Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

En İyi Tedavi İçin Ortodontist - Ortodonti Uzmanı Bulma Rehberi

Ortodonti Tedavisinin Başarılı Sonuçlanması Büyük Oranda Ortodontist Seçimine Bağlıdır!

Ortodonti tedavisi diş çapraşıklıklarının giderilmesi için yapılan tedavidir. Ortodonti tedavisi, ortalama olarak 2 yıl sürer ve ortodonti uzmanı tarafından yapılır. Ortodonti tedavinizin başarılı sonuçlanmasında ortodonti uzmanının payı çok büyüktür. Bu süreci tecrübeli, güvenilir bir ortodontistle paylaşarak keyifli bir hale getirebilirsiniz. İyi bir ortodonti hekimi, dişlerinizi kısa sürede hak ettiği görüntüye ulaştırabilir.

Peki en iyi tedavi için ortodontist seçimi nasıl yapılır? Ortodontist seçerken nelere dikkat etmeli? Merak ediyorsanız yazımı okuyabilirsiniz. 

Tecrübeli ve Alanında Uzman Ortodontist ile Ortodonti Tedavinizi Keyifli Bir Hale Getirin!

Ortodonti tedavisi diş çapraşıklığının seviyesine göre ortalama olarak 2 yıl kadar sürer. Bazı durumlarda bu süre artabilir ya da azabilir. Ortodontist seçimi, bu süreci başarılı sonuçlandırmak ve keyifli bir şekilde geçirebilmek için çok önemlidir. Bu süreçte yaşayabileceğiniz problemlere karşı tecrübeli ve sizi rahatlatacak bir ortodontist seçimi, tedavinizi olumlu olarak etkileyecektir. Ortodontist seçerken nelere dikkat etmeli diyorsanız gelin birlikte inceleyelim.

  • Ortodonti uzmanı, 5 yıllık diş hekimliği lisansından sonra 4 yıllık diş hekimliği fakültesi ortodonti programı eğitimini başarıyla tamamlamış diş hekimidir. Her ortodontist diş hekimidir fakat her diş hekimi ortodontist değildir. Ortodontist olmak için ileri düzeyde olan bu eğitim programını tamamlamak gereklidir. Ortodontist seçerken nelere dikkat etmeli diyorsanız, görüştüğünüz ortodontistlerin mutlaka eğitimlerini sorun. Günümüzde diş hekimleri kısa süreli ortodonti eğitimlerine katılarak sertifika alabilmektedir. Fakat bu sertifikalar ve kısa süreli eğitimler ortodontist olmak için kesinlikle yeterli değildir. Sertifika ile ortodonti tedavisi yapan birçok diş hekiminin tedavisi maalesef başarısız sonuçlanmaktadır. Bu sebeple ortodontist seçimi yaparken mutlaka ortodonti uzmanlık diplomasına sahip olduğundan emin olun. 
  • Ortodontist seçimi yaparken ne kadar tecrübeye sahip olduğunu göz ardı etmemelisiniz. Yapacağınız ilk muayenede ortodontistin sizi tecrübesiyle ilgili bilgilendirmesini isteyebilirsiniz. Daha önce tedavi ettiği hastaların önce-sonra fotoğraflarını görebilirsiniz. Ortodontist ne kadar tecrübeliyse, süreçte yaşayabileceğiniz her ihtimale karşı o kadar hazırlıklı olacaktır.
  • Ortodonti uzmanının kendi muayenehanesi olması önemli bir avantajdır. Bazı ortodontistler kliniklerle anlaşmalı olarak çalışır. Belirli kliniklerde ayın belirli günlerinde bulunur. Böyle bir durumda ortodontistinize her an ulaşmanız çok mümkün olmayacaktır. Kendi muayenehanesi olan ortodontistinize her an ulaşabileceğiniz için, olumsuz bir durumda tedaviniz aksamadan hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulabilir. Ayrıca ortodontistinizin çalıştığı klinikle anlaşamama durumunda ayrılma ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız. Böyle bir durumda ya ortodontistinizin çalışacağı yeni kliniğin konumu nerede olursa orada devam etmek ya da başka bir ortodontistle tedaviye devam etmek zorunda kalabilirsiniz. 

Ortodontist seçimi nasıl yapılır diyorsanız, görüştüğünüz ortodonti uzmanlarından kullandıkları malzemelerle ilgili sizi bilgilendirmelerini isteyin. Kullanılacak malzemelerin kaliteli olmalarına dikkat edin. Ucuz malzemeler zaman içinde kırılabilir veya kopabilir. Bu durumda tedavinizi aksatacaktır.

[widget-87]

Ortodontist Seçimi Yaparken Eğitimine ve Tecrübesine Dikkat Edin!

Ortodontist seçimi yaparken eğitimi ve tecrübesi kadar, iyi iletişim kurabilmeniz ve anlaşabilmeniz de çok önemlidir. Karar vermeden önce mutlaka birkaç ortodontistten randevu almanızı öneririm. Ortodonti tedavisi bir kere yapılması ve başarılı sonuçlanması beklenen bir süreçtir. Bu başarıyı sağlamak için ortodontist seçiminizi çok dikkatli yapmalısınız. 

Yapacağınız görüşmelerde aklınızda olan tüm soruları sormalısınız. Kafanızda bir soru işareti kalmadan seçeceğiniz ortodonti uzmanına güvenerek tedaviye başlamalısınız.

[widget-129]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173