Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Şeffaf Plak Telsiz Ortodonti Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Şeffaf Plak Tedavi Fiyatları, Klasik Diş Teli Tedavisi Fiyatlarıyla Aynı Değildir!

Şeffaf plak telsiz ortodonti tedavisi, diş çapraşıklığını düzeltmek için diş teli kullanılmadan yapılan alternatif ortodonti tedavisidir. Şeffaf plak tedavisinde amaç, diş teli kullanmadan diş çapraşıklığını düzeltebilmektir. Bu tedavide şeffaf plaklar, dişleri olması gereken konumlarına yönlendirmek için kullanılır.

Şeffaf plak tedavi fiyatları, klasik diş teli tedavisine göre daha yüksektir. Şeffaf plak tedavi fiyatları neye göre belirlenir merak ediyorsanız yazımı okuyabilirsiniz.

Şeffaf Plak Tedavi Fiyatları, Hastanın İhtiyacı Olan Tedaviye Göre Değişkenlik Gösterecektir!

Şeffaf plak tedavisinde hastanın ağız yapısına göre özel olarak yapılmış şeffaf plaklar kullanılır. Şeffaf plak telsiz ortodonti tedavisi, diş teli kullanmadan diş çapraşıklığını düzeltebilmeyi mümkün kılar. Şeffaf plak tedavi fiyatları hastanın diş çapraşıklığı seviyesine göre değişkenlik gösterir. Şeffaf plaklar her hasta için ölçülerine göre özel olarak hazırlanır. Şeffaf plak tedavi süreci her hastada aynı şekilde ilerlemez. Bu sebeple şeffaf plak tedavi fiyatları da değişkenlik gösterebilir.

Şeffaf plak tedavi fiyatlarını etkileyen bir diğer etmen ortodonti uzmanının tecrübesidir. Ortodonti uzmanının eğitimi, tecrübesi ve bilgi düzeyi şeffaf plak tedavi fiyatlarını etkileyecektir. Şeffaf plak telsiz ortodonti tedavisinde kullanılan malzemelerin kalitesi, şeffaf plak tedavi fiyatları neye göre belirlenir sorusunun bir başka cevabıdır. Şeffaf plak tedavisinde kullanılan malzemelerin markaları, kalite ve sağlamlığı doğrudan etkiler. Kaliteli şeffaf plak fiyatları elbette biraz daha yüksek olacaktır. Sağlam olmayan, kalitesiz şeffaf plaklar tedavi sürecinde hasta için problem yaratabilir. Bu da tedavi süresinin uzayacağı anlamına gelir.

Şeffaf plak tedavi fiyatlarını etkileyen bir diğer durum tedavinin alt ve üst çeneye de uygulanıp uygulanmayacağıdır. Şeffaf plak telsiz ortodonti tedavisi sadece alt ya da sadece üst çeneye uygulanacaksa maliyet daha düşük olacaktır. 

Şeffaf plak ücretleri açısından en önemli unsur kaç adet plak kullanılacağıdır. Ayda 2 adet şeffaf plak değiştireceğiniz için tedavinizin süresine göre plak sayınız ve dolayısıyla ödeyeceğiniz ücret de değişecektir. Şeffaf plak fiyatları genel olarak 6 – 12 aylık bir tedavi için 12 – 24 adet plak sayısı ve diğer uygulamalara bağlı olarak belirlenecektir.

[widget-87]

Şeffaf Plak Tedavi Fiyatlarını Etkileyen En Önemli Etmen Ortodonti Uzmanının Eğitimi ve Tecrübesidir!

Şeffaf plak tedavisi hem görüntüsü hem temizliği hem de kullanım kolaylığı açısından diş tellerine göre çok daha pratiktir. Bu nedenle klasik diş teli tedavisi fiyatlarına göre şeffaf plak tedavi fiyatları daha yüksektir. Şeffaf plak tedavisinde önemli olan şeffaf plakları düzenli olarak takmanız, plakların ve dişlerinizin temizliğine çok dikkat etmenizdir.

Şeffaf plak tedavi fiyatları, her hastaya göre değişebilmektedir. Önemli olan doğru malzemeyle ve doğru diş hekimiyle şeffaf plak telsiz ortodonti tedavisine başlamanızdır. Şeffaf plak tedavisinde başarılı sonuç almak istiyorsanız şeffaf plak tedavi fiyatlarını etkileyen en önemli etmen olan ortodonti uzmanının eğitimini ve tecrübesini mutlaka sorgulamanızı tavsiye ederim. Çünkü doğru tedavi doğru diş hekimine bağlıdır.

[widget-129]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173