Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Porselen Diş Teli (Şeffaf Diş Teli)

Porselen Şeffaf Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır? Avantajları ve Fiyatları

Son yıllarda gelişen ortodonti teknolojisi ile birlikte şeffaf diş teli ya da porselen braket en çok tercih edilen tedavi şekli olmuştur. Porselen diş teli olarak da adlandırılan şeffaf diş telleri, metal olanlara nazaran fark edilmemesi açısından sıklıkla tercih edilmektedir. İş ve sosyal yaşamının ortodonti tedavisinden etkilenmesini istemeyenler için şeffaf diş teli tam bir kurtarıcıdır. Seramik ve diş renginde üretilen porselen diş telleri, leke tutmaması, ağız yapısına daha hızlı uyum sağlaması açısından da dikkat çekicidir.

Porselen diş teli kimlere uygulanır? Porselen braket kimler için kullanılır?

Şeffaf diş telleri ya da bir diğer adıyla porselen braket çapraşık dişlerinden rahatsız olan herkese uygulanmaktadır. Bunun yanında en çok estetik kaygısı olan ve tellerinin görünmesini istemeyen hastalar için tercih edilmektedir. Yüz ve çene yapısı dengesiz olan kişilere, önde konumlanmış dişleri olan kişilere, alt ve üst diş kavislerinde anormallik olanlara, ileri ya da geride konumlanmış çenesi olan kişilere, ağız kapanışında güçlük çekenlere şeffaf diş telleri önerilmektedir.

Geç kalınmış ortodontik tedavilerde kurtarıcı olan şeffaf diş telleri, doktor ve hastanın beklentilerine göre her yaşta rahatça uygulanabilir. Porselen diş teli uygulamaları kişinin beklentilerine göre şekillenir. Porselen braket neden tercih edilir, porselen diş teli tedavisi nasıl yapılır, porselen diş teli fiyatları nelerdir, birlikte bakalım.

 

Porselen Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır? Porselen Braket Diş Yüzeyine Nasıl Yapıştırılır?

Şeffaf diş teli nasıl takılır sorunuza cevap verecek olursak metal teller ile aynı şekilde dişlere yerleştirildiğini söyleyebiliriz. Porselen braket takılması ve çıkartması hemen hemen aynı aşamaları kapsamaktadır. Şeffaf diş teli için ilk muayene ile kişinin ortodontik bozuklukları tespit edilir ve porselen diş teli takılmadan gerekli tedaviler uygulanır. Porselen diş telleri takılırken ağız içi genişletme apareyi ile hekim rahat çalışma ortamı sağlar. Diş teli takılırken dişlerin kuru olması için tükürüğü izole edecek aletler kullanılır. Porselen braketler teker teker yapıştırılır ve pürüzlendirme işlemi gerçekleştirilir. Sonrasında özel bir yapıştırıcı kullanılarak braketlerin diş ile bütünleşmesi sağlanır. Porselen braket uygulama ark tellerinin braketler içinden geçirilmesi ile tamamlanır.

Şeffaf diş tellerinin avantajları - Porselen braket ile görünmezlik kazanın...

Şeffaf diş telleri, diş yüzeylerinde belirgin bir görünüme sahip olmamaları nedeniyle tedavi süresince hastaya estetik görünüm avantajı sunmaktadır. Ayrıca erken yaşlarda tedavi olamayan, sosyal ve mesleki yaşamları nedeniyle göz önünde olan kişiler için en ideal çözümdür. Estetik diş teli olarak da duyabileceğiniz şeffaf diş teli avantajları:

  • Porselen diş telleri de metal diş telleri tedavi süresi gibi olabildiğince erken bitmektedir.
  • Porselen diş telleri son yıllarda gelişen teknoloji ile en az metal braketler kadar güçlü hale gelmiştir.
  • Şeffaf oldukları için fark edilmezler.
  • Kişilerde alerjik reaksiyona neden olmazlar.
  • Darbelere ve sert yiyeceklere dayanıklılık gösterirler.
  • Tedavi sürecini iyi şekilde gözlemlenmesini sağlamaktadır.

Porselen diş telleri ilerleyen yaşlarda diş teli taktırmak isteyenler için sunulan en etkili ve estetik yöntemdir. Porselen braket toplantılarınızda, eğitimlerinizde, sunumlarınızda ve sosyal ortamlarda rahatlıkla konuşmanızı sağlayacak diş teli tedavi yöntemidir. 

[widget-87]

Porselen Diş Teli Tedavisi Ücretleri

Şeffaf diş teli fiyatları kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Her hastanın ortodontik bozukluğu farklı olduğu için tedavisinde kullanılacak malzeme ve tedavi süreleri de birbirine benzemeyecektir. Dolayısıyla porselen diş teli fiyatları ilk muayene ile birlikte belirlenmektedir.

Yine de bilmeniz gereken porselen diş teli fiyatları ortalamasının metal diş tellerine göre daha pahalı olduğudur. Kişinin ağız sağlığına ve farklı tedavilere ihtiyacı olup olmamasına göre şeffaf diş teli fiyatları belirlenecektir.

Porselen diş teli tedavisi ile kısa sürede hayalinizdeki dişlere kavuşun!

Şeffaf diş teli tedavisi, metal diş teli uygulamalarına göre birkaç ay daha uzun sürebilir. Ancak bu durum genel tedavi süresinde değişiklik yaratmayacak şekilde planlanır.

Siz de şeffaf diş telleri sayesinde hayalinizdeki gülümsemeye kısa sürede kavuşabilirsiniz. Porselen diş teli tedavi süresi ve şeffaf diş teli fiyatları hakkında bilgi almak için diş hekiminize ulaşabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173