Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ortodonti Tedavi Fiyatları

Diş Teli Ücretleri Neye Göre Belirleniyor?

Estetik kaygıları ortadan kaldıran, dişleri olması gereken konumuna getiren, çene problemlerini gideren ve doğal bir gülüş kazandıran ortodonti tedavisi, maliyetli ve zaman isteyen bir tedavidir. Ortodontide kullanılan malzemelerin ve apareylerin yurt dışından ithal edilmesi nedeniyle tedavi ücretleri pahalı olabilir.

Ortodonti tedavi fiyatları belirlenirken; tedavi süresi, ortodontik bozukluğun şiddeti, kullanılan malzemelerin türü, kullanılan malzemelerin kalitesi, uygulanacak diş tedavileri, hastanın yaşı ve diş yapısı etkili olmaktadır. Özellikle kullanılacak olan diş tellerinin türü tedavi maliyetini ortaya çıkaracaktır. Peki bu teller neler? Diş teli fiyatları neye göre belirleniyor? Ortodonti tedavi fiyatları üzerindeki etkilerine bir bakalım…

1.  Diş Teli Fiyatları

Ortodonti tedavi fiyatları üzerinde en büyük etkisi olan durum hiç şüphesiz tellerin türüdür. Metal diş teli fiyatları, ortodonti tedavi ücretleri açısından bakıldığında en ekonomik seçenektir. Klasik ortodonti yöntemi olarak adlandırılan metal diş telleri, hızlı sonuç vermesi ve her bütçeye uygun olması nedeniyle tercih edilmektedir. Ancak son yıllarda şeffaf diş telleri estetik kaygılar nedeniyle daha sık kullanıldığından ortodonti fiyatları da yükselmektedir. Lingual braketler ise diş teli fiyatları açısından en yüksek rakamlara sahiptir. Tedavi süreci zahmetli olduğu için maliyeti de artmaktadır.

2.  Çocuk ve Yetişkin Tedavisi

Ortodonti fiyatları, uygulamanın çocuk ya da yetişkinlere yapılıp yapılmayacağına göre değişmektedir. Çocuk ortodonti tedavisi erken yaşlarda daha ekonomiktir. Ancak yetişkinlerde ortodonti ile birlikte diş taşı temizliği, diş eti hastalıkları tedavisi vb. uygulamalar yapıldığı için diş teli tedavi maliyeti daha yüksek olacaktır. Aynı zamanda yetişkin tedavisine süre uzaması ihtimali olduğu için diş hekimi bu durumu da göz önüne alarak diş teli fiyatları için ortalama maliyeti söylemektedir.

[widget-87]

3. Ortodontik Bozukluğun Şiddeti

Diş teli fiyatları üzerinde hastanı ortodontik bozukluğunun şiddeti de etkili olmaktadır. Diş çapraşıklıklarının aşırı olması, köpek dişlerinin çeneye yakın konumlanması, eksik dişlerin varlığı ya da çene yapısındaki bozukluklar ortodonti ücretlerinin belirlenmesinde yol göstericidir. Şiddetli çapraşıklıklarda farklı tedavilerin kullanılması diş teli fiyatları üzerinde etkilidir. Aynı zamanda çene ameliyatları da beklediğinizden daha fazla ortodonti fiyatları ile karşılaşmanıza neden olabilir.

4. Yaşanılan Şehir

Bulunduğunuz şehir de ortodonti fiyatları üzerinde etkili olacaktır. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Eskişehir, Bursa ve Kocaeli diş teli ücretleri yüksekken daha küçük ve az nüfuslu illerde ortodonti fiyatları ekonomik olacaktır. Ya da tam tersi; diş hekimlerinin fazlaca olduğu bir bölgede diş teli ücretleri daha düşük olabilir. Şehrinizin gelişmişliği ve diş doktoru ihtiyaçlarının ne kadar karşılandığı da ortodonti tedavi fiyatları üzerinde etkili olacaktır.

5. Diş Hekiminizin Uzmanlığı ve Ünü

Diş teli fiyatları hekiminizin ünüyle de doğru orantılıdır. Ülke çapında tanınan diş hekimlerinin tedavi ücretleri yoğunluklarından ötürü daha yüksek rakamlardadır. TV programlarında karşımıza çıkan, kişisel bloglarından binlerce kişiye ulaşan, köşe yazıları olan, panellerde ve konferanslarda konuşmaları olan, kitaplar yayımlamış, alanının tavsiye edilen isimleri arasında yer alan ortodonti uzmanlarının ortodonti tedavi fiyatları diğer hekimlere göre fazla olmaktadır.

Diş teli fiyatları; her hasta için ilk muayeneden sonra netleşecektir. Ortodontik sorunların kaynağı ve şiddeti, hastanın beklentileri ve talepleri ile kullanılacak yöntemler ortodonti fiyatları için belirleyicidir. Kliniklerde 5000 TL ile 15000 TL arasında hatta yapılacak tedavilere göre daha fazla diş teli ücretleri ile karşılaşılacaktır. Bazı kliniklerde SSK güvencesi olan hastalara indirim yapılırken her bütçeye uygun tedavi yöntemi bulunmaktadır. Ortodonti tedavi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak diş teli ücretleri neye göre değişir öğrenmek ya da şeffaf diş teli fiyatları, metal diş teli fiyatları, diş teli tedavisi fiyatları, braket fiyatları, şeffaf diş plağı fiyatları arasından bütçenize en uygununu belirlemek için bizi arayın.

[widget-141]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173