaları ilerlerken uygulama işlemi iki şekilde yapılmaktadır. Bunlar; geleneksel yöntem olan ışın veya kmyasal bir yöntem olan bonding uygulamalarıdır. Geleneksel yöntemde braketler özel yapıştırıcılarla dişlere yapıştırılır. Tüm dişlere braketler yapıştırıldıktan sonra tel braketlerin içinden geçirilir. Bonding yönteminde ise hastanın ağızına göre bir kalıp çıkarılır ve braketler bu modelin üzerine yapıştırılır. Daha sonra braketler kalıptan alınarak hastanın ağızına aktarılır ardından tel braketlerden geçirilir.

Diş teli tedavisi aşamaları tamamlandıktan sonra diş teli tedavisi için pekiştirme ortodonti de çok önemlidir. Pekiştirme apareylerin ihmal edilmemesi daha başarılı bir sonuç alınmasını sağlar ve dişlerin eski konumuna dönmesini engeller. Diş teli tedavisi aşamaları tamamlandıktan sonra pekiştirme apareyleri olan hawley (üst çeneye takılıp çıkarılabilen aparey), essix (dişlerde fark edilmeyen ve takılıp çıkarılabilen aparey), sabit diş teli apareyi (genellikle alt bölgedeki ön dişlerin arkasına yapıştırılan aparey) ile diş sağlığınıza hızla kavuşun. Diş teli tedavi aşamaları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın.

[widget-129]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173