Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Lamina Tedavisinde Dijital Tasarımın Önemi Nedir?

Lamina Tedavisi, Dijital Yöntemlerden Destek Alınarak Yapılır!

Lamina porselen kaplama, diş kırıklarını ve deformasyonlarını çözüme kavuşturan tedavi yöntemidir. Kişiye özel olarak hazırlanan lamina porselen kaplama ile dişlerde meydana gelen kırık ve deformasyon gibi estetik bozukluklar düzeltilebilmektedir.

Teknolojinin gelişmesiyle lamina tedavisi, dijital yöntemlerden destek alınarak yapılmaktadır. Estetik bir gülüşün planlanması sürecini hızlandırmakta, sonucu tedavi öncesi görmeyi sağlamaktadır. Lamina tedavisinde dijital tasarımın önemini ve avantajlarını merak ediyorsanız yazımı okuyabilirsiniz.

Lamina Tedavisi ile Gülüşünüzü Güzelleştirin!

Lamina tedavisi diş beyazlatma ve diş taşı temizliği uygulamaları ile tedavi edilemeyen dişlerin rengini açmak için başvurulan tedavi yöntemidir. Lamina porselen kaplamalar ön dişlerdeki boşluğun kapatılmasını ve kırık dişlerin düzeltilmesini sağlamaktadır. Ayrıca diş simetri bozukluklarını tedavi etmek için bu yönteme başvurulabilir. Lamina porselen kaplamalar dişleri uzatarak dişler arasındaki simetriyi sağlayabilir. İleri düzeyde olmayan diş çapraşıklığı problemi lamina porselen kaplama tedavisi ile çözüme kavuşturulabilmektedir. 

Lamina porselen kaplama, dişlerde herhangi bir aşındırma yapmamaktadır. Aksine sağlam yapısı sebebiyle oldukça uzun ömürlü ve kullanışlı bir tedavi yöntemidir. Porselen kaplamalar ince ve saydam bir görünümdedir. Bu sayede dişlerle tamamen uyum sağlamaktadırlar.

[widget-87]

Lamina Tedavisinde Kullanılan Dijital Yöntemler Tedavi Sürecini Hızlandırmaktadır!

Lamina tedavisinde dijital tasarımın önemi oldukça büyüktür. Lamina tedavisinde kullanılan dijital yöntemler sayesinde lamina porselen kaplama tedavisi hızlanarak çok daha kolay bir hale gelmiştir. Bu da hastaya hem zamandan hem maliyetten kazanç sağlamaktadır. 

Lamina tedavisinde kullanılan dijital yöntemlerden biri cad-cam sistemidir. Cad-cam sistemi ile hastanın ağız ölçüleri dijital kamera ile oldukça hassas bir şekilde yapılmaktadır. Cad-cam sistemi sayesinde lamina tedavilerin başarı oranı artmıştır. Cad-cam sistemi ile ölçüler mikro düzeyde yapıldığı için çok daha doğru sonuçlar vermektedir. 

Lamina tedavisinde dijital tasarım sayesinde hasta tedaviye başlamadan tedavi sonucunu görebilmektedir. Cerec uygulaması ile ağız içi 3 boyutlu olarak görüntülenebilmekte ve bu görüntüler bilgisayar ortamına aktarılabilmektedir. Cerec uygulaması sayesinde cad-cam sistemiyle alınan ölçüler sonucu hastaya taslak bir model çıkarılmaktadır. Taslak lamina porselen diş modeli hastaya gösterilir ve son düzenlemeler yapılır. Hasta onayladığı takdirde lamina tedavisine başlanır. 

Lamina Tedavisinde Dijital Tasarım ile Tedaviye Başlamadan Tedavi Sonucunu Görebilirsiniz!

Lamina tedavisinde kullanılan dijital yöntemler, tedaviden alınan başarı oranını arttırmıştır. Yapılan hassas ölçümler tedavi sürecini hızlandırmıştır. Hastanın 3 boyutlu ağız içi görüntülerinin dijital ortama aktarılması sayesinde tedavi çok daha doğru bir şekilde planlanabilmektedir. Lamina tedavisinde dijital tasarım sayesinde hasta memnuniyeti de yükselmiştir.

Siz de lamina tedavisinde kullanılan dijital yöntemlerle estetik gülüşe sahip olabilirsiniz. Tedaviye başlamadan tedavi sonucunu görmek lamina tedavisinde dijital tasarım sayesinde mümkündür. Bunun için kliniğimizden randevu alarak muayene olmaya gelebilirsiniz.

[widget-139]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173