Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Estetik Diş Hekimliği Nedir? Hangi Tedavileri Kapsar?

Estetik Diş Hekimliği ile Mükemmel Gülümsemeye Kavuşun!

Estetik diş hekimliği, kişiye özel doğal ve estetik gülüşlerin tasarlanıp uygulandığı tedavi yöntemidir. Estetik diş hekimliğinde kişinin yüz şekli, ağız ve diş yapısı, ten rengi, yaşı gibi kriterler tedaviyi belirlemede önem taşımaktadır.

Estetik diş hekimliği, gülümsemeyi güzelleştirmenin yanı sıra daha sağlıklı dişlere kavuşmanızı da sağlayan bir tedavidir. Estetik diş hekimliği uygulamaları hastanın ihtiyacına göre çeşitlendirilebilir. Peki estetik diş hekimliği uygulamaları nelerdir? Estetik diş tedavileri nasıl yapılmaktadır? Birlikte inceleyelim.

Estetik Diş Hekimliği, Birçok Tedavi Yöntemini İçinde Barındıran Bir Alandır!

Estetik diş hekimliği uygulamalarının amacı kişiyi mükemmel gülüşe ve sağlıklı dişlere kavuşturmaktır. Her hastanın estetik gülüş için ihtiyacı farklıdır. Estetik diş hekimliği uygulamaları hastadan hastaya değişkenlik gösterecektir. Bunun için her estetik diş tedavisi kişiye özeldir. Estetik diş tedavilerini şu şekilde sıralandırabiliriz:

Gülüş Estetiği

Gülüş estetiği, kişiye özel en doğal ve estetik gülümsemenin tasarlanmasıdır. Gülüş estetiği her hasta için özel olarak yapılmaktadır. Çünkü her birey için mükemmel gülüş oranları farklıdır. Gülüş estetiği öncesi kişinin diş yapısı ve yüz oranları tüm detayları ile derinlemesine analiz edilmektedir. Bunun sonucunda kişiye özel gereken tedavi yöntemleri belirlenir. 

Diş Beyazlatma

Sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmak, diş estetiği açısından oldukça önemlidir. Daha beyaz dişlere sahip olma isteği, diş beyazlatma işlemine olan talebi de arttırmıştır. Diş beyazlatma işlemi, son yıllarda oldukça popüler hale gelmiş estetik diş hekimliği uygulamalarından biridir. Diş beyazlatma işlemi, diş yüzeylerindeki gözenekli mine yapısında oluşan renkli maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderilmesiyle yapılır. Diş hekimi tarafından yapılan bu uygulamanın herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Pembe Estetik

Pembe estetik, estetik diş hekimliği uygulamalarından bir diğeridir. Pembe estetik ile diş etlerinin sağlıklı ve düzgün görünmesi sağlanır. Gereğinden büyük, küçük ya da biçimsiz olan diş etleri pembe estetik ile düzeltilebilmektedir. Pembe estetik, acı vermeyen ve zararı olmayan bir estetik diş tedavi yöntemidir. 

Porselen Lamina Uygulaması

Estetik diş tedavilerinden bir diğeri porselen lamina uygulamalarıdır. Porselen lamina uygulamaları, ortodonti tedavisi görmek istemeyen ama diş çapraşıklığı problemi olan hastalar için alternatif bir tedavi yöntemidir. Bu uygulamalar diş çapraşıklığının ileri düzeyde olmadığı hastalarda uygulanabilmektedir. Porselen lamina uygulaması, dişe özgü yapılır ve dişte hiçbir aşındırmaya sebep olmaz. 

Kompozit Bonding Uygulamaları

Kompozit bonding uygulaması ile dişlerde doğal görünüm sağlanarak sağlıklı ve etkileyici gülüş hedeflenir. Estetik diş tedavilerinden biri olan kompozit bonding uygulaması çapraşık dişlerin giderilmesi, kırık ve çürüklerin düzeltilmesi, kısa dişlerin genişletmesi için yapılan bir işlemdir. Bu uygulamada kullanılan dolgunun dişlerle aynı renkte ve aynı parlaklıkta olması doğal bir etki yaratmaktadır.

Tüm bu estetik diş tedavileri her hastaya uygulanmamaktadır. Hastanın ağız ve diş sağlığına, estetik ihtiyaçlarına uygun olarak bu estetik diş tedavilerinin biri ya da birkaçı uygulanabilmektedir. 

[widget-87]

Estetik Diş Tedavisi, Tamamen Size Özeldir!

Gelişen teknoloji ile kişilerin daha estetik ve etkileyici gülümsemeye sahip olmaları da kolaylaşmıştır. Estetik diş hekimliği ile hastalar hem sağlıklı hem de doğal ve estetik dişlere kavuşabilmektedir. 

Estetik diş tedavisi kişiye özel yapılan tasarımlardır. Estetik diş hekimliği uygulamaları çok çeşitli olsa da sizin için gereken tedaviyi diş hekiminiz belirlemelidir. Bu sebeple estetik dişlere ve estetik gülüşe kavuşmak istiyorsanız estetik diş tedavileri ile ilgili mutlaka diş hekiminize danışmalısınız.

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173