Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Metal Diş Teli Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Ortodonti Tedavisinde Kullanılan Malzemeler Diş Teli Fiyatlarını Etkiler!

Ortodonti, çapraşık diş ve çene problemlerinin tespit ve tedavi edildiği diş hekimliğinin uzmanlık dalıdır. Ortodonti tedavisi, diş diziliminin olması gerektiğinden farklı ve çapraşık olduğu durumunda uygulanması gereken tedavi yöntemidir.

Ortodonti tedavisinde braket ve diş telleri kullanılır. Bu braket ve diş telleri hastanın isteğine göre şeffaf ya da metal görünümlü olabilmektedir. Diş tellerinin ya da braketlerin renkleri ve kullanılan malzeme kaliteleri diş teli fiyatlarını etkileyen faktörlerdir. Peki metal diş teli fiyatları neye göre belirlenir? Metal diş teli fiyatlarıyla ilgili fikir sahibi olmak istiyorsanız yazıma göz atabilirsiniz.

Metal Diş Teli Fiyatları Belirlenirken Hastanın Diş Çapraşıklığı Seviyesi Dikkate Alınır!

Ortodonti tedavisinde kullanılan temel malzemeler braketler ve diş telleridir. Braketler dişlere sabitlenerek diş telleri braketlerin arasından geçirilir. Klasik ortodonti tedavisinde metal diş telleri kullanılmaktadır. Zaman içinde teknolojinin gelişmesi ve estetik kaygılar sonucu metal diş teline alternatif olarak şeffaf diş telleri bir seçenek olmuştur.

Metal diş telleri sağlamlığı nedeniyle tercih edilmektedir. Ayrıca şeffaf diş tellerine göre metal diş teli fiyatları çok daha uygundur. Metal diş teli fiyatları neye göre belirlenir diyorsanız bu sorunun cevabı hastadan hastaya farklılık gösterecektir.

[widget-87]

  • Metal diş teli fiyatları belirlenirken öncelikle hastanın diş çapraşıklığı seviyesi dikkate alınır. Diş teli tedavisi her hastada aynı şekilde ilerlemez. Bunun sebebi her hastanın diş çapraşıklığı seviyesinin ve çene yapısının birbirinden farklı olmasıdır.
  • Metal diş teli fiyatlarını belirleyen bir diğer etmen diş hekiminin tecrübesidir. Ortodonti uzmanının eğitimi, tecrübesi ve bilgi düzeyi metal diş teli fiyatlarını etkileyecektir.
  • Braket ve tellerin markaları, metal diş teli fiyatları neye göre belirlenir sorusunun bir başka cevabıdır. Braket ve metal tellerin markaları, kalite ve sağlamlığı doğrudan etkiler. Kaliteli metal diş teli fiyatları elbette biraz daha yüksek olacaktır. Fakat sağlam diş telleri tedavi sürenizi o kadar kısaltacaktır. Sağlam olmayan kalitesiz braket ve metal diş telleri tedavi süresince kırılabilir ya da kopabilir. Bu da tedavi süresinin uzayacağı anlamına gelir.

Metal diş teli fiyatlarını belirleyen bir diğer durum tedavinin alt ve üst çeneye de uygulanıp uygulanmayacağıdır. Metal diş teli sadece alt ya da sadece üst çeneye uygulanacaksa maliyet daha düşük olacaktır. Fakat diş teli tedavisinde diş telinin hangi çeneye uygulanıp uygulanmayacağına hasta değil diş hekimi karar vermelidir.

Metal Diş Teli Fiyatları Hastadan Hastaya Değişiklik Gösterebilir!

Diş teli tedavisi ortalama olarak 2 yıl kadar sürmektedir. Bu sürece hastanın maddi ve manevi olarak hazır olması çok önemlidir. Metal diş teli fiyatları, her hastaya göre değişebilmektedir. Önemli olan doğru malzemeyle ve doğru diş hekimiyle ortodonti tedavisine başlamanızdır.

Ortodonti tedavisinde başarılı sonuç almak istiyorsanız metal diş teli fiyatlarını etkileyen en önemli etmen olan ortodonti uzmanının tecrübesini mutlaka sorgulamanızı tavsiye ederiz. Çünkü doğru tedavi doğru diş hekimine bağlıdır.

[widget-129]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173